Company Directory
Companies in Spania
437 companii înregistrate · Page 2 of 3
Cities
madrid 199.017barcelona 120.235ES 61.836València 35.472Sevilla 28.803Málaga 27.251zaragoza 20.325Palma 19.213Alicante 17.341Murcia 15.940Marbella 13.916Bilbao 13.624Las Palmas de Gran Canaria 12.328granada 11.162A Coruña 11.078Córdoba 10.719Elche 9.595Santa Cruz de Tenerife 9.562vigo 8.739Valladolid 7.968Albacete 7.679Cádiz 7.333sabadell 7.281Girona 7.221Tarragona 6.992Terrassa 6.864Pozuelo de Alarcón 6.382Almería 6.230Badajoz 6.201Badalona 6.147Donostia 6.103Lleida 5.869L'Hospitalet de Llobregat 5.808Toledo 5.784Alcobendas 5.750valencia 5.750
437 results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Abrera | SL | 18,3 mil. EUR | — | 22,1 mil. EUR | 2023 | Active | |
| 202 | Santa Margalida | SA | 179,3 mil. EURe | — | 60,3 mil. EUR | 2001 | Active | |
| 203 | Madrid | SA | 446 K EUR | — | 1,7 mil. EUR | 2017 | Active | |
| 204 | Madrid | SL | 1,2 mil. EURe | — | — | — | Active | |
| 205 | La Matanza de Acentejo | OÜ | 18 K EUR | — | 3 K EUR | 2022 | In liquidation | |
| 206 | Jávea | B.V. | 6,7 mil. EURe | — | — | 2019 | Active | |
| 207 | Jávea | B.V. | 150 K EURe | — | — | 2019 | Active | |
| 208 | Corella | SL | 2 mil. EURe | — | 60 K EUR | 2009 | Active | |
| 209 | Madrid | SA | 95,2 mil. EUR | — | 14,7 mil. EUR | 2022 | Dissolved | |
| 210 | Madrid | OÜ | 0 EUR | — | 3 K EUR | 2021 | Active | |
| 211 | Palma | B.V. | 1,1 mil. EURe | — | — | 2011 | Active | |
| 212 | Barcelona | SA | 158,9 mil. EUR | — | 986 K EUR | 2010 | Active | |
| 213 | El Pla de Santa Maria | SL | 4,4 mil. EUR | — | 2,6 mil. EUR | 2013 | Active | |
| 214 | Madrid | SA | 28,2 mil. EUR | — | 116 mil. EUR | 2017 | Active | |
| 215 | Barcelona | OÜ | 8 K EUR | — | 0 EUR | 2023 | Active | |
| 216 | Buzon 21 Benijofar (Allicante) | B.V. | 62 K EURe | — | — | 2004 | Active | |
| 217 | — | SA | 1,9 mil. EURe | 1.026e | 60 K EUR | 2018 | Active | |
| 218 | Bilbao | SA | 802 K EURe | 638e | 60 K EUR | 2018 | Active | |
| 219 | Bilbao | SA | 43,7 mld. EUR | — | 5 mld. EUR | 2003 | Active | |
| 220 | Sariego | SL | 878 K EURe | — | 1,4 mil. EUR | 2016 | Active | |
| 221 | Salteras | SA | 39,2 mil. EUR | — | — | 2024 | Active | |
| 222 | San Bartolomé de Tirajana | SA | 30 mil. EURe | — | — | 2013 | Active | |
| 223 | Madrid | SA | 7,1 mil. EUR | — | 5 mil. EUR | 2019 | Active | |
| 224 | Gatika | SL | 213 K EURe | — | — | 2018 | Active | |
| 225 | Alcobendas | SA | 5,5 mld. EUR | — | 35,3 mil. EUR | 1979 | Active | |
| 226 | A Coruña | SA | 39,8 mld. EUR | — | — | 2010 | Active | |
| 227 | Piso 10A Madrid | B.V. | 13 mil. EURe | — | — | — | Active | |
| 228 | Montornès del Vallès | SL | 1 mil. EURe | — | 167 K EUR | 2021 | Active | |
| 229 | Madrid | SA | 442,5 mil. EURe | 5.133e | 8,3 mil. EUR | 2010 | Active | |
| 230 | Zamudio | SA | 909,6 mil. EURe | 3.533e | 25,2 mil. EUR | 2010 | Active | |
| 231 | Sevilla | SA | 210,5 mil. EUR | — | 37,3 mil. EUR | 2012 | Active | |
| 232 | Barcelona | SA | 967 mil. EUR | — | 227,4 mil. EUR | 2024 | Active | |
| 233 | Madrid | SA | 13 K EUR | — | 577 K EUR | 2009 | Active | |
| 234 | Sevilla | SA | 150 K EURe | 704e | — | 1996 | In liquidation | |
| 235 | Madrid | SA | 49 K EUR | — | 4 mil. EUR | 2014 | Active | |
| 236 | Madrid | SA | 3 mil. EUR | — | 33,6 mil. EUR | 2017 | Active | |
| 237 | Madrid | — | 2,8 mil. EUR | — | — | 2019 | — | |
| 238 | Madrid | SA | 143,4 mil. EUR | — | 819 K EUR | 2024 | Active | |
| 239 | Gijón | SA | 161,4 mil. EUR | — | 3,6 mil. EUR | 2019 | Active | |
| 240 | Olivell Barcelona | B.V. | 330 K EURe | — | — | — | Dissolved | |
| 241 | Santa Fe | OÜ | 133 K EUR | — | 3 K EUR | 2023 | Active | |
| 242 | Málaga | B.V. | 140 K EURe | — | — | 2013 | Active | |
| 243 | Iurreta | SA | 327 K EURe | — | 1 mil. EUR | 2015 | Active | |
| 244 | Murcia | SA | 9,2 mil. EUR | — | — | 2017 | Dissolved | |
| 245 | CHICLANA DELA FRONTERA Cadiz | B.V. | 250 K EURe | — | — | — | Active | |
| 246 | Castelldefels | OÜ | 0 EUR | — | 3 K EUR | 2021 | Dissolved | |
| 247 | Alhaurín el Grande | B.V. | 140 K EURe | — | — | — | Dissolved | |
| 248 | Madrid | OÜ | 4 K EUR | — | 3 K EUR | 2016 | In liquidation | |
| 249 | València | B.V. | 72 K EURe | — | — | — | Dissolved | |
| 250 | bajo derecha Madrid | B.V. | 940 K EURe | — | — | 1999 | Active | |
| 251 | Barcelona | OÜ | 66 K EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Active | |
| 252 | Villanueva de Gállego | SL | 1 K EURe | — | — | 2016 | Active | |
| 253 | Macael | OÜ | 1 K EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Active | |
| 254 | Barberà del Vallès | SA | 230 mil. EURe | — | — | 2007 | Active | |
| 255 | Santa Pola | OÜ | 2 K EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Active | |
| 256 | Madrid | SL | 15,8 mil. EURe | 215e | 261 K EUR | 2018 | Active | |
| 257 | Barcelona | OÜ | 14 K EUR | — | 3 K EUR | 2021 | Active | |
| 258 | Barcelona | OÜ | 605 EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Active | |
| 259 | Santa Cruz de Tenerife | — | 41 K EUR | — | — | — | Active | |
| 260 | Culleredo | SL | 1,6 mil. EUR | — | — | 2005 | Active | |
| 261 | bajo derecha Madrid | B.V. | 790 K EURe | — | — | 2008 | Active | |
| 262 | Rozas de Madrid, Las | — | 7 mil. EUR | — | — | 2019 | — | |
| 263 | Marbella | B.V. | 390 K EURe | — | — | 1992 | Active | |
| 264 | Madrid | SA | 743,2 mil. EUR | — | 3,1 mil. EUR | 2010 | Active | |
| 265 | L'Hospitalet de Llobregat | SL | 28 K EUR | — | 9 K EUR | 2019 | Active | |
| 266 | Madrid | SA | 94,9 mil. EUR | — | 167,4 mil. EUR | 2025 | Active | |
| 267 | San Bartolomé de Tirajana | SL | 2,6 mil. EURe | — | 3 K EUR | 2018 | Active | |
| 268 | Mijas | OÜ | 82 K EUR | — | 3 K EUR | 2019 | Active | |
| 269 | Madrid | SL | 15 mld. EUR | — | — | 2023 | Active | |
| 270 | Mijas | OÜ | 0 EUR | — | 3 K EUR | 2021 | Active | |
| 271 | Tres Cantos | SA | 1,1 mld. EUR | — | — | — | Active | |
| 272 | Paterna | OÜ | 128 K EUR | — | 3 K EUR | 2020 | Active | |
| 273 | Valladolid | SA | 79,5 mil. EUR | — | 10 mil. EUR | 2025 | Active | |
| 274 | Madrid | SA | 19,3 mil. EUR | — | 321 K EUR | 2025 | Active | |
| 275 | Madrid | SA | 129,7 mil. EUR | — | 116 K EUR | 2020 | Active | |
| 276 | Leganés | SA | 13,5 mld. EUR | — | 26,6 mil. EUR | 2014 | Active | |
| 277 | Larrabetzu | SA | 183,2 mil. EURe | 583e | — | 2019 | Active | |
| 278 | Las Palmas de Gran Canaria | SL | 34,3 mil. EURe | — | 99 K EUR | 2016 | Active | |
| 279 | Lomas de Cabo Roig Orihuela Costa Valencia | B.V. | 85 K EURe | — | — | 2021 | Active | |
| 280 | Mogán | SL | 28 K EURe | — | — | 2009 | Active | |
| 281 | Cullera | OÜ | 38 K EUR | — | 3 K EUR | 2020 | Active | |
| 282 | Barcelona | SL | 13 K EURe | — | — | 2020 | Dissolved | |
| 283 | Madrid | SA | 348,3 mil. EUR | — | 91 K EUR | 2019 | Active | |
| 284 | Ştefăneştii de Jos | — | 0 EUR | — | — | 2002 | — | |
| 285 | Majadahonda | — | 1 mil. EURe | — | — | 2025 | — | |
| 286 | Majadahonda | SA | 26,4 mld. EUR | — | — | 2022 | Active | |
| 287 | Rellinars | SA | 318 K EURe | — | 781 K EUR | 2011 | Active | |
| 288 | Alginet | B.V. | 180 K EURe | — | — | 1992 | Active | |
| 289 | Madrid | SA | 281 K EURe | — | — | 2012 | Active | |
| 290 | Castrillón | SA | 41,1 mil. EUR | 6 | — | 2023 | Active | |
| 291 | Madrid | SA | 58,5 mil. EUR | — | 84 K EUR | 2016 | Active | |
| 292 | Madrid | SA | 1,7 mld. EUR | — | 156,6 mil. EUR | 2011 | Dissolved | |
| 293 | Palma | SA | 2,1 mld. EUR | — | 44,1 mil. EUR | 2005 | Active | |
| 294 | cp 07830 San José Ibiza | B.V. | 150 K EURe | — | — | 2010 | Active | |
| 295 | Sa Ràpita | B.V. | 54 K EURe | — | — | — | Active | |
| 296 | Barcelona | OÜ | 101 K EUR | — | 3 K EUR | 2020 | Active | |
| 297 | Madrid | SA | 549,8 mil. EUR | — | 620 mil. EUR | 2014 | Active | |
| 298 | Barcelona | OÜ | 504 EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Dissolved | |
| 299 | Madrid | SA | 2,4 mld. EUR | — | 871,5 mil. EUR | 2002 | Active | |
| 300 | Barcelona | SA | 313,8 mil. EUR | — | 75 mil. EUR | 2015 | Active | |
| 301 | Sant Andreu de la Barca | SL | 374 K EUR | — | 3 K EUR | 2013 | Dissolved | |
| 302 | Madrid | SA | 136 K EUR | — | — | 2014 | Active | |
| 303 | Las Palmas de Gran Canaria | SA | 7,2 mil. EUR | — | 32 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 304 | Zaragoza | OÜ | 0 EUR | — | 3 K EUR | 2021 | Active | |
| 305 | planta 3 Madrid | B.V. | 180 K EURe | — | — | — | Dissolved | |
| 306 | Getafe | SA | 48 mil. EUR | — | 3,5 mil. EUR | 2011 | Active | |
| 307 | Madrid | SA | 19,5 mld. EUR | — | 969,6 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 308 | Madrid | — | 47,6 mil. EUR | — | — | 2014 | — | |
| 309 | Okondo | SA | 48,1 mil. EUR | — | — | 2019 | Active | |
| 310 | Adeje | SL | 60 K EURe | — | 476 K EUR | 2016 | Active | |
| 311 | Madrid | SL | 10,4 mil. EURe | — | 4 K EUR | 2024 | Active | |
| 312 | San Bartolomé de Tirajana | B.V. | 80 K EURe | — | — | — | Active | |
| 313 | Bilbao | SA | 709,1 mil. EUR | — | 375,9 mil. EUR | 2021 | Active | |
| 314 | Oleiros | SA | 23,8 mil. EUR | — | 3 mil. EUR | 2019 | Active | |
| 315 | Torrejón de Ardoz | OÜ | 0 EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Active | |
| 316 | Burgos | SA | 119,1 mil. EUR | — | 9,9 mil. EUR | 2006 | Active | |
| 317 | Madrid | SLP | 1,8 mil. EURe | — | 3 K EUR | 2023 | Active | |
| 318 | Alcobendas | SL | 25,7 mil. EUR | — | 11 mil. EUR | 2015 | Active | |
| 319 | Madrid | SL | 3 K EURe | — | 297 K EUR | 2015 | Active | |
| 320 | Madrid | SL | 34 K EURe | — | — | 2010 | Active | |
| 321 | Madrid | — | 30,4 mil. EUR | — | — | 2009 | — | |
| 322 | Madrid | — | 6,8 mil. EUR | — | — | 2006 | — | |
| 323 | Madrid | SA | 3,5 mld. EUR | — | 345,9 mil. EUR | 1911 | Active | |
| 324 | Madrid | SA | 111,8 mil. EUR | — | 3 mil. EUR | 2015 | Active | |
| 325 | Madrid | SA | 2,9 mil. EUR | — | 12,8 mil. EUR | 2017 | Active | |
| 326 | Málaga | SE | — | 10e | 120 K EUR | 2006 | Dissolved | |
| 327 | Madrid | — | 0 EUR | — | — | 2010 | — | |
| 328 | Donostia | — | 258 K EUR | — | 3 K EUR | 2016 | Active | |
| 329 | Zaragoza | SA | 14,5 mil. EUR | — | 724 K EUR | 2025 | Active | |
| 330 | Barcelona | SA | 48,9 mil. EUR | — | 199 K EUR | 2012 | Active | |
| 331 | Barcelona | SA | 1 mil. EURe | — | 60 K EUR | 2020 | Dissolved | |
| 332 | València | B.V. | 37 K EURe | — | — | 2014 | Active | |
| 333 | Redondela | SA | 317 K EUR | — | 172,4 mil. EUR | 2013 | In liquidation | |
| 334 | Colmenar Viejo | SA | 221,3 mil. EUR | — | 10,8 mil. EUR | 2015 | Active | |
| 335 | Palau de Plegamans | SA | 47,3 mil. EUR | — | 8,1 mil. EUR | 2015 | Active | |
| 336 | Móstoles | SA | 251,8 mil. EUR | — | 10 EUR | 2015 | Active | |
| 337 | Zaragoza | SL | 17 mil. EURe | — | 326 K EUR | 2015 | Active | |
| 338 | Logroño | SA | 344,1 mil. EUR | — | 904 K EUR | 2011 | Active | |
| 339 | Llinars del Vallès | SA | 14,1 mil. EUR | — | 2 mil. EUR | 2021 | Active | |
| 340 | Madrid | SA | 883,2 mil. EUR | — | 134,9 mil. EUR | 2013 | Active | |
| 341 | Manzanares el Real | — | 23 K EURe | — | — | 1993 | Dissolved | |
| 342 | Madrid | SA | 2 mld. EUR | — | 29,5 mil. EUR | 2016 | Active | |
| 343 | Madrid | SA | 4,9 mld. EUR | — | 32,7 mil. EUR | 2011 | Active | |
| 344 | L'Hospitalet de Llobregat | SA | 2,3 mld. EUR | — | 128,5 mil. EUR | 2022 | Active | |
| 345 | Fraga | SL | 308 K EUR | — | 66 K EUR | 2012 | Active | |
| 346 | L'Hospitalet de Llobregat | SA | 128,6 mil. EUR | — | 3,8 mil. EUR | 2010 | Active | |
| 347 | Alcalá de Henares | B.V. | 150 K EURe | — | — | — | Active | |
| 348 | Madrid | SA | 326,8 mil. EUR | — | 362,3 mil. EUR | 2001 | Active | |
| 349 | Alcobendas | SA | 1,6 mld. EUR | — | — | 2023 | Active | |
| 350 | Vila-real | OÜ | 511 K EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Dissolved | |
| 351 | Pedreguer | B.V. | 37 K EURe | — | — | 2009 | Active | |
| 352 | Madrid | SA | 300,3 mil. EUR | — | 18,3 mil. EUR | 2011 | Active | |
| 353 | Barcelona | SA | 45,4 mil. EUR | — | 32,9 mil. EUR | 2002 | Active | |
| 354 | Madrid | SA | 54,9 mld. EUR | — | 1,1 mld. EUR | 1986 | Active | |
| 355 | Adsubia Alicante | B.V. | 52 K EURe | — | — | — | Active | |
| 356 | Alcalá de Henares | SL | 35 K EUR | — | 29 K EUR | 2012 | Active | |
| 357 | Palma de Mallorca | SA | 8,2 mil. EUR | — | 668 K EUR | 2021 | Active | |
| 358 | Riba-roja de Túria | OÜ | 36 K EUR | — | 3 K EUR | 2022 | Dissolved | |
| 359 | Madrid | SL | 11 EURe | — | 3 K EUR | 2019 | Active | |
| 360 | Azkoitia | SL | 3,1 mil. EURe | — | — | 2016 | Active | |
| 361 | Madrid | SA | 4,7 mld. EUR | — | 805,8 mil. EUR | 2010 | Active | |
| 362 | Boadilla del Monte | SA | 111 K EURe | 1.564e | 4 mil. EUR | 2005 | Dissolved | |
| 363 | Boadilla del Monte | SL | — | 9.316e | 168,2 mil. EUR | 2005 | Active | |
| 364 | Madrid | SL | 5 K EURe | — | — | 2015 | Active | |
| 365 | Madrid | SL | 119,7 mil. EURe | 339e | 6 K EUR | 2022 | Active | |
| 366 | Madrid | B.V. | 4,4 mil. EURe | — | — | — | Active | |
| 367 | Lleida | SL | 141,1 mil. EURe | — | — | 2025 | Dissolved | |
| 368 | Oiartzun | SL | 84 K EUR | — | 3 K EUR | 2014 | Active | |
| 369 | Cerdanyola del Vallès | SL | 455 K EURe | — | 11 K EUR | 2018 | Active | |
| 370 | Sant Cugat del Vallès | B.V. | 960 K EURe | — | — | — | Dissolved | |
| 371 | Madrid | SA | 117,9 mil. EUR | — | 5,3 mil. EUR | 2017 | Active | |
| 372 | Madrid | SA | 197,4 mil. EUR | — | 1,3 mil. EUR | 2011 | Active | |
| 373 | Alcarràs | B.V. | 3 EURe | — | — | 2021 | Active | |
| 374 | Palma de Mallorca | B.V. | 360 K EURe | — | — | 2018 | Dissolved | |
| 375 | Alcobendas | SL | 271 K EUR | — | — | 2015 | Active | |
| 376 | Molina de Segura | SA | 69,7 mil. EUR | — | 22,8 mil. EUR | 2019 | Active | |
| 377 | Castellón de la Plana | SA | 36,5 mil. EUR | — | 109 K EUR | 2011 | Active | |
| 378 | Madrid | SA | 243,5 mil. EUR | — | 48 mil. EUR | 2014 | Active | |
| 379 | Barcelona | SL | 1 K EURe | — | — | 2019 | Active | |
| 380 | Talavera de la Reina | SA | 18 mil. EUR | — | 470 K EUR | 2011 | Active | |
| 381 | Madrid | SA | 3,4 mil. EUR | 8 | 11 mil. EUR | 2016 | Active | |
| 382 | Vitoria-Gasteiz | SA | 618,2 mil. EUR | — | 40,5 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 383 | Barcelona | SL | 554 K EURe | — | — | 2014 | Dissolved | |
| 384 | Madrid | SA | 6,5 mld. EUR | — | 8 mil. EUR | 2023 | Active | |
| 385 | Madrid | SL | 537 K EURe | 626e | 1 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 386 | Madrid | SA | 35,1 mld. EUR | — | 5,7 mld. EUR | 2005 | Active | |
| 387 | Puente Genil | SA | 355 K EUR | — | — | 2015 | Active | |
| 388 | º Izq. Madrid | B.V. | 410 K EURe | — | — | — | Active | |
| 389 | Almería | Ltd. | 94 K EUR | — | — | 2003 | Active | |
| 390 | Camas | SA | 21,8 mil. EUR | — | 100 K EUR | 2025 | Active | |
| 391 | Torrevieja | Oy | 297 K EUR | — | — | 2021 | Active | |
| 392 | Fontellas | OÜ | 0 EUR | — | 1 EUR | 2023 | Active | |
| 393 | Madrid | SA | 23,7 mil. EURe | — | 53 mil. EUR | 2012 | Active | |
| 394 | Leganés | SA | 21 mil. EURe | — | — | 2012 | Active | |
| 395 | Madrid | SA | 9,9 mil. EURe | 17e | 125 K EUR | 2025 | Active | |
| 396 | Laudio/Llodio | — | 719,3 mil. EUR | — | — | 2009 | — | |
| 397 | Amurrio | SA | 365,7 mil. EUR | — | 3,5 mil. EUR | 2019 | Active | |
| 398 | València | SA | 19,9 mil. EUR | — | — | — | Active | |
| 399 | València | SA | 24,2 mil. EUR | — | 486 K EUR | 2026 | Active | |
| 400 | Málaga | SA | 2,6 mld. EUR | — | 642,9 mil. EUR | 2011 | Active |