Company Directory
Podjetja v Francija
100.000+ registriranih podjetij · Page 2 of 500
Cities
Paris 654.453Marseille 93.826Lyon 73.710Toulouse 50.337Nice 49.286Bordeaux 38.311Fort de France 33.898Montpellier 33.247Lille 29.318Nantes 28.740Strasbourg 25.909Saint Denis 25.731Boulogne Billancourt 23.295Aix en Provence 22.932rennes 21.624Neuilly sur Seine 19.190Grenoble 17.274Nîmes 16.311Montreuil 15.528Cannes 14.242Saint-Étienne 13.975Annecy 13.797Perpignan 13.751Reims 13.368Toulon 13.216Dijon 13.108Courbevoie 12.781Levallois Perret 12.694Villeurbanne 12.634Angers 11.803Rouen 11.579Aubervilliers 11.442Tours 11.276Clermont-Ferrand 11.185Baie Mahault 11.029Avignon 10.911
100.000+ results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Chambray-lès-Tours | Sàrl | 1,4 mio. € | — | 8 tis. € | 2014 | Active | |
| 202 | Ploumagoar | SAS | 1,9 mio. € | 35e | 8 tis. € | 2008 | Active | |
| 203 | Trégueux | Sàrl | 3,2 mio. €e | 15e | 8 tis. € | 2008 | Active | |
| 204 | Vannes | Sàrl | 2,2 mio. €e | 15e | 8 tis. € | 2008 | Active | |
| 205 | Boeschepe | SAS | 3 mio. € | — | 19 tis. € | 2019 | Active | |
| 206 | Clamart | SAS | 1,1 mio. € | — | — | 2021 | Active | |
| 207 | Montpellier | Sàrl | 1,9 mio. € | 35e | — | 2004 | Active | |
| 208 | Lyon | SAS | 2,8 mio. € | 35e | 30 tis. € | 2010 | Dissolved | |
| 209 | Meylan | SAS | 2,6 mio. €e | — | 392 tis. € | 2015 | Dissolved | |
| 210 | Meylan | SAS | 6,1 mio. € | 35e | 53 tis. € | 1994 | Active | |
| 211 | Parthenay-de-Bretagne | SAS | 1,7 mio. €e | 4e | 10 tis. € | 2008 | Active | |
| 212 | Paris | SAS | 1,2 mio. € | — | 160 tis. € | — | In liquidation | |
| 213 | Paris | Sàrl | 1,9 mio. €e | 15e | 500 tis. € | 1993 | Active | |
| 214 | Paris | Sàrl | 1,5 mio. € | — | 73 tis. € | 2003 | Active | |
| 215 | Marseille | SAS | 4,2 mio. €e | — | 20 tis. € | 2016 | Dissolved | |
| 216 | Puteaux | SNC | 7,9 mio. € | — | 1 tis. € | 2017 | Active | |
| 217 | Paris | Sàrl | 1 mio. €e | 35e | 8 tis. € | 2007 | Active | |
| 218 | Annecy-le-Vieux | SAS | 2,2 mio. € | 8e | — | 1989 | Active | |
| 219 | Saint-Ouen-l'Aumône | Sàrl | 3,8 mio. €e | 15e | 25 tis. € | 2019 | Active | |
| 220 | Saint-Ouen-l'Aumône | Sàrl | 2,1 mio. €e | — | 100 tis. € | 2009 | Dissolved | |
| 221 | Paris | SAS | 3,5 mio. € | 4e | 10,4 mio. € | 2008 | Active | |
| 222 | Paris | — | 3,1 mio. € | 8e | — | 2005 | — | |
| 223 | Thouars | Sàrl | 1 mio. € | — | 20 tis. € | 1980 | Dissolved | |
| 224 | Pringy | SAS | 2 mio. €e | 8e | 70 tis. € | 2003 | Active | |
| 225 | Paris | Sàrl | 1,6 mio. € | 8e | 200 tis. € | 2000 | Active | |
| 226 | Allonnes | Sàrl | 3,1 mio. € | 15e | 50 tis. € | 2010 | Active | |
| 227 | Chambly | SAS | 3,2 mio. €e | 15e | — | 1998 | Active | |
| 228 | Boulogne-Billancourt | SAS | 9,9 mio. € | 15e | 24 tis. € | 1976 | Active | |
| 229 | Le Mans | SAS | 1,5 mio. € | 35e | — | 2003 | Active | |
| 230 | Allonnes | Sàrl | 1,5 mio. € | 15e | 3 tis. € | 2016 | Active | |
| 231 | Aurillac | SAS | 3,3 mio. €e | 35e | 10 tis. € | 2021 | Active | |
| 232 | Besançon | Sàrl | 1,8 mio. € | 35e | 50 tis. € | 2018 | Active | |
| 233 | Les Abrets en Dauphiné | — | 1,8 mio. €e | — | 27 tis. € | 2011 | Active | |
| 234 | Lyon | SAS | 1,2 mio. €e | — | 1 tis. € | 2017 | Active | |
| 235 | Neuilly-Plaisance | SAS | 1,8 mio. € | 150e | 122 tis. € | 1987 | Active | |
| 236 | Paris | SAS | 1,5 mio. €e | — | 1 mio. € | 2006 | Active | |
| 237 | La Limouzinière | Sàrl | 1,4 mio. €e | 8e | 7 tis. € | 2008 | Active | |
| 238 | Deyme | SAS | 7 mio. €e | 15e | 164 tis. € | 2002 | Active | |
| 239 | Deyme | SA | 16,8 mio. € | 75e | — | 1955 | Active | |
| 240 | Deyme | SAS | 18,8 mio. € | 150e | 1 mio. € | 2001 | Active | |
| 241 | Lyon | Sàrl | 2,1 mio. €e | 4e | 2 tis. € | 2015 | Active | |
| 242 | Paris | SAS | 2,3 mio. € | 15e | 160 tis. € | 1990 | Active | |
| 243 | Marseille | Sàrl | 1,4 mio. €e | 8e | 122 tis. € | 2020 | Active | |
| 244 | Portes-lès-Valence | SAS | 14,8 mio. € | — | 1,8 mio. € | 1990 | Dissolved | |
| 245 | Artigues-près-Bordeaux | SELARL | 1,8 mio. €e | 35e | 232 tis. € | 2000 | Active | |
| 246 | Carcassonne | SAS | 2,5 mio. € | — | 1,3 mio. € | 2000 | Dissolved | |
| 247 | Yèbles | SAS | 3,9 mio. € | 8e | 501 tis. € | 2003 | Active | |
| 248 | Paris | Sàrl | 1,9 mio. €e | 75e | — | 1998 | Active | |
| 249 | Vertou | SAS | 12 mio. €e | — | 161 mio. € | 2004 | Dissolved | |
| 250 | Sallanches | Sàrl | 1,3 mio. € | 4e | — | 1974 | Active | |
| 251 | Toulouse | SAS | 1,3 mio. € | 2e | 20 tis. € | 2015 | Active | |
| 252 | Paris | Sàrl | 1,1 mio. €e | 15e | 50 tis. € | 1999 | Active | |
| 253 | Perpignan | SAS | 1,9 mio. €e | 150e | 59 tis. € | 2011 | Active | |
| 254 | Castelnau-le-Lez | SAS | 12,1 mio. € | 35e | — | 1983 | Active | |
| 255 | Montélimar | Sàrl | 2,4 mio. €e | — | 150 tis. € | 1989 | Dissolved | |
| 256 | Tarbes | Sàrl | 1,3 mio. € | 4e | 50 tis. € | 1983 | Active | |
| 257 | Annecy | SAS | 1,1 mio. € | — | — | 1969 | Active | |
| 258 | Lambesc | SAS | 1 mio. €e | 15e | 8 tis. € | 2004 | Dissolved | |
| 259 | Audenge | Sàrl | 1,1 mio. €e | 4e | — | 2005 | Active | |
| 260 | Vertou | SAS | 1,7 mio. €e | 15e | 10 tis. € | 2010 | Active | |
| 261 | Paris | Sàrl | 1,5 mio. € | 4e | 1 tis. € | 2018 | Active | |
| 262 | Bondoufle | SAS | 1,1 mio. € | 4e | 150 tis. € | 2005 | Active | |
| 263 | Paris | Sàrl | 1,2 mio. € | — | 12 tis. € | 2014 | Dissolved | |
| 264 | Saint-Herblain | SAS | 4,5 mio. € | 8e | 100 tis. € | 2001 | Active | |
| 265 | Saint-Herblain | SAS | 200 mio. €e | 75e | — | 1991 | Active | |
| 266 | Saint-Herblain | SAS | 2,6 mio. € | 4e | 100 tis. € | 2003 | Active | |
| 267 | Rennes | SAS | 3,1 mio. € | 4e | 125 tis. € | 2017 | Active | |
| 268 | Saint-Herblain | SAS | 4,7 mio. € | 4e | 100 tis. € | 2001 | Active | |
| 269 | Le Mans | SAS | 3,4 mio. € | 8e | 120 tis. € | 2012 | Active | |
| 270 | Chevilly-Larue | SAS | 5,1 mio. € | 8e | 120 tis. € | 2014 | Active | |
| 271 | Machecoul-Saint-Même | SAS | 1,9 mio. € | 4e | 150 tis. € | 2001 | Active | |
| 272 | Nantes | SAS | 1,3 mio. € | 2e | 126 tis. € | 2018 | Active | |
| 273 | Bayonne | SAS | 2,3 mio. € | 4e | 120 tis. € | 2017 | Active | |
| 274 | Bordeaux | SAS | 4 mio. € | 4e | 113 tis. € | 2011 | Active | |
| 275 | Bordeaux | SAS | 3,2 mio. € | 4e | 100 tis. € | 2001 | Active | |
| 276 | Bressuire | SAS | 2 mio. € | 2e | 1,3 mio. € | 2018 | Active | |
| 277 | Brest | SAS | 3,1 mio. € | 4e | 123 tis. € | 2016 | Active | |
| 278 | Rennes | SAS | 3,1 mio. € | 4e | 100 tis. € | 2003 | Active | |
| 279 | Caen | SAS | 1,1 mio. € | 4e | 127 tis. € | 2019 | Active | |
| 280 | Chartres | SAS | 1,8 mio. € | 4e | 100 tis. € | 2008 | Active | |
| 281 | Clermont-Ferrand | SAS | 1,4 mio. € | 4e | 120 tis. € | 2017 | Active | |
| 282 | Colmar | SAS | 1,1 mio. € | 2e | 126 tis. € | 2018 | Active | |
| 283 | Dijon | SAS | 1,8 mio. € | 4e | 120 tis. € | 2017 | Active | |
| 284 | Saint-Herblain | SAS | 1 mio. € | 2e | 100 tis. € | 2008 | Active | |
| 285 | Lille | SAS | 2,4 mio. € | 2e | 120 tis. € | 2017 | Active | |
| 286 | Sainte-Geneviève-des-Bois | SAS | 1,2 mio. € | 4e | 125 tis. € | 2017 | Active | |
| 287 | Lorient | SAS | 2,5 mio. € | 4e | 120 tis. € | 2013 | Active | |
| 288 | Lyon | SAS | 1,3 mio. € | 4e | 125 tis. € | 2015 | Active | |
| 289 | Metz | SAS | 2 mio. € | 4e | 123 tis. € | 2016 | Active | |
| 290 | Saint-Martin-des-Champs | SAS | 1,8 mio. € | 4e | 126 tis. € | 2018 | Active | |
| 291 | Ludres | SAS | 1,7 mio. € | 2e | 123 tis. € | 2016 | Active | |
| 292 | Nantes | SAS | 2,5 mio. € | 2e | 100 tis. € | 2001 | Active | |
| 293 | Billère | SAS | 1,1 mio. € | 4e | 120 tis. € | 2014 | Active | |
| 294 | Pessac | SAS | 5,6 mio. € | 4e | 100 tis. € | 2008 | Active | |
| 295 | Saint-Paul-Trois-Châteaux | SAS | 1,9 mio. € | 8e | 125 tis. € | 2015 | Active | |
| 296 | Le Puy-en-Velay | SAS | 1,8 mio. € | 4e | 125 tis. € | 2017 | Active | |
| 297 | Saint-Herblain | SAS | 6,4 mio. € | 4e | 100 tis. € | 2007 | Active | |
| 298 | Saint-Herblain | SAS | 1,1 mio. € | — | 120 tis. € | 2008 | Dissolved | |
| 299 | Tours | SAS | 2,6 mio. € | 4e | 120 tis. € | 2014 | Active | |
| 300 | Vannes | SAS | 2,1 mio. € | 4e | 126 tis. € | 2018 | Active | |
| 301 | Saint-Herblain | SAS | 2,5 mio. € | 2e | 100 tis. € | 2007 | Active | |
| 302 | Vitré | SAS | 2,2 mio. € | 4e | 120 tis. € | 2015 | Active | |
| 303 | Pomarez | Sàrl | 1 mio. €e | 15e | 390 tis. € | 2004 | Active | |
| 304 | Les Sorinières | SAS | 1,4 mio. €e | 8e | 120 tis. € | 2021 | Active | |
| 305 | Pornichet | Sàrl | 1,1 mio. €e | — | 8 tis. € | 2019 | Active | |
| 306 | Pont-Saint-Martin | SAS | 1,9 mio. € | 35e | 84 tis. € | 2005 | Active | |
| 307 | Montargis | Sàrl | 2,9 mio. € | 15e | 108 tis. € | 2007 | In liquidation | |
| 308 | Blanquefort | SAS | 1,1 mio. €e | 8e | 48 tis. € | 1990 | Active | |
| 309 | Paris | Sàrl | 1,5 mio. € | — | 230 tis. € | 1985 | Dissolved | |
| 310 | Stains | SAS | 3,4 mio. €e | 35e | — | 1974 | Active | |
| 311 | Puceul | Sàrl | 2,6 mio. €e | 35e | 150 tis. € | 2004 | Active | |
| 312 | Clermont-Ferrand | SAS | 1,5 mio. €e | 35e | 168 tis. € | 1991 | Active | |
| 313 | Saint-Priest | SAS | 1,1 mio. € | 2e | 3,6 mio. € | 1998 | Active | |
| 314 | Saint-Jean | SAS | 12,6 mio. € | 35e | 1 mio. € | 2004 | Active | |
| 315 | Plabennec | SAS | 7,4 mio. € | 35e | 100 tis. € | 2006 | Active | |
| 316 | Lingolsheim | SAS | 4,4 mio. € | — | 120 tis. € | 2003 | Dissolved | |
| 317 | Épône | SAS | 3 mio. € | 35e | 100 tis. € | 2015 | Active | |
| 318 | Lannilis | SAS | 2,1 mio. €e | 15e | — | 2006 | Active | |
| 319 | Wattrelos | Sàrl | 1,1 mio. €e | — | — | 2010 | Dissolved | |
| 320 | Rambervillers | SC | 2,9 mio. € | 35e | — | 2002 | Active | |
| 321 | Pouzauges | SAS | 21,5 mio. € | — | 700 tis. € | 1991 | Active | |
| 322 | Saint-Joseph | SAS | 2,3 mio. € | — | 110 tis. € | 2005 | Active | |
| 323 | Sarreguemines | SAS | 8,5 mio. €e | 35e | 100 tis. € | 2016 | Active | |
| 324 | Saint-Affrique | SAS | 4,4 mio. € | — | 300 tis. € | 2016 | Active | |
| 325 | Le Francois | SAS | 3,6 mio. € | 75e | 1,2 mio. € | 1998 | Active | |
| 326 | Laroquebrou | SAS | 1,2 mio. €e | 15e | 2 tis. € | 1998 | Active | |
| 327 | Landrévarzec | Sàrl | 1,5 mio. €e | 15e | 8 tis. € | 2014 | Active | |
| 328 | Valenciennes | SAS | 1,7 mio. € | — | 115 tis. € | 1988 | Dissolved | |
| 329 | Mende | SA | 2,7 mio. € | 35e | 2,6 mio. € | 2008 | Active | |
| 330 | Carpentras | SAS | 2,3 mio. € | — | 1 mio. € | 2013 | Dissolved | |
| 331 | Lusignan | SAS | 4,6 mio. €e | 35e | 214 tis. € | 1982 | Active | |
| 332 | Andrézieux-Bouthéon | SAS | 1 mio. €e | 4e | — | 1992 | Active | |
| 333 | Massy | Sàrl | 1,4 mio. €e | 8e | — | 1985 | Active | |
| 334 | Cannes | Sàrl | 1,1 mio. €e | — | 38 tis. € | 1991 | Active | |
| 335 | Nogent-sur-Marne | SAS | 1,3 mio. €e | 4e | — | 2015 | Active | |
| 336 | Levallois-Perret | SAS | 1,6 mio. € | 15e | 10 tis. € | 2014 | Active | |
| 337 | Vert | Sàrl | 6,9 mio. €e | 225e | — | 1990 | Active | |
| 338 | Villeneuve-le-Roi | SAS | 3,2 mio. € | — | 290 tis. € | 1986 | Dissolved | |
| 339 | Villeneuve-le-Roi | SAS | 24,1 mio. € | 75e | 1 mio. € | 1963 | Active | |
| 340 | Sadirac | Sàrl | 1,2 mio. €e | 8e | — | 2013 | Active | |
| 341 | Courbevoie | SAS | 129,1 mio. € | — | 214 tis. € | 2009 | Dissolved | |
| 342 | Benquet | SAS | 1,7 mio. €e | — | 2 tis. € | 2018 | Active | |
| 343 | Paris | SAS | 1,9 mio. € | — | 100 tis. € | 2009 | Dissolved | |
| 344 | Fresnes | Sàrl | 2,5 mio. €e | 15e | 10 tis. € | 2007 | Active | |
| 345 | Bobigny | Sàrl | 3,6 mio. € | — | 180 tis. € | 2003 | Active | |
| 346 | Saint-Cyr-sur-Menthon | SAS | 18,6 mio. € | 35e | 60 tis. € | 2007 | Active | |
| 347 | Paris | SNC | 1 mio. €e | 2e | 200 tis. € | 2011 | Active | |
| 348 | Saint-Rémy-de-Provence | SAS | 1,1 mio. €e | 4e | 37 tis. € | 2002 | Active | |
| 349 | Mérignac | Sàrl | 1,4 mio. €e | 8e | 163 tis. € | 2004 | Active | |
| 350 | Coray | SAS | 1,3 mio. €e | — | 60 tis. € | 2011 | Active | |
| 351 | Mouans-Sartoux | Sàrl | 3,5 mio. € | 4e | 500 tis. € | 2011 | Active | |
| 352 | Montauban | SAS | 1,5 mio. € | — | 15 tis. € | 2008 | Dissolved | |
| 353 | Paris | SAS | 2,1 mio. €e | 35e | 801 tis. € | 2002 | Active | |
| 354 | Lyon | SAS | 1,9 mio. € | — | 10 tis. € | 2017 | Dissolved | |
| 355 | Paris | SAS | 9,9 mio. € | — | 24 tis. € | 2012 | Active | |
| 356 | Cachan | SAS | 4,8 mio. €e | 35e | 96 tis. € | 2016 | Active | |
| 357 | Colomiers | Sàrl | 1,6 mio. € | — | 150 tis. € | 2006 | Dissolved | |
| 358 | Munster | Sàrl | 1,3 mio. € | 8e | 5 tis. € | 2010 | Active | |
| 359 | Wasquehal | Sàrl | 1,2 mio. €e | 15e | 161 tis. € | 2014 | Active | |
| 360 | Abbeville | Sàrl | 2,8 mio. € | 15e | 150 tis. € | 2009 | Active | |
| 361 | Abbeville | Sàrl | 1,1 mio. €e | 15e | 200 tis. € | 1986 | Active | |
| 362 | Abbeville | SAS | 2 mio. € | — | 4 tis. € | 2000 | Active | |
| 363 | Cergy | SAS | 441,7 mio. € | 1500e | 25,8 mio. € | 1986 | Active | |
| 364 | Sartrouville | SAS | 1,2 mio. € | 4e | 8 tis. € | 2017 | Active | |
| 365 | La Chaussée-Saint-Victor | SAS | 8,9 mio. € | 75e | 200 tis. € | 1972 | Active | |
| 366 | Cergy | SAS | 27,2 mio. € | — | 1 mio. € | 1969 | Dissolved | |
| 367 | Dardilly | SAS | 2,5 mio. € | — | 260 tis. € | 2017 | Active | |
| 368 | Ria-Sirach | Sàrl | 1,2 mio. €e | 4e | — | 1998 | Active | |
| 369 | Champs-sur-Marne | SAS | 1 mio. €e | 75e | 50 tis. € | 2009 | Active | |
| 370 | Longué-Jumelles | Sàrl | 1,2 mio. € | — | 200 tis. € | 2008 | Active | |
| 371 | Rungis | SAS | 780,9 mio. € | — | 100,7 mio. € | 1900 | Active | |
| 372 | Issy-les-Moulineaux | SAS | 422,7 mio. € | — | 660 tis. € | 1994 | Active | |
| 373 | Marseillette | SAS | 3,7 mio. €e | — | — | 2005 | Active | |
| 374 | Andrézieux-Bouthéon | SAS | 3,2 mio. € | 35e | 300 tis. € | 2013 | Active | |
| 375 | Brest | SAS | 1,7 mio. € | 35e | — | 2002 | Active | |
| 376 | Cergy | SAS | 9,5 mio. € | 4e | 45,9 mio. € | 1960 | Active | |
| 377 | Les Sables-d'Olonne | Sàrl | 2,1 mio. €e | 15e | 10 tis. € | 2020 | Active | |
| 378 | Marseille | AB | 5,8 mio. €e | — | 8 tis. € | 2008 | Active | |
| 379 | Rungis | SAS | 591 mio. € | — | 111,3 mio. € | 2012 | Dissolved | |
| 380 | Boulogne-Billancourt | SAS | 754,5 mio. € | 750e | 133,4 mio. € | 2012 | Active | |
| 381 | Ceret | SAS | 2,1 mio. €e | 35e | 100 tis. € | 2019 | Active | |
| 382 | Annecy | SAS | 1,6 mio. € | — | 50 tis. € | 2010 | Active | |
| 383 | Paris | Sàrl | 1,3 mio. € | — | 25 tis. € | 2014 | Active | |
| 384 | Colombelles | SAS | 5,6 mio. €e | 15e | 40 tis. € | 2018 | Active | |
| 385 | Quissac | SCP | 1 mio. €e | 15e | 300 tis. € | 1995 | Active | |
| 386 | Blanzat | Sàrl | 2,2 mio. €e | 4e | — | 2020 | Active | |
| 387 | La Ravoire | SAS | 4 mio. €e | 4e | 250 tis. € | 2008 | Active | |
| 388 | Nogent-le-Phaye | SAS | 4,8 mio. €e | 35e | 250 tis. € | 1993 | Active | |
| 389 | Saint-Étienne | SAS | 2,7 mio. €e | 15e | 80 tis. € | 1987 | Active | |
| 390 | Nogent-sur-Oise | SAS | 1,3 mio. € | 8e | 1 tis. € | 2021 | Active | |
| 391 | Hœrdt | Sàrl | 1,5 mio. € | 8e | 8 tis. € | 2010 | Active | |
| 392 | Pont-l'Évêque | Sàrl | 1,1 mio. €e | 35e | — | 1994 | Active | |
| 393 | Saint-Grégoire | Sàrl | 1,1 mio. €e | 35e | 8 tis. € | 2004 | Active | |
| 394 | Baie-Mahault | Sàrl | 1,1 mio. € | — | — | 2015 | Active | |
| 395 | Bouchemaine | SAS | 3,6 mio. € | — | 99 tis. € | 1994 | Active | |
| 396 | Paris | SA | 59,7 mio. € | 35e | 957 tis. € | 1995 | Active | |
| 397 | Malroy | AB | 1,1 mio. € | — | 5 tis. € | 2014 | Active | |
| 398 | Saint-Malo | Sàrl | 1,3 mio. € | — | 5 tis. € | 2006 | Active | |
| 399 | Vaucresson | AB | 1,1 mio. €e | — | 5 tis. € | 2017 | Dissolved | |
| 400 | Sorgues | Sàrl | 9,5 mio. € | 8e | — | 2018 | Dissolved |