Accent Group

Accent Group Velat

Velat yhtiöstä Accent Group (AX1.AX) 8.11.2026 päivämäärällä on 850,23 M AUD. Edellisenä vuonna Velat oli 777,91 M AUD — muutos 9,30 % (korkeampi).

Velat

850,23 MAUD

YoY

9,30%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 Accent Group:n velat olivat 850,23 M AUD, mikä on 9,30% ero verrattuna 777,91 M AUD velkoihin edellisenä vuonna.

Accent Group Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2019
252,72 M AUD
1.1.2020
547,03 M AUD
1.1.2021
683,20 M AUD
1.1.2022
775,61 M AUD
1.1.2023
713,32 M AUD
1.1.2024
729,14 M AUD
1.1.2025
777,91 M AUD
1.1.2026
850,23 M AUD
Accent Group Velat historia
VUOSIVelatYoY
850,23 MAUD+9,30%
777,91 MAUD+6,69%
729,14 MAUD+2,22%
713,32 MAUD−8,03%
775,61 MAUD+13,53%
683,20 MAUD+24,89%
547,03 MAUD+116,46%
252,72 MAUD+18,18%
213,85 MAUD−15,29%
252,45 MAUD+74,06%
145,04 MAUD−13,60%
167,86 MAUD+704,70%
20,86 MAUD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Accent Group Osakeanalyysi

Mitä Accent Group tekee? Accent Group Ltd on australialainen yritys, joka erikoistuu kenkien, vaatteiden ja asusteiden myyntiin. Yritys perustettiin vuonna 1988, ja siitä on tullut merkittävä vaikuttaja Australian vähittäiskaupassa. Accent Group Ltd on räätälöinyt liiketoimintamallinsa vastaamaan nykyaikaisen asiakkaan tarpeita. Yrityksellä on yli 500 myymälää kattava verkosto Australiassa ja Uudessa-Seelannissa. On huomionarvoista, että valtaosa näistä myymälöistä sijaitsee kauppakeskuksissa tai hyvin käydyillä paikoilla, kuten jalankulkualueilla ja liikekeskuksissa. Fysisten vähittäismyyymälöiden lisäksi Accent Group Ltd:llä on vahva läsnäolo verkossa. Yrityksen verkkosivuston kautta asiakkaat pääsevät reaaliajassa käsiksi koko yrityksen tuotevalikoimaan, mikä tekee ostokokemuksesta entistäkin mukavamman. Accent Group Ltd:n tuotevalikoima on erittäin monipuolinen. Yrityksellä on sopimuksia useiden kansainvälisten brändien kanssa, mukaan lukien Nike, Puma, Vans, Converse, Skechers ja Timberland. Tämä brändivalikoima mahdollistaa sen, että yritys voi tarjota asiakkailaan laajan valikoiman tuotteita, jotka vastaavat eri makuja ja tarpeita. Kenkien ja vaatteiden lisäksi Accent Group Ltd tarjoaa myös asusteita. Näitä ovat esimerkiksi reppuja, laukkuja ja muita pieniä esineitä, jotka täydentävät asiakkaan asua. Yrityksen asustevalikoima on yhtä monipuolinen kuin kenkä- ja vaatetusvalikoima, ja sitä päivitetään jatkuvasti vastaamaan asiakkaiden tarpeita. Lisäksi Accent Group Ltd on laajentanut toimintaansa muille liiketoiminta-alueille. Esimerkiksi se on päättänyt astua urheilutapahtumien pariin sponsoroiden yhtä Australian jalkapalloliigan (AFL) suurimmista ammattijoukkueista. Tällaisen sponsoroinnin kautta Accent Group Ltd:llä on mahdollisuus esitellä brändiään ja tarjontaansa laajemmalle yleisölle. Jokaisen yrityksen on kiinnitettävä huomiota sosiaalisiin ja ympäristöön liittyviin kysymyksiin, eikä Accent Group ole poikkeus. Yritys sitoutuu minimoimaan ekologisen ja sosiaalisen vaikutuksensa toiminta-alueillaan oleviin yhteisöihin. Tähän tarkoitukseen Accent Group Ltd on päättänyt osallistua erilaisiin aloitteisiin ja ohjelmiin, mukaan lukien kierrätysohjelmat ja rahankeruukampanjat. Yhteenvetona voidaan todeta, että Accent Group Ltd on yksi johtavista vähittäiskaupan ketjuista Australiassa ja Uudessa-Seelannissa. Impressive tuotevalikoima sekä myymälöiden strateginen sijoittelu mahdollistavat yritykselle sen, että se voi tarjota asiakkailleen mukavan ja monipuolisen ostokokemuksen. Accent Group Ltd arvostaa sekä tuotteidensa laatua että sosiaalista ja ympäristövastuuta. Accent Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Accent Group:n velvoitteiden arviointi

Accent Group:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Accent Group:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Accent Group:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Accent Group:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Accent Group:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Accent Group osakkeesta

Yhtiön Accent Group Velat on 850,23 M AUD vuonna 2026.

Velat yhtiöstä Accent Group muuttui arvosta 777,91 M AUD arvoon 850,23 M AUD, mikä edustaa 9,30 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Accent Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n AUD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Accent Group historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Accent Group

Kaikki tunnusluvut — Accent Group