Company Directory
Companies in Ucraina
22.536 companii înregistrate · Page 2 of 113
Cities
Київ 12.972Львів 2.353Дніпро 2.232Одеса 2.090Буда 2.067Харків 1.979Запоріжжя 1.111Вінниця 710Кривий Ріг 701Миколаїв 633Рівне 573Черкаси 554Луцьк 547Івано-Франківськ 494Полтава 479Кв 441Тернопіль 422Ужгород 421Житомир 397Суми 371Хмельницький 365Чернігів 335Чернівці 322Кропивницький 319Кременчук 285Бровари 260Біла Церква 254Ірпінь 208Павлоград 199Вишневе 178Кам'янське 163Херсон 135Нікополь 130Світловодськ 120Мукачево 119Софіївська Борщагівка 118
22.536 results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | — | АТ | 494,0 mil. EUR | — | 20,8 mil. EUR | 2002 | Active | |
| 202 | Угринів | АТ | 1,1 mil. EUR | — | 416 K EUR | 1996 | Active | |
| 203 | Київ | АТ | 80,5 mil. EUR | — | 1,5 mil. EUR | 1996 | Active | |
| 204 | Мена | АТ | 5,0 mil. EUR | — | 208 K EUR | 1996 | Active | |
| 205 | Одеса | АТ | 17,5 mil. EUR | — | 21 K EUR | 1996 | Active | |
| 206 | Київ | АТ | 15,2 mil. EUR | — | 1,7 mil. EUR | 2005 | Active | |
| 207 | Київ | a.s. | 26,8 mil. EUR | — | — | 2026 | Active | |
| 208 | Кременчук | АТ | 5,7 mil. EUR | — | 422 K EUR | 1998 | Active | |
| 209 | Торецьк | КП | 2,4 mil. EUR | — | 365 K EUR | 2003 | Active | |
| 210 | Словечне | КП | 3,8 mil. EUR | — | 16 K EUR | 2000 | Active | |
| 211 | Олександрівка | ФГ | 5,7 mil. EUR | — | 1 K EUR | 1997 | Active | |
| 212 | Біла Церква | ПП | 28,3 mil. EUR | — | 500 EUR | 1996 | Active | |
| 213 | Ізюм | ПП | 2,3 mil. EUR | — | 300 EUR | 1997 | Active | |
| 214 | Куликівка | ПП | 2,5 mil. EUR | — | 50 EUR | 2003 | Active | |
| 215 | Business Center “Renaissance” | B.V. | 7,6 mil. EURe | — | — | 2022 | Active | |
| 216 | Барвінкове | КП | 1,2 mil. EUR | — | 1 EUR | 1997 | Active | |
| 217 | — | — | 434,2 mil. EUR | — | — | 2002 | Active | |
| 218 | Бережани | КП | 9,5 mil. EUR | — | 80 K EUR | 2002 | Active | |
| 219 | Буд.  | КП | 4,6 mil. EUR | — | — | 2010 | Active | |
| 220 | Шабо | СТ | 2,6 mil. EUR | — | — | 2013 | Active | |
| 221 | Вул.Миру4 | — | 1,4 mil. EUR | — | — | 1995 | Active | |
| 222 | Біла Церква | ПП | 2,8 mil. EUR | — | 7 K EUR | 1993 | Active | |
| 223 | Ставище | Ltd. | 11,5 mil. EUR | — | — | 2026 | Active | |
| 224 | — | — | 43,5 mil. EUR | — | 5,0 mil. EUR | 2013 | Active | |
| 225 | Близнюки | КП | 4,3 mil. EUR | — | — | 2002 | Active | |
| 226 | Буда | БО | 7,4 mil. EUR | — | — | 2024 | Active | |
| 227 | Марганець Вул. Промислова | БО | 2,5 mil. EUR | — | — | 2022 | Active | |
| 228 | Київ | БО | 1,2 mil. EUR | — | — | 2023 | Active | |
| 229 | Тернопіль | БО | 1,6 mil. EUR | — | — | 2020 | Active | |
| 230 | Кв | БО | 1,6 mil. EUR | — | — | 2023 | Active | |
| 231 | Дніпро | БО | 1,8 mil. EUR | — | — | 2024 | Active | |
| 232 | Гатне | БО | 1,1 mil. EUR | — | — | 2024 | Active | |
| 233 | Київ | БО | 3,6 mil. EUR | — | — | 2022 | Active | |
| 234 | Кривий Ріг | БО | 2,3 mld. EUR | — | — | 2025 | Active | |
| 235 | Суми | БО | 2,6 mil. EUR | — | — | 2022 | Active | |
| 236 | Бобринець | КП | 6,6 mil. EUR | — | 2,4 mil. EUR | 2004 | Active | |
| 237 | Шевченківський | БО | 6,1 mil. EUR | — | — | 2019 | Active | |
| 238 | Запоріжжя | БО | 2,9 mil. EUR | — | — | 2005 | Active | |
| 239 | Чернігів | БО | 1,8 mil. EUR | — | — | 2003 | Active | |
| 240 | Київ | — | 7,0 mil. EUR | — | 55 K EUR | 2008 | Active | |
| 241 | Бадьорівка | — | 1,3 mil. EUR | — | — | 1994 | Active | |
| 242 | Мартинівка | КП | 3,0 mil. EUR | — | — | 2001 | Active | |
| 243 | Київ | GmbH | 349,6 mil. EUR | — | — | 2023 | Active | |
| 244 | Харків | — | 58,9 mil. EUR | — | 67,7 mil. EUR | 2020 | Active | |
| 245 | Кв.(Офіс)75 | — | 1,0 mld. EUR | — | — | 2001 | Active | |
| 246 | Требухів | — | 6,7 mil. EUR | — | 5 K EUR | 2019 | Active | |
| 247 | — | КП | 303,9 mil. EUR | — | 190,4 mil. EUR | 2003 | Active | |
| 248 | Хмельницький | КП | 20,2 mil. EUR | — | 19,8 mil. EUR | 2003 | Active | |
| 249 | — | КП | 114,7 mil. EUR | — | 80,5 mil. EUR | 2003 | Active | |
| 250 | Хмельницький | — | 8,7 mil. EUR | — | 10 K EUR | 1999 | Active | |
| 251 | Хоростків | КП | 15,9 mil. EUR | — | 3,5 mil. EUR | 2007 | Active | |
| 252 | Хуст | — | 28,3 mil. EUR | — | 12,4 mil. EUR | 1994 | Active | |
| 253 | Одеса | — | 1,9 mil. EUR | — | — | 2006 | Active | |
| 254 | Сторожниця | КП | 1,8 mil. EUR | — | 1,4 mil. EUR | 2003 | Active | |
| 255 | — | КП | 32,3 mil. EUR | — | 13,2 mil. EUR | 1995 | Active | |
| 256 | Київ | — | 134,8 mil. EUR | — | — | 1988 | Active | |
| 257 | — | КП | 8,5 mil. EUR | — | 106,8 mil. EUR | 1998 | In liquidation | |
| 258 | Львів | ТОВ | 75,0 mil. EUR | — | — | 2023 | Active | |
| 259 | Немирів | ТОВ | 4,6 mil. EUR | — | — | 2026 | Active | |
| 260 | Київ | ТОВ | 3,6 mil. EUR | — | — | 2023 | Active | |
| 261 | Київ | ТОВ | 11,6 mil. EUR | — | — | 2023 | Active | |
| 262 | Тернопіль | — | 1,8 mil. EUR | — | 100 EUR | 2009 | Active | |
| 263 | Тернопіль | — | 3,8 mil. EUR | — | 100 EUR | 2009 | Active | |
| 264 | Тернопіль | — | 3,6 mil. EUR | — | 100 EUR | 2009 | Active | |
| 265 | Київ | — | 6,7 mil. EUR | — | 168 K EUR | 1995 | Active | |
| 266 | Харків | — | 1,7 mil. EUR | — | 500 EUR | 2001 | Active | |
| 267 | Буча | — | 114,6 mil. EUR | — | 82 K EUR | 2002 | Active | |
| 268 | Новосілки | — | 120,4 mil. EUR | — | 300 K EUR | 1998 | Active | |
| 269 | Київ | — | 33,7 mil. EUR | — | 17 K EUR | 1995 | Active | |
| 270 | Київ | — | 35,1 mil. EUR | — | 10 K EUR | 1998 | Active | |
| 271 | Львів | — | 3,9 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 272 | Львів | — | 2,3 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 273 | Львів | — | 8,7 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 274 | Миколаїв | — | 84,2 mil. EUR | — | 11,8 mil. EUR | 2003 | Active | |
| 275 | Клесів | — | 18,9 mil. EUR | — | 2,0 mil. EUR | 2000 | Active | |
| 276 | — | — | 2,4 mil. EUR | — | 500 EUR | 1994 | Active | |
| 277 | Київ | — | 49,3 mil. EUR | — | 2,6 mil. EUR | 2001 | Active | |
| 278 | Полтава | — | 1,6 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2006 | Active | |
| 279 | Одеса | — | 1,6 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 280 | Моршин | — | 3,2 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 281 | Розсошенці | — | 10,9 mil. EUR | — | 80 K EUR | 2010 | Active | |
| 282 | Мукачево | — | 1,9 mil. EUR | — | 776 K EUR | 2001 | Active | |
| 283 | Київ | — | 2,5 mil. EUR | — | 8,0 mil. EUR | 2003 | Active | |
| 284 | Суми | ТОВ | 1,5 mil. EUR | — | 1,7 mil. EUR | 1997 | Active | |
| 285 | Південне | — | 1,5 mil. EUR | — | 214 K EUR | 1998 | Active | |
| 286 | Київ | — | 279,5 mil. EUR | — | 43,9 mil. EUR | 2000 | Active | |
| 287 | Київ | — | 1,9 mil. EUR | — | 267 K EUR | 2002 | Active | |
| 288 | Житомир | — | 53,2 mil. EUR | — | 85 K EUR | 1995 | Active | |
| 289 | Суми | — | 2,7 mil. EUR | — | 620 K EUR | 2001 | Active | |
| 290 | — | — | 25,4 mil. EUR | — | 5 K EUR | 2007 | Active | |
| 291 | Бровари | — | 87,1 mil. EUR | — | 50 K EUR | 2017 | Active | |
| 292 | Бориспіль | — | 1,2 mil. EUR | — | 5,0 mil. EUR | 2018 | Active | |
| 293 | Київ | — | 36,7 mil. EUR | — | 17 K EUR | 2005 | Active | |
| 294 | Київ | — | 5,2 mil. EUR | — | 5 K EUR | 2001 | Active | |
| 295 | Фастів | — | 44,3 mil. EUR | — | 5,7 mil. EUR | 2004 | Active | |
| 296 | Бурлача Балка | — | 16,0 mil. EUR | — | 800 K EUR | 1998 | Active | |
| 297 | Рівне | — | 57,5 mil. EUR | — | 284 K EUR | 2001 | Active | |
| 298 | Київ | ДП | 4,5 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2022 | In liquidation | |
| 299 | Київ | ДП | 21,7 mil. EUR | — | 55 K EUR | 2003 | In liquidation | |
| 300 | Козин | ДП | 3,9 mil. EUR | — | 1,3 mil. EUR | 2013 | Active | |
| 301 | Київ | ДП | 56,9 mil. EUR | — | — | 1993 | In liquidation | |
| 302 | Грозине | ДП | 8,0 mil. EUR | — | 28,5 mil. EUR | 1996 | Active | |
| 303 | Київ | ДП | 5,0 mil. EUR | — | 164 K EUR | 1994 | In liquidation | |
| 304 | Мостиська | ДП | 5,1 mil. EUR | — | 1,6 mil. EUR | 2002 | Active | |
| 305 | Миргород | ДП | 1,1 mil. EUR | — | — | 1996 | Active | |
| 306 | Харків | ДП | 1,2 mil. EUR | — | — | 1997 | Active | |
| 307 | Новий Коротич | ДП | 11,0 mil. EUR | — | 5,4 mil. EUR | 2001 | Active | |
| 308 | Чорнобиль | ДП | 18,2 mil. EUR | — | 66 K EUR | 2000 | Active | |
| 309 | Чутове | ДП | 103,7 mil. EUR | — | — | 1997 | Active | |
| 310 | Київ | ДП | 106,5 mil. EUR | — | 91 K EUR | 2001 | In liquidation | |
| 311 | Вінниця | ДП | 1,0 mil. EUR | — | 16,9 mil. EUR | 1995 | Active | |
| 312 | Дубове | СТ | 1,3 mil. EUR | — | — | 1992 | Active | |
| 313 | Дунаївці | СТ | 5,9 mil. EUR | — | — | 1998 | Active | |
| 314 | Київ | OÜ | 1,4 mil. EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Active | |
| 315 | Бурдівка | КП | 2,5 mil. EUR | — | — | 2004 | Active | |
| 316 | Запоріжжя | — | 1,5 mil. EUR | — | 100 K EUR | 2024 | Active | |
| 317 | Шабо | ФГ | 53,1 mil. EUR | — | 63 K EUR | 2004 | Active | |
| 318 | Аджамка | ФГ | 3,1 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2022 | Active | |
| 319 | Миколаїв | ФГ | 30,4 mil. EUR | — | 100 K EUR | 2007 | Active | |
| 320 | Зіньків | ФГ | 7,9 mil. EUR | — | 200 K EUR | 2014 | Active | |
| 321 | Сушки | ФГ | 19,3 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2006 | Active | |
| 322 | Яблуневе | ФГ | 8,9 mil. EUR | — | 5 K EUR | 2013 | Active | |
| 323 | Рожнятівка | ФГ | 71,4 mil. EUR | — | 29 K EUR | 2005 | Active | |
| 324 | Гаркушинці | ФГ | 2,0 mil. EUR | — | 5 K EUR | 2015 | Active | |
| 325 | Нова Дмитрівка | ФГ | 35,1 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2010 | Active | |
| 326 | Свитазів | ФГ | 4,4 mil. EUR | — | 844 K EUR | 2022 | Active | |
| 327 | Вільшана | ФГ | 9,0 mil. EUR | — | 20 K EUR | 2022 | Active | |
| 328 | Мельники | ФГ | 3,1 mil. EUR | — | — | 1995 | Active | |
| 329 | 19043 | ФГ | 1,6 mil. EUR | — | — | 2000 | Active | |
| 330 | Соболівка | ФГ | 10,0 mil. EUR | — | 1,5 mil. EUR | 2018 | Active | |
| 331 | Житинці | КО | 9,2 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2014 | Active | |
| 332 | Олексіївка | ФГ | 17,0 mil. EUR | — | 200 EUR | 2013 | Active | |
| 333 | Халимонівська/С.Халимонове | ФГ | 15,5 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2021 | Active | |
| 334 | Красненьке | ФГ | 3,1 mil. EUR | — | 6 K EUR | 2015 | Active | |
| 335 | Миколаїв | ФГ | 2,2 mil. EUR | — | 8 K EUR | 2016 | Active | |
| 336 | Онишківці | ФГ | 5,1 mil. EUR | — | 4 K EUR | 2017 | Active | |
| 337 | Павловичі | ФГ | 15,6 mil. EUR | — | 10 K EUR | 2015 | Active | |
| 338 | Красноставці | ФГ | 1,8 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2023 | Active | |
| 339 | Мануйлівка | ФГ | 11,4 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2020 | Active | |
| 340 | Івашківці | ФГ | 26,4 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2007 | Active | |
| 341 | Злинка | ФГ | 2,1 mil. EUR | — | 120 EUR | 2011 | Active | |
| 342 | Стара Жадова | ФГ | 17,4 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2013 | Active | |
| 343 | Райгородок | ФГ | 6,0 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2012 | Active | |
| 344 | Оріхівка | ФГ | 43,6 mil. EUR | — | 6 K EUR | 2014 | Active | |
| 345 | Великий Бурлук | ФГ | 35,6 mil. EUR | — | 150 K EUR | 2015 | Active | |
| 346 | Терезине | ФГ | 206,7 mil. EUR | — | 2,4 mil. EUR | 2006 | Active | |
| 347 | Лопатів | ФГ | 1,4 mil. EUR | — | 10 K EUR | 2025 | Active | |
| 348 | Миколаївка | ФГ | 8,0 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2022 | Active | |
| 349 | Нестоїта | ФГ | 11,2 mil. EUR | — | 1,2 mil. EUR | 2020 | Active | |
| 350 | Локачі | ФГ | 123,2 mil. EUR | — | — | 2011 | Active | |
| 351 | Дубовики | ФГ | 1,7 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2021 | Active | |
| 352 | Оленівка | ФГ | 8,2 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2009 | Active | |
| 353 | Вишнів | ФГ | 7,3 mil. EUR | — | 500 K EUR | 2015 | Active | |
| 354 | Олександрівка | КС | 21,0 mil. EUR | — | 500 EUR | 2009 | Active | |
| 355 | Саверці | ФГ | 66,6 mil. EUR | — | 5 K EUR | 2016 | Active | |
| 356 | Стецівка | ФГ | 5,7 mil. EUR | — | 500 EUR | 2020 | Active | |
| 357 | Покровка | ФГ | 9,7 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 358 | Верблюжка | ФГ | 9,3 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 359 | Піщане | ФГ | 8,6 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2015 | Active | |
| 360 | Верхня Покровка | ФГ | 3,6 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2020 | Active | |
| 361 | Обжиле | ФГ | 3,0 mil. EUR | — | 1 K EUR | 1995 | Active | |
| 362 | Іванівка | ФГ | 2,6 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 363 | Денисівка | ФГ | 9,1 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2018 | Active | |
| 364 | Рябина | ФГ | 18,2 mil. EUR | — | 6,9 mil. EUR | 2005 | Active | |
| 365 | Харків | ФГ | 5,9 mil. EUR | — | 10 K EUR | 2024 | Active | |
| 366 | Солоне | ФГ | 33,5 mil. EUR | — | 2,1 mil. EUR | 2001 | Active | |
| 367 | Мала Помічна | ФГ | 18,4 mil. EUR | — | 4 K EUR | 2000 | Active | |
| 368 | Дмухайлівка | ФГ | 4,9 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2001 | Active | |
| 369 | Соколова Балка | ФГ | 6,5 mil. EUR | — | 200 EUR | 2007 | Active | |
| 370 | Андріївка | ФГ | 1,6 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2008 | Active | |
| 371 | Аджамка | ФГ | 6,8 mil. EUR | — | 86 K EUR | 1992 | Active | |
| 372 | Благодатне | ФГ | 2,3 mil. EUR | — | 600 K EUR | 2024 | Active | |
| 373 | Кам'яний Міст | ФГ | 64,8 mil. EUR | — | 147 K EUR | 1992 | Active | |
| 374 | Буда | ФГ | 2,5 mil. EUR | — | 10 K EUR | 2021 | Active | |
| 375 | Головківка | ФГ | 17,8 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2015 | Active | |
| 376 | Яготин | ФГ | 9,3 mil. EUR | — | 10 K EUR | 2013 | Active | |
| 377 | Бердичів | ФГ | 1,7 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 378 | Миропілля | ФГ | 4,6 mil. EUR | — | — | 2014 | Active | |
| 379 | Новий Буг | ФГ | 16,7 mil. EUR | — | 200 EUR | 2006 | Active | |
| 380 | Куп'євате | ФГ | 1,2 mil. EUR | — | — | 2009 | Active | |
| 381 | Пасіки | ФГ | 2,5 mil. EUR | — | 150 K EUR | 2021 | Active | |
| 382 | Білопілля | ФГ | 16,8 mil. EUR | — | 2 K EUR | 2006 | Active | |
| 383 | Клекотина | ФГ | 14,5 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2007 | Active | |
| 384 | Бахмач | ФГ | 7,9 mil. EUR | — | 5 K EUR | 2015 | Active | |
| 385 | Лукомщина Вул. Шевченка | ФГ | 1,1 mil. EUR | — | 20 K EUR | 2024 | Active | |
| 386 | Маломихайлівка | ФГ | 22,4 mil. EUR | — | — | 2007 | Active | |
| 387 | Виноградівка | ФГ | 3,7 mil. EUR | — | 25 K EUR | 2017 | Active | |
| 388 | Івківці | ФГ | 18,9 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 389 | Городківка | ПП | 4,9 mil. EUR | — | 10 K EUR | 2001 | Active | |
| 390 | Бабухів | ФГ | 6,6 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2007 | Active | |
| 391 | Олексіївка | ФГ | 7,2 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2013 | Active | |
| 392 | Покровка | ФГ | 6,5 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2022 | Active | |
| 393 | Верхньоінгульське | ФГ | 12,3 mil. EUR | — | 7 K EUR | 2016 | Active | |
| 394 | Чернява | ФГ | 32,3 mil. EUR | — | 727 K EUR | 2005 | Active | |
| 395 | Благодатне | ФГ | 1,5 mil. EUR | — | — | 2001 | Active | |
| 396 | Байківка | ФГ | 3,5 mil. EUR | — | 400 EUR | 2020 | Active | |
| 397 | Оленівка | ФГ | 1,1 mil. EUR | — | 1 K EUR | 2005 | Active | |
| 398 | Лішня | ФГ | 11,3 mil. EUR | — | 25 K EUR | 2017 | Active | |
| 399 | Рудка | ФГ | 124,9 mil. EUR | — | 600 K EUR | 2007 | Active | |
| 400 | Дмитрівська/С.Дмитрівка | ФГ | 1,7 mil. EUR | — | 18 K EUR | 2004 | Active |