Andacor

Andacor Velat / Varat

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä Andacor (ANDACOR.SN) 3.11.2026 päivämäärällä on 0,33. Edellisenä vuonna Velka-varatilojen suhde oli 0,35 — muutos −7,23 % (matalampi).

Velat / Varat

0,33

YoY

−7,23%

Viimeksi päivitetty:

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä Andacor on 2024 0,33 . Velka-varatilojen suhde yhtiöstä Andacor oli 2023 0,35 . Se laskee −7,23% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Andacor Velat / Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat / Varat
Päivämäärä
Velat / Varat
1.1.2017
0,25 CLP
1.1.2018
0,30 CLP
1.1.2019
0,33 CLP
1.1.2020
0,59 CLP
1.1.2021
0,60 CLP
1.1.2022
0,43 CLP
1.1.2023
0,35 CLP
1.1.2024
0,33 CLP
Andacor Velat / Varat historia
VUOSIVelat / VaratYoY
0,33−7,23%
0,35−19,00%
0,43−28,17%
0,60+2,32%
0,59+79,98%
0,33+7,37%
0,30+23,94%
0,25−8,11%
0,27−9,29%
0,30+38,84%
0,21—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Andacor Osakeanalyysi

Mitä Andacor tekee? Andacor SA saa tuloja El Colorado-Farellonesin hiihtokeskuksen toiminnasta, johon kuuluvat majoitus-, ravintolapalvelut ja hiihtovälineiden vuokraus. Yritys järjestää myös retkiä, vaelluksia ja ratsastuskokemuksia sekä tarjoaa valmennusta hiihtoon ja maastopyöräilyyn. Tytäryhtiönsä EMPAPA:n kautta Andacor SA tarjoaa juomavesi- ja viemäröintipalveluja paikallisyhteisölle. Pääasiakkaita ovat Andeille talviurheiluun ja vapaa-aikaan saapuvat turistit sekä paikallisasukkaat, jotka tarvitsevat vesi- ja sanitaatiopalveluita. El Colorado-Farellonesin hiihtokeskus on yrityksen päätuottojen lähde, joka houkuttelee kävijöitä hiihtoon ja siihen liittyviin ulkoilulajeihin. EMPAPA keskittyy kunnallispalveluihin palvellen alueen asuin- ja yleisen infrastruktuurin tarpeita. Molemmat liiketoiminta-alueet toimivat samalla maantieteellisellä alueella hyödyntäen yhtiön läsnäoloa Andeilla palvellessaan erillisiä mutta toisiaan täydentäviä markkinoita. Andacor on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Andacor osakkeesta

Yhtiön Andacor Velka-varatilojen suhde on 0,33 vuonna 2024.

Velka-varatilojen suhde yhtiöstä Andacor muuttui arvosta 0,35 arvoon 0,33, mikä edustaa −7,23 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velka-varatilojen suhde Andacor:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka-varatilojen suhde mittaa, mitä prosenttia yrityksen varoista rahoitetaan velalla. Korkeammat suhteet osoittavat suurempaa finanssista riskiä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Velka-varatilojen suhde:n Andacor alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Andacor

Kaikki tunnusluvut — Andacor