Company Directory
Companies in Spanien
247 registrerede virksomheder · Side 1 af 2
Cities
madrid 199.017barcelona 120.235ES 61.836València 35.472Sevilla 28.803Málaga 27.251zaragoza 20.325Palma 19.213Alicante 17.341Murcia 15.940Marbella 13.916Bilbao 13.624Las Palmas de Gran Canaria 12.328granada 11.162A Coruña 11.078Córdoba 10.719Elche 9.595Santa Cruz de Tenerife 9.562vigo 8.739Valladolid 7.968Albacete 7.679Cádiz 7.333sabadell 7.281Girona 7.221Tarragona 6.992Terrassa 6.864Pozuelo de Alarcón 6.382Almería 6.230Badajoz 6.201Badalona 6.147Donostia 6.103Lleida 5.869L'Hospitalet de Llobregat 5.808Toledo 5.784Alcobendas 5.750valencia 5.750
247 results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Madrid | SA | 4 mio. €e | 2e | — | 2012 | Active | |
| 2 | Forcarei | SL | 1 mio. €e | — | 9,2 mio. € | 2009 | Active | |
| 3 | Sevilla | SA | 1,4 mia. € | — | 35,9 mio. € | 2017 | In liquidation | |
| 4 | Madrid | SA | 20,2 mia. € | — | 54,9 mio. € | 2011 | Active | |
| 5 | Madrid | SA | 5,8 mia. € | — | 62,3 mio. € | 2011 | Active | |
| 6 | Madrid | SA | 49,8 mia. € | — | 138,5 mio. € | 2003 | Active | |
| 7 | Rozas de Madrid, Las | — | 1,1 mio. € | — | — | 2020 | — | |
| 8 | Sevilla | SA | 158,7 mio. € | — | — | 2018 | Active | |
| 9 | San Cibrao das Viñas | SA | 121,5 mio. € | — | 5,6 mio. € | 2010 | Active | |
| 10 | Ourense | SA | 139 mio. € | — | — | 2013 | Dissolved | |
| 11 | Madrid | SA | 868,8 mio. € | — | 43,7 mio. € | 2026 | Active | |
| 12 | Madrid | SA | 6,3 mia. € | — | 1,5 mia. € | 2012 | Active | |
| 13 | Madrid | B.V. | 14 mio. €e | — | — | 1999 | Active | |
| 14 | Bilbao | SA | 83,2 mio. € | — | 2,3 mio. € | 2015 | Active | |
| 15 | L'Hospitalet de Llobregat | SA | 2,4 mio. €e | — | 50,2 mio. € | 2022 | Active | |
| 16 | Llucmajor | SA | 2,8 mio. €e | 4.018e | — | 2002 | Active | |
| 17 | Madrid | SA | 94 mio. € | — | 140 mio. € | 2017 | Active | |
| 18 | Madrid | SA | 211,3 mio. € | — | 115,9 mio. € | 2015 | Active | |
| 19 | Madrid | SA | 210 mio. €e | — | 81 mio. € | 2011 | Active | |
| 20 | Barcelona | SA | 1,1 mia. € | — | 26,1 mio. € | 2007 | Active | |
| 21 | Fuenlabrada | SA | 164,4 mio. € | — | 5,4 mio. € | 2025 | Active | |
| 22 | Azpeitia | SA | 40 mio. €e | — | 4,7 mio. € | 2010 | Active | |
| 23 | Madrid | SA | 6,5 mia. € | — | 4,3 mio. € | 2010 | Active | |
| 24 | Madrid | SL | 1,7 mio. €e | 570e | 74,4 mio. € | 2018 | Active | |
| 25 | Madrid | SA | 281,7 mio. € | — | 113,8 mio. € | 2011 | Active | |
| 26 | Madrid | SE | 2,6 mia. € | — | 22 mio. € | 2023 | Active | |
| 27 | Mogán | SL | 2,2 mio. €e | — | — | 2021 | In liquidation | |
| 28 | Madrid | SA | 2,1 mia. € | — | 12,9 mio. € | 2024 | Active | |
| 29 | Sallent | SL | 2 mio. € | — | 3,5 mio. € | 2013 | Active | |
| 30 | Barcelona | GmbH | 9,9 mio. €e | — | 25 t € | 2001 | Dissolved | |
| 31 | Madrid | SA | 27,7 mio. € | — | 31,8 mio. € | 2018 | Active | |
| 32 | Mungia | SA | 508,4 mio. € | — | 5,8 mio. € | 2002 | Active | |
| 33 | Madrid | SA | 31,5 mio. €e | 41e | 263 t € | 2018 | Active | |
| 34 | Pola de Lena | SA | 80,1 mio. € | — | 25,7 mio. € | 2014 | Active | |
| 35 | Madrid | SA | 64,3 mio. € | — | — | 2018 | Active | |
| 36 | San Sebastián de los Reyes | SA | 893,7 mio. € | — | 169,3 mio. € | 2012 | Active | |
| 37 | Madrid | SA | 141 mio. € | — | 760 t € | 2019 | Active | |
| 38 | Barcelona | SA | 1,9 mia. € | — | 45,3 mio. € | 2008 | Active | |
| 39 | Madrid | SA | 26,4 mio. € | — | 531 t € | 2022 | Active | |
| 40 | Peralta | — | 211,1 mio. € | — | — | 2011 | — | |
| 41 | València | SL | 21,6 mia. € | — | — | 2016 | Active | |
| 42 | Sabadell | SA | 7,5 mia. € | — | 596,1 mio. € | 1987 | Active | |
| 43 | bajo derecha Madrid | B.V. | 2,5 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 44 | Valdemoro | SL | 1,9 mio. €e | 2.310e | — | 2024 | Active | |
| 45 | Tarragona | SA | 65,4 mio. €e | 298e | 1,3 mio. € | 1999 | Active | |
| 46 | Madrid | SL | 5,6 mio. €e | — | — | 2006 | Active | |
| 47 | Madrid | SA | 8,3 mio. €e | — | 4,8 mio. € | 2012 | Active | |
| 48 | Cenicero | SA | 13,6 mio. € | — | 3,8 mio. € | 2014 | Active | |
| 49 | Reus | SA | 117 mio. € | — | — | 2017 | Active | |
| 50 | València | SA | 24,1 mia. € | — | 7 mia. € | 2018 | Active | |
| 51 | Alcobendas | SA | 71,4 mio. € | 44e | 511 t € | 2001 | Active | |
| 52 | Madrid | SA | 14 mio. € | — | 375 t € | 2010 | Active | |
| 53 | Madrid | SA | 3,2 mio. € | — | 200 t € | 2019 | Dissolved | |
| 54 | Madrid | SA | 4,2 mia. € | — | 166 mio. € | 2019 | Active | |
| 55 | Madrid | SA | 7,5 mia. € | — | 1,3 mia. € | 2009 | Active | |
| 56 | Zaragoza | SL | 138,1 mio. €e | — | 5 mio. € | 2005 | Active | |
| 57 | Bilbao | SA | 4 mia. € | — | 30 mio. € | 2010 | Active | |
| 58 | Terrassa | SA | 1,7 mia. € | — | 84 mio. € | 2025 | Active | |
| 59 | Madrid | SA | 3,5 mio. €e | — | 60 t € | 2010 | Dissolved | |
| 60 | Murcia | SA | 14,1 mio. € | — | 727 t € | 2011 | Active | |
| 61 | Tomares | SA | 8,6 mio. € | — | 300 t € | 2014 | Dissolved | |
| 62 | Madrid | SA | 301,8 mio. € | — | — | 2010 | Active | |
| 63 | Madrid | SA | 920 mio. €e | — | — | 2015 | Active | |
| 64 | Madrid | SA | 423,7 mio. € | — | 1,5 mia. € | 2015 | Active | |
| 65 | Sevilla | SL | 1,5 mio. €e | 24e | 2 mio. € | 2011 | Active | |
| 66 | Beasain | SA | 4,5 mia. € | — | — | 2017 | Active | |
| 67 | Pamplona | SA | 3,5 mio. €e | — | — | 2014 | In liquidation | |
| 68 | Madrid | SA | 141 mio. € | — | 58,3 mio. € | 2016 | Active | |
| 69 | Gijón | SL | 36,8 mio. € | 42 | — | 2014 | Active | |
| 70 | Barcelona | SL | 2,7 mio. €e | — | — | 2008 | Active | |
| 71 | Madrid | SA | 160 mio. €e | — | 18 mio. € | 2011 | Active | |
| 72 | Córdoba | SA | 820,9 mio. € | — | — | 2021 | Active | |
| 73 | Vigo | SA | 71 mio. €e | — | — | 1993 | Active | |
| 74 | Las Rozas de Madrid | SA | 5,7 mia. € | — | 290,3 mio. € | 2025 | Active | |
| 75 | Madrid | SA | 1,1 mio. €e | 2.556e | 499 mio. € | 1998 | Active | |
| 76 | Madrid | SL | 1,4 mio. €e | 41e | 82 t € | 2024 | Active | |
| 77 | Gijón | SA | 161,1 mio. € | — | 12,5 mio. € | 2013 | Active | |
| 78 | Madrid | SA | 3 mia. € | — | — | 2003 | Active | |
| 79 | A Coruña | SA | 84,7 mio. € | — | 18,2 mio. € | 2020 | Active | |
| 80 | Rozas de Madrid, Las | — | 5,8 mio. € | — | — | 2022 | — | |
| 81 | Oviedo | SA | 2,6 mia. € | — | 5,3 mia. € | 2018 | Active | |
| 82 | Madrid | Srl | 808,5 mio. € | — | 1,5 mia. € | 2010 | Active | |
| 83 | Madrid | SA | 668,5 mio. € | — | 11,3 mio. € | 2025 | Active | |
| 84 | Cúllar | B.V. | 4,9 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 85 | Albacete | SL | 457,2 mio. €e | 2.651e | 41 mio. € | 2002 | Active | |
| 86 | Madrid | SA | 4,4 mia. € | — | 8,7 mio. € | 1958 | Active | |
| 87 | Madrid | SL | 59,7 mio. €e | 148e | — | 2014 | Active | |
| 88 | Madrid | SA | 960,4 mio. € | — | 393 mio. € | 2012 | Active | |
| 89 | Madrid | SA | 747,3 mio. € | — | 221,6 mio. € | 2022 | Active | |
| 90 | Madrid | SA | 20,6 mia. € | — | 1,3 mia. € | 2010 | Active | |
| 91 | Canet d'En Berenguer | SA | 8,8 mio. € | — | 250 t € | 2018 | Active | |
| 92 | Barro | SA | 138,8 mio. € | — | 1,7 mio. € | 2009 | Active | |
| 93 | Barcelona | SA | 1,1 mio. € | — | — | — | Active | |
| 94 | Barcelona | SA | 5,2 mio. € | — | 440 t € | 2010 | Active | |
| 95 | San Bartolomé de Tirajana | SL | 3,3 mio. €e | — | — | 2017 | Active | |
| 96 | Barcelona | SA | 626,8 mio. € | — | 27,4 mio. € | 2010 | Active | |
| 97 | Alicante | SA | 36 mio. € | — | 1,1 mio. € | 2012 | Active | |
| 98 | Leioa | SA | 610,5 mio. € | — | 31,6 mio. € | 2010 | Active | |
| 99 | Barcelona | SA | 3 mio. €e | — | — | 1983 | Active | |
| 100 | Madrid | SA | 968,2 mio. € | — | 233,6 mio. € | 2011 | Active | |
| 101 | Madrid | SA | 8,1 mia. € | — | 147,5 mio. € | 2009 | Active | |
| 102 | Madrid | SL | 470 mio. €e | — | 193 t € | 2020 | Active | |
| 103 | Barcelona | SA | 10,4 mio. € | — | — | 2023 | Active | |
| 104 | Sant Cugat del Vallès | SA | 2,2 mia. € | — | 192,1 mio. € | 2010 | Active | |
| 105 | Barcelona | SA | 9,7 mia. € | — | 473 mio. € | 2024 | Active | |
| 106 | Rozas de Madrid, Las | sp. z o.o. | 3,1 mio. € | — | — | 2008 | Active | |
| 107 | Madrid | SA | 316,1 mio. € | — | 94,6 mio. € | 2010 | Active | |
| 108 | º Modulo A Madrid | B.V. | 1,4 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 109 | º Modulo A Madrid | B.V. | 1,4 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 110 | º Modulo A Madrid | B.V. | 4,3 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 111 | º Modulo A Madrid | B.V. | 4,2 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 112 | Abadiño | SA | 11,3 mia. € | — | 287,8 mio. € | 2001 | Active | |
| 113 | Alcobendas | SA | 74,4 mio. € | — | 251 t € | 2011 | Active | |
| 114 | Bilbao | SA | 1 mia. € | — | 18,9 mio. € | 2014 | Active | |
| 115 | Madrid | SA | 136,4 mio. € | — | 9,4 mio. € | 2005 | Active | |
| 116 | Donostia | SL | 4,7 mio. € | — | — | — | Active | |
| 117 | Pozuelo de Alarcón | SL | 6,5 mio. €e | — | 231 t € | 2012 | Active | |
| 118 | Madrid | SA | 1,1 mia. € | — | 10 mio. € | 2010 | Active | |
| 119 | Sant Cugat del Vallès | SA | 7,5 mia. € | — | 119,6 mio. € | 2015 | Active | |
| 120 | Lleida | SA | 74,1 mio. € | — | 612 t € | 2011 | Active | |
| 121 | Madrid | SA | 2,5 mia. € | — | — | 2026 | Active | |
| 122 | Madrid | SA | 1,6 mia. € | — | 2 mio. € | 2009 | Active | |
| 123 | Sevilla | SA | 34,3 mio. € | — | 104 t € | 2026 | Active | |
| 124 | Abrera | SL | 18,3 mio. € | — | 22,1 mio. € | 2023 | Active | |
| 125 | Santa Margalida | SA | 179,3 mio. €e | — | 60,3 mio. € | 2001 | Active | |
| 126 | Madrid | SL | 1,2 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 127 | Jávea | B.V. | 6,7 mio. €e | — | — | 2019 | Active | |
| 128 | Corella | SL | 2 mio. €e | — | 60 t € | 2009 | Active | |
| 129 | Madrid | SA | 95,2 mio. € | — | 14,7 mio. € | 2022 | Dissolved | |
| 130 | Palma | B.V. | 1,1 mio. €e | — | — | 2011 | Active | |
| 131 | Barcelona | SA | 158,9 mio. € | — | 986 t € | 2010 | Active | |
| 132 | El Pla de Santa Maria | SL | 4,4 mio. € | — | 2,6 mio. € | 2013 | Active | |
| 133 | Madrid | SA | 28,2 mio. € | — | 116 mio. € | 2017 | Active | |
| 134 | — | SA | 1,9 mio. €e | 1.026e | 60 t € | 2018 | Active | |
| 135 | Bilbao | SA | 43,7 mia. € | — | 5 mia. € | 2003 | Active | |
| 136 | Salteras | SA | 39,2 mio. € | — | — | 2024 | Active | |
| 137 | San Bartolomé de Tirajana | SA | 30 mio. €e | — | — | 2013 | Active | |
| 138 | Madrid | SA | 7,1 mio. € | — | 5 mio. € | 2019 | Active | |
| 139 | Alcobendas | SA | 5,5 mia. € | — | 35,3 mio. € | 1979 | Active | |
| 140 | A Coruña | SA | 39,8 mia. € | — | — | 2010 | Active | |
| 141 | Piso 10A Madrid | B.V. | 13 mio. €e | — | — | — | Active | |
| 142 | Montornès del Vallès | SL | 1 mio. €e | — | 167 t € | 2021 | Active | |
| 143 | Madrid | SA | 442,5 mio. €e | 5.133e | 8,3 mio. € | 2010 | Active | |
| 144 | Zamudio | SA | 909,6 mio. €e | 3.533e | 25,2 mio. € | 2010 | Active | |
| 145 | Sevilla | SA | 210,5 mio. € | — | 37,3 mio. € | 2012 | Active | |
| 146 | Barcelona | SA | 967 mio. € | — | 227,4 mio. € | 2024 | Active | |
| 147 | Madrid | SA | 3 mio. € | — | 33,6 mio. € | 2017 | Active | |
| 148 | Madrid | — | 2,8 mio. € | — | — | 2019 | — | |
| 149 | Madrid | SA | 143,4 mio. € | — | 819 t € | 2024 | Active | |
| 150 | Gijón | SA | 161,4 mio. € | — | 3,6 mio. € | 2019 | Active | |
| 151 | Murcia | SA | 9,2 mio. € | — | — | 2017 | Dissolved | |
| 152 | Barberà del Vallès | SA | 230 mio. €e | — | — | 2007 | Active | |
| 153 | Madrid | SL | 15,8 mio. €e | 215e | 261 t € | 2018 | Active | |
| 154 | Culleredo | SL | 1,6 mio. € | — | — | 2005 | Active | |
| 155 | Rozas de Madrid, Las | — | 7 mio. € | — | — | 2019 | — | |
| 156 | Madrid | SA | 743,2 mio. € | — | 3,1 mio. € | 2010 | Active | |
| 157 | Madrid | SA | 94,9 mio. € | — | 167,4 mio. € | 2025 | Active | |
| 158 | San Bartolomé de Tirajana | SL | 2,6 mio. €e | — | 3 t € | 2018 | Active | |
| 159 | Madrid | SL | 15 mia. € | — | — | 2023 | Active | |
| 160 | Tres Cantos | SA | 1,1 mia. € | — | — | — | Active | |
| 161 | Valladolid | SA | 79,5 mio. € | — | 10 mio. € | 2025 | Active | |
| 162 | Madrid | SA | 19,3 mio. € | — | 321 t € | 2025 | Active | |
| 163 | Madrid | SA | 129,7 mio. € | — | 116 t € | 2020 | Active | |
| 164 | Leganés | SA | 13,5 mia. € | — | 26,6 mio. € | 2014 | Active | |
| 165 | Larrabetzu | SA | 183,2 mio. €e | 583e | — | 2019 | Active | |
| 166 | Las Palmas de Gran Canaria | SL | 34,3 mio. €e | — | 99 t € | 2016 | Active | |
| 167 | Madrid | SA | 348,3 mio. € | — | 91 t € | 2019 | Active | |
| 168 | Majadahonda | — | 1 mio. €e | — | — | 2025 | — | |
| 169 | Majadahonda | SA | 26,4 mia. € | — | — | 2022 | Active | |
| 170 | Castrillón | SA | 41,1 mio. € | 6 | — | 2023 | Active | |
| 171 | Madrid | SA | 58,5 mio. € | — | 84 t € | 2016 | Active | |
| 172 | Madrid | SA | 1,7 mia. € | — | 156,6 mio. € | 2011 | Dissolved | |
| 173 | Palma | SA | 2,1 mia. € | — | 44,1 mio. € | 2005 | Active | |
| 174 | Madrid | SA | 549,8 mio. € | — | 620 mio. € | 2014 | Active | |
| 175 | Madrid | SA | 2,4 mia. € | — | 871,5 mio. € | 2002 | Active | |
| 176 | Barcelona | SA | 313,8 mio. € | — | 75 mio. € | 2015 | Active | |
| 177 | Las Palmas de Gran Canaria | SA | 7,2 mio. € | — | 32 mio. € | 2009 | Active | |
| 178 | Getafe | SA | 48 mio. € | — | 3,5 mio. € | 2011 | Active | |
| 179 | Madrid | SA | 19,5 mia. € | — | 969,6 mio. € | 2009 | Active | |
| 180 | Madrid | — | 47,6 mio. € | — | — | 2014 | — | |
| 181 | Okondo | SA | 48,1 mio. € | — | — | 2019 | Active | |
| 182 | Madrid | SL | 10,4 mio. €e | — | 4 t € | 2024 | Active | |
| 183 | Bilbao | SA | 709,1 mio. € | — | 375,9 mio. € | 2021 | Active | |
| 184 | Oleiros | SA | 23,8 mio. € | — | 3 mio. € | 2019 | Active | |
| 185 | Burgos | SA | 119,1 mio. € | — | 9,9 mio. € | 2006 | Active | |
| 186 | Madrid | SLP | 1,8 mio. €e | — | 3 t € | 2023 | Active | |
| 187 | Alcobendas | SL | 25,7 mio. € | — | 11 mio. € | 2015 | Active | |
| 188 | Madrid | — | 30,4 mio. € | — | — | 2009 | — | |
| 189 | Madrid | — | 6,8 mio. € | — | — | 2006 | — | |
| 190 | Madrid | SA | 3,5 mia. € | — | 345,9 mio. € | 1911 | Active | |
| 191 | Madrid | SA | 111,8 mio. € | — | 3 mio. € | 2015 | Active | |
| 192 | Madrid | SA | 2,9 mio. € | — | 12,8 mio. € | 2017 | Active | |
| 193 | Zaragoza | SA | 14,5 mio. € | — | 724 t € | 2025 | Active | |
| 194 | Barcelona | SA | 48,9 mio. € | — | 199 t € | 2012 | Active | |
| 195 | Barcelona | SA | 1 mio. €e | — | 60 t € | 2020 | Dissolved | |
| 196 | Colmenar Viejo | SA | 221,3 mio. € | — | 10,8 mio. € | 2015 | Active | |
| 197 | Palau de Plegamans | SA | 47,3 mio. € | — | 8,1 mio. € | 2015 | Active | |
| 198 | Móstoles | SA | 251,8 mio. € | — | 10 € | 2015 | Active | |
| 199 | Zaragoza | SL | 17 mio. €e | — | 326 t € | 2015 | Active | |
| 200 | Logroño | SA | 344,1 mio. € | — | 904 t € | 2011 | Active |