Andes Technology

Andes Technology P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Andes Technology (6533.TW) 4.11.2026 päivämäärällä on 37,19. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 30,35 — muutos 22,55 % (korkeampi).

P/CF

37,19

YoY

22,55%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Andes Technology on 2025 37,19 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Andes Technology oli 2024 30,35 . Se laskee 22,55% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Andes Technology P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2018
−1 437,59 TWD
1.1.2019
365,59 TWD
1.1.2020
102,51 TWD
1.1.2021
36,28 TWD
1.1.2022
15,73 TWD
1.1.2023
−163,38 TWD
1.1.2024
30,35 TWD
1.1.2025
37,19 TWD
Andes Technology P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
37,19+22,55%
30,35−118,58%
−163,38−1 138,75%
15,73−56,65%
36,28−64,60%
102,51−71,96%
365,59−125,43%
−1 437,59−635,42%
268,50−206,41%
−252,33−102,02%
12 467,06−4 817,22%
−264,29—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Andes Technology Osakeanalyysi

Mitä Andes Technology tekee? Andes Technology Corp on johtava prosessortechnologian toimittaja, joka erikoistuu tehokkaiden ja energiatehokkaiden räätälöityjen SoC-suunnittelujen kehittämiseen. Yritys on kotipaikaltaan Taiwanissa ja perustettu vuonna 2005. Sen juuret ovat vuodesta 1999, kun perustaja Frankwell Lin oli mukana RISC-prosessorien arkkitehtuurissa ja hyödynsi asiantuntemustaansa rakentaakseen oman brändinsä. Nykyään Andes Technology Corp on merkittävä prosessoreiden toimittaja erilaisiin sovelluksiin, kuten IoT-laitteisiin, tallennusratkaisuihin, multimediaan, automotivi- ja teollisuussovelluksiin sekä tekoälyn kehitykseen. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu sen omistaman CPU-arkkitehtuurin lisenssointiin ja räätälöityjä prosessorisoceja varten tarjottaviin suunnittelupalveluihin. Se mukauttaa CPU-arkkitehtuuria vastaamaan asiakkaiden spesifejä tarpeita ja tukee heitä suunnitelmien toteuttamisessa ja validoinnissa. Yritys on organisoitu eri osastoiksi, jotka palvelevat eri sovellusalueita, kuten IoT- ja automotivilaitteita, multimedialaskentaa ja neuroprosessointiyksiköitä (NPU) tekoälysovelluksiin. Se keskittyy myös ohjelmistotyökalujen kehittämiseen ja kehittäjätiimien tukemiseen. Kaiken kaikkiaan Andes Technology Corp pyrkii kehittämään tehokkaita ja energiatehokkaita prosessoreita ja vakiinnuttamaan asemansa keskeisenä teknologiakumppanina IoT-, multimedia-, tekoäly- ja automotivisektoreilla. Andes Technology on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Andes Technology osakkeesta

Yhtiön Andes Technology P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 37,19 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Andes Technology muuttui arvosta 30,35 arvoon 37,19, mikä edustaa 22,55 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Andes Technology:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Andes Technology alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Andes Technology

Kaikki tunnusluvut — Andes Technology