Company Directory
Podjetja v Portugalska
100.000+ registriranih podjetij · Page 1 of 500
Cities
lisboa 55.376Porto 18.212Vila Nova de Gaia 7522Braga 6285fUNCHAL 6278Amadora 5404Coimbra 4686Maia 4570Matosinhos 4456Cascais 4369Leiria 3993gUIMARÃES 3925Setúbal 3259Aveiro 3082vISEU 2964Faro 2898Almada 2743Oeiras 2657sintra 2649Odivelas 2583Vila Nova de Famalicão 2516Albufeira 2277Portimão 2096Barcelos 2074Viana do Castelo 1774Évora 1759pÓVOA de vARZIM 1742Montijo 1646Algés 1605Loures 1551Alcabideche 1546Queluz 1539Estoril 1506Gondomar 1504sANTARÉM 1501Vila do Conde 1421
100.000+ results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Penacova | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2006 | Active | |
| 2 | Paço de Arcos | Lda. | — | — | 50 tis. € | 2011 | Active | |
| 3 | Algés | Lda. | — | — | 349 tis. € | 2006 | Active | |
| 4 | Braga(São João do Souto) | Lda. | — | — | 400 tis. € | 2008 | Active | |
| 5 | Porto | Lda. | — | — | 500 € | 2025 | Active | |
| 6 | Guimarães | Lda. | — | — | 10 tis. € | 2018 | Active | |
| 7 | Marinha Grande | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2016 | Active | |
| 8 | Torres Novas | SA | — | — | — | 2008 | Active | |
| 9 | Carregado | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2022 | Active | |
| 10 | Ferreiras | Lda. | — | — | 25 tis. € | 2009 | Active | |
| 11 | Matosinhos | Lda. | — | — | 150 tis. € | 2022 | Active | |
| 12 | Matosinhos | Lda. | — | — | 55 tis. € | 2018 | Active | |
| 13 | Ponta Delgada | Lda. | — | — | 100 € | 2025 | Active | |
| 14 | Lisboa | Lda. | — | — | 2 tis. € | 2023 | Active | |
| 15 | Trofa | Lda. | — | — | 1,4 mio. € | 2009 | Active | |
| 16 | Castro Daire | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 17 | Sezures | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2020 | Active | |
| 18 | Coimbra | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 19 | Braga | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 20 | Lisboa | Lda. | — | — | 500 € | 2014 | Active | |
| 21 | Santo António | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2025 | Active | |
| 22 | Lisboa | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 23 | Queirã | Lda. | — | — | 10 tis. € | 2021 | Active | |
| 24 | Porto | SGPS SA | — | — | 55 tis. € | 2016 | Active | |
| 25 | Montargil | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 26 | Cascais | Lda. | — | — | 150 tis. € | 2007 | Active | |
| 27 | Espinho | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 28 | Ovar | Lda. | — | — | 2 tis. € | 2018 | Active | |
| 29 | Amadora | Lda. | — | — | 15 tis. € | 2015 | Active | |
| 30 | Évora | Lda. | — | — | 3 tis. € | 2024 | Active | |
| 31 | Setúbal | Lda. | — | — | 4 tis. € | 2016 | Active | |
| 32 | Beja | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2023 | Active | |
| 33 | Lisboa | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2022 | Active | |
| 34 | Arcos de Valdevez | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2021 | Active | |
| 35 | Vila Nova de Famalicão | Lda. | — | — | 20 tis. € | 2014 | Active | |
| 36 | Ílhavo | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 37 | Barcelos | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2022 | Active | |
| 38 | Paço de Arcos | Lda. | — | — | 20 tis. € | 2024 | Active | |
| 39 | Vila Chã de Ourique | Lda. | — | — | 12 tis. € | 2021 | Active | |
| 40 | Setúbal | Lda. | — | — | 3 tis. € | 2017 | Active | |
| 41 | Covilhã | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2015 | Active | |
| 42 | Lisboa | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2008 | Active | |
| 43 | Lisboa | Lda. | — | — | 100 tis. € | 2008 | Active | |
| 44 | Lagares | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2016 | Active | |
| 45 | Parede | SA | — | — | 5 tis. € | 2007 | Active | |
| 46 | Montijo | Lda. | — | — | 500 € | 2017 | Active | |
| 47 | Carvalhosa | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2009 | Active | |
| 48 | Fajã de Cima | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2024 | Active | |
| 49 | Lisboa | SGPS SA | — | — | 664 tis. € | 2015 | Active | |
| 50 | Trofa | Lda. | — | — | — | 2010 | Active | |
| 51 | Teixoso | Lda. | — | — | 5 tis. € | — | Active | |
| 52 | Espinho | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2013 | Active | |
| 53 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 54 | Montelavar | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2026 | Active | |
| 55 | Amarante | Lda. | — | — | 160 tis. € | 2024 | Active | |
| 56 | Almada | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2013 | Active | |
| 57 | Lisboa | Lda. | — | — | 15 tis. € | 2017 | Active | |
| 58 | Ponta Delgada | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 59 | Lisboa | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2023 | Active | |
| 60 | Vila Real | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 61 | Samaiões | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2010 | Active | |
| 62 | Faro | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 63 | Lisboa | Lda. | — | — | — | 2010 | Active | |
| 64 | Dornes | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2022 | Active | |
| 65 | Queijas | Lda. | — | — | — | 2009 | Active | |
| 66 | Porto Côvo | Lda. | — | — | 3 tis. € | 2025 | Active | |
| 67 | Porto | Lda. | — | — | — | 2015 | Active | |
| 68 | Funchal | Lda. | — | — | 750 € | 2025 | Active | |
| 69 | Porto | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 70 | Covilhã | Lda. | — | — | — | 2009 | Active | |
| 71 | Covas do Douro | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2026 | Active | |
| 72 | Lisboa | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 73 | Funchal | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2011 | Active | |
| 74 | Amadora | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 75 | Aveiro | Lda. | — | — | 38 tis. € | 2016 | Active | |
| 76 | Porto | Lda. | — | — | 25 tis. € | 2019 | Active | |
| 77 | Santo Tirso | Lda. | — | — | — | 2007 | Active | |
| 78 | Vila do Conde | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 79 | Vila Nova de Gaia | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 80 | Vila Nova de Gaia | a.s. | — | — | — | — | Active | |
| 81 | Caniço | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2022 | Active | |
| 82 | Portela | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2011 | Active | |
| 83 | Carvalhosa | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2008 | Active | |
| 84 | Almada | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 85 | Trofa | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2018 | Active | |
| 86 | Vila Nova de Famalicão | SA | — | — | 2,2 mio. € | 2009 | Active | |
| 87 | Baguim do Monte | Lda. | — | — | — | 2026 | Active | |
| 88 | Alhos Vedros | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2025 | Active | |
| 89 | Vila Real | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 90 | Santa Maria da Feira | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2011 | Active | |
| 91 | Bragança | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 92 | Azoia | Lda. | — | — | 21 mio. € | 2013 | Active | |
| 93 | Funchal | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 94 | Idanha-a-Nova | SA | — | — | 50 tis. € | 2011 | Active | |
| 95 | Leiria | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 96 | Penafiel | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 97 | Espinho | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 98 | Sintra | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 99 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 100 | Torre de Moncorvo | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 101 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 102 | Porto | Lda. | — | — | 125 tis. € | 2007 | Active | |
| 103 | Chafé | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2014 | Active | |
| 104 | Porto | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2014 | Active | |
| 105 | Alcabideche | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 106 | Vila da Praia da Vitória | — | — | — | — | — | Active | |
| 107 | Azambuja | Lda. | — | — | 50 tis. € | 2008 | Active | |
| 108 | Algés | Lda. | — | — | 800 tis. € | 2009 | Active | |
| 109 | Lisboa | Lda. | — | — | 400 tis. € | 2008 | Active | |
| 110 | Lagos | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2023 | Active | |
| 111 | São João da Madeira | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 112 | Castro Daire | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 113 | Lisboa | Lda. | — | — | 150 tis. € | 2010 | Active | |
| 114 | Évora | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2017 | Active | |
| 115 | Lisboa | Lda. | — | — | — | 2007 | Active | |
| 116 | Castelo Branco | Lda. | — | — | 10 tis. € | 2025 | Active | |
| 117 | Sobrosa | Lda. | — | — | 60 tis. € | 2009 | Active | |
| 118 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 119 | Lisboa | — | — | — | — | — | Active | |
| 120 | Odivelas | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2021 | Active | |
| 121 | Alojamento Local e Manutenção Lda. | Lda. | — | — | — | 2025 | Active | |
| 122 | Lisboa | SA | — | — | 62 tis. € | 2021 | Active | |
| 123 | Oiã | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2023 | Active | |
| 124 | Leiria | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 125 | S.Brás de Alportel | Lda. | — | — | 800 tis. € | 2018 | Active | |
| 126 | Almada | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 127 | Vila Nova de Famalicão | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 128 | Coimbra | Lda. | — | — | 2 tis. € | 2024 | Active | |
| 129 | Regueira de Pontes | CRL | — | — | — | 2012 | Active | |
| 130 | Ribeira das Tainhas | Lda. | — | — | 10 tis. € | 2025 | Active | |
| 131 | Lisboa | Lda. | — | — | — | 2009 | Active | |
| 132 | Porto | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2021 | Active | |
| 133 | Guimarães | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2019 | Active | |
| 134 | Almada | Lda. | — | — | 750 tis. € | 2008 | Active | |
| 135 | Ourém | — | — | — | — | — | Active | |
| 136 | Maia | Lda. | — | — | 5 tis. € | — | Active | |
| 137 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 138 | Lisboa | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2013 | Active | |
| 139 | Tondela | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 140 | Porto | Lda. | — | — | 200 tis. € | 2008 | Active | |
| 141 | Lisboa | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 142 | Sintra | Lda. | — | — | — | 2025 | Active | |
| 143 | Odivelas | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2016 | Active | |
| 144 | Sintra | Lda. | — | — | 480 tis. € | 2016 | Active | |
| 145 | Porto | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 146 | Braga (SÉ) | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 147 | Louro | Lda. | — | — | 459 tis. € | 2010 | Active | |
| 148 | Castelo Branco | Lda. | — | — | — | 2008 | Active | |
| 149 | Santo António dos Cavaleiros | Lda. | — | — | 12 tis. € | 2022 | Active | |
| 150 | Grândola | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 151 | Murça | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 152 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 153 | Santo António dos Cavaleiros | Lda. | — | — | 500 € | 2026 | Active | |
| 154 | Lisboa | Lda. | — | — | 391 tis. € | 2017 | Active | |
| 155 | Porto | Lda. | — | — | 70 tis. € | 2024 | Active | |
| 156 | Macedo de Cavaleiros | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 157 | Viana do Castelo | Lda. | — | — | 25 tis. € | 2021 | Active | |
| 158 | Amadora | Lda. | — | — | 15 tis. € | 2023 | Active | |
| 159 | Machico | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 160 | Lisboa | Lda. | — | — | 20 tis. € | 2014 | Active | |
| 161 | Coimbra | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 162 | Albufeira | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 163 | Aveiro | Lda. | — | — | — | 2018 | Active | |
| 164 | Sátão | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 165 | Cartaxo | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 166 | Lisboa | Lda. | — | — | 402 tis. € | 2008 | Active | |
| 167 | Lisboa | Lda. | — | — | 500 € | 2025 | Active | |
| 168 | Nelas | Lda. | — | — | 10 tis. € | 2022 | Active | |
| 169 | Almada | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 170 | Fafe | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 171 | Vila Franca de Xira | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 172 | Cinfães | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 173 | Lisboa | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2009 | Active | |
| 174 | Lousã | Lda. | — | — | 28 tis. € | 2015 | Active | |
| 175 | Lousã | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2006 | Active | |
| 176 | Matosinhos | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 177 | Maia | SA | — | — | 6 mio. € | 2023 | Active | |
| 178 | Póvoa de Lanhoso | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 179 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 180 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 181 | Porto | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 182 | Cova da Piedade | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 183 | Coimbra | Lda. | — | — | 3 tis. € | 2023 | Active | |
| 184 | Loulé | Lda. | — | — | 1 tis. € | 2019 | Active | |
| 185 | Lisboa | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 186 | Lisboa | Lda. | — | — | 500 € | 2022 | Active | |
| 187 | Valadares | Lda. | — | — | 3 tis. € | 2018 | Active | |
| 188 | Entroncamento | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 189 | Penafiel | — | — | — | — | — | Active | |
| 190 | Entroncamento | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 191 | Nossa Senhora do Amparo | Lda. | — | — | 25 tis. € | 2021 | Active | |
| 192 | Porto | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 193 | Alter do Chão | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 194 | Leiria | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 195 | Leiria | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 196 | Lisboa | Lda. | — | — | 5 tis. € | 2026 | Active | |
| 197 | Lisboa | Lda. | — | — | 15 tis. € | 2010 | Active | |
| 198 | Lisboa | Lda. | — | — | — | 2015 | Active | |
| 199 | Bragança | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 200 | Matosinhos | Lda. | — | — | 800 tis. € | 2007 | Active |