Company Directory
Companies in Portugalia
100.000+ companii înregistrate · Page 1 of 500
Cities
lisboa 55.376Porto 18.212Vila Nova de Gaia 7.522Braga 6.285fUNCHAL 6.278Amadora 5.404Coimbra 4.686Maia 4.570Matosinhos 4.456Cascais 4.369Leiria 3.993gUIMARÃES 3.925Setúbal 3.259Aveiro 3.082vISEU 2.964Faro 2.898Almada 2.743Oeiras 2.657sintra 2.649Odivelas 2.583Vila Nova de Famalicão 2.516Albufeira 2.277Portimão 2.096Barcelos 2.074Viana do Castelo 1.774Évora 1.759pÓVOA de vARZIM 1.742Montijo 1.646Algés 1.605Loures 1.551Alcabideche 1.546Queluz 1.539Estoril 1.506Gondomar 1.504sANTARÉM 1.501Vila do Conde 1.421
100.000+ results
Click column headers to sort
| # | Company | City | Legal form | Revenue | Employees | Share capital | Founded | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Penacova | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2006 | Active | |
| 2 | Paço de Arcos | Lda. | — | — | 50 K EUR | 2011 | Active | |
| 3 | Algés | Lda. | — | — | 349 K EUR | 2006 | Active | |
| 4 | Braga(São João do Souto) | Lda. | — | — | 400 K EUR | 2008 | Active | |
| 5 | Porto | Lda. | — | — | 500 EUR | 2025 | Active | |
| 6 | Guimarães | Lda. | — | — | 10 K EUR | 2018 | Active | |
| 7 | Marinha Grande | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2016 | Active | |
| 8 | Torres Novas | SA | — | — | — | 2008 | Active | |
| 9 | Carregado | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2022 | Active | |
| 10 | Ferreiras | Lda. | — | — | 25 K EUR | 2009 | Active | |
| 11 | Matosinhos | Lda. | — | — | 150 K EUR | 2022 | Active | |
| 12 | Matosinhos | Lda. | — | — | 55 K EUR | 2018 | Active | |
| 13 | Ponta Delgada | Lda. | — | — | 100 EUR | 2025 | Active | |
| 14 | Lisboa | Lda. | — | — | 2 K EUR | 2023 | Active | |
| 15 | Trofa | Lda. | — | — | 1,4 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 16 | Castro Daire | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 17 | Sezures | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2020 | Active | |
| 18 | Coimbra | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 19 | Braga | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 20 | Lisboa | Lda. | — | — | 500 EUR | 2014 | Active | |
| 21 | Santo António | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2025 | Active | |
| 22 | Lisboa | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 23 | Queirã | Lda. | — | — | 10 K EUR | 2021 | Active | |
| 24 | Porto | SGPS SA | — | — | 55 K EUR | 2016 | Active | |
| 25 | Montargil | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 26 | Cascais | Lda. | — | — | 150 K EUR | 2007 | Active | |
| 27 | Espinho | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 28 | Ovar | Lda. | — | — | 2 K EUR | 2018 | Active | |
| 29 | Amadora | Lda. | — | — | 15 K EUR | 2015 | Active | |
| 30 | Évora | Lda. | — | — | 3 K EUR | 2024 | Active | |
| 31 | Setúbal | Lda. | — | — | 4 K EUR | 2016 | Active | |
| 32 | Beja | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2023 | Active | |
| 33 | Lisboa | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2022 | Active | |
| 34 | Arcos de Valdevez | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2021 | Active | |
| 35 | Vila Nova de Famalicão | Lda. | — | — | 20 K EUR | 2014 | Active | |
| 36 | Ílhavo | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 37 | Barcelos | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2022 | Active | |
| 38 | Paço de Arcos | Lda. | — | — | 20 K EUR | 2024 | Active | |
| 39 | Vila Chã de Ourique | Lda. | — | — | 12 K EUR | 2021 | Active | |
| 40 | Setúbal | Lda. | — | — | 3 K EUR | 2017 | Active | |
| 41 | Covilhã | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2015 | Active | |
| 42 | Lisboa | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2008 | Active | |
| 43 | Lisboa | Lda. | — | — | 100 K EUR | 2008 | Active | |
| 44 | Lagares | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2016 | Active | |
| 45 | Parede | SA | — | — | 5 K EUR | 2007 | Active | |
| 46 | Montijo | Lda. | — | — | 500 EUR | 2017 | Active | |
| 47 | Carvalhosa | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2009 | Active | |
| 48 | Fajã de Cima | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2024 | Active | |
| 49 | Lisboa | SGPS SA | — | — | 664 K EUR | 2015 | Active | |
| 50 | Trofa | Lda. | — | — | — | 2010 | Active | |
| 51 | Teixoso | Lda. | — | — | 5 K EUR | — | Active | |
| 52 | Espinho | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2013 | Active | |
| 53 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 54 | Montelavar | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2026 | Active | |
| 55 | Amarante | Lda. | — | — | 160 K EUR | 2024 | Active | |
| 56 | Almada | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2013 | Active | |
| 57 | Lisboa | Lda. | — | — | 15 K EUR | 2017 | Active | |
| 58 | Ponta Delgada | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 59 | Lisboa | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2023 | Active | |
| 60 | Vila Real | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 61 | Samaiões | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2010 | Active | |
| 62 | Faro | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 63 | Lisboa | Lda. | — | — | — | 2010 | Active | |
| 64 | Dornes | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2022 | Active | |
| 65 | Queijas | Lda. | — | — | — | 2009 | Active | |
| 66 | Porto Côvo | Lda. | — | — | 3 K EUR | 2025 | Active | |
| 67 | Porto | Lda. | — | — | — | 2015 | Active | |
| 68 | Funchal | Lda. | — | — | 750 EUR | 2025 | Active | |
| 69 | Porto | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 70 | Covilhã | Lda. | — | — | — | 2009 | Active | |
| 71 | Covas do Douro | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2026 | Active | |
| 72 | Lisboa | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 73 | Funchal | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2011 | Active | |
| 74 | Amadora | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 75 | Aveiro | Lda. | — | — | 38 K EUR | 2016 | Active | |
| 76 | Porto | Lda. | — | — | 25 K EUR | 2019 | Active | |
| 77 | Santo Tirso | Lda. | — | — | — | 2007 | Active | |
| 78 | Vila do Conde | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 79 | Vila Nova de Gaia | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 80 | Vila Nova de Gaia | a.s. | — | — | — | — | Active | |
| 81 | Caniço | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2022 | Active | |
| 82 | Portela | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2011 | Active | |
| 83 | Carvalhosa | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2008 | Active | |
| 84 | Almada | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 85 | Trofa | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2018 | Active | |
| 86 | Vila Nova de Famalicão | SA | — | — | 2,2 mil. EUR | 2009 | Active | |
| 87 | Baguim do Monte | Lda. | — | — | — | 2026 | Active | |
| 88 | Alhos Vedros | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2025 | Active | |
| 89 | Vila Real | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 90 | Santa Maria da Feira | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2011 | Active | |
| 91 | Bragança | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 92 | Azoia | Lda. | — | — | 21 mil. EUR | 2013 | Active | |
| 93 | Funchal | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 94 | Idanha-a-Nova | SA | — | — | 50 K EUR | 2011 | Active | |
| 95 | Leiria | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 96 | Penafiel | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 97 | Espinho | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 98 | Sintra | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 99 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 100 | Torre de Moncorvo | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 101 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 102 | Porto | Lda. | — | — | 125 K EUR | 2007 | Active | |
| 103 | Chafé | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2014 | Active | |
| 104 | Porto | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2014 | Active | |
| 105 | Alcabideche | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 106 | Vila da Praia da Vitória | — | — | — | — | — | Active | |
| 107 | Azambuja | Lda. | — | — | 50 K EUR | 2008 | Active | |
| 108 | Algés | Lda. | — | — | 800 K EUR | 2009 | Active | |
| 109 | Lisboa | Lda. | — | — | 400 K EUR | 2008 | Active | |
| 110 | Lagos | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2023 | Active | |
| 111 | São João da Madeira | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 112 | Castro Daire | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 113 | Lisboa | Lda. | — | — | 150 K EUR | 2010 | Active | |
| 114 | Évora | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2017 | Active | |
| 115 | Lisboa | Lda. | — | — | — | 2007 | Active | |
| 116 | Castelo Branco | Lda. | — | — | 10 K EUR | 2025 | Active | |
| 117 | Sobrosa | Lda. | — | — | 60 K EUR | 2009 | Active | |
| 118 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 119 | Lisboa | — | — | — | — | — | Active | |
| 120 | Odivelas | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2021 | Active | |
| 121 | Alojamento Local e Manutenção Lda. | Lda. | — | — | — | 2025 | Active | |
| 122 | Lisboa | SA | — | — | 62 K EUR | 2021 | Active | |
| 123 | Oiã | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2023 | Active | |
| 124 | Leiria | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 125 | S.Brás de Alportel | Lda. | — | — | 800 K EUR | 2018 | Active | |
| 126 | Almada | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 127 | Vila Nova de Famalicão | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 128 | Coimbra | Lda. | — | — | 2 K EUR | 2024 | Active | |
| 129 | Regueira de Pontes | CRL | — | — | — | 2012 | Active | |
| 130 | Ribeira das Tainhas | Lda. | — | — | 10 K EUR | 2025 | Active | |
| 131 | Lisboa | Lda. | — | — | — | 2009 | Active | |
| 132 | Porto | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2021 | Active | |
| 133 | Guimarães | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 134 | Almada | Lda. | — | — | 750 K EUR | 2008 | Active | |
| 135 | Ourém | — | — | — | — | — | Active | |
| 136 | Maia | Lda. | — | — | 5 K EUR | — | Active | |
| 137 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 138 | Lisboa | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2013 | Active | |
| 139 | Tondela | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 140 | Porto | Lda. | — | — | 200 K EUR | 2008 | Active | |
| 141 | Lisboa | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 142 | Sintra | Lda. | — | — | — | 2025 | Active | |
| 143 | Odivelas | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2016 | Active | |
| 144 | Sintra | Lda. | — | — | 480 K EUR | 2016 | Active | |
| 145 | Porto | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 146 | Braga (SÉ) | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 147 | Louro | Lda. | — | — | 459 K EUR | 2010 | Active | |
| 148 | Castelo Branco | Lda. | — | — | — | 2008 | Active | |
| 149 | Santo António dos Cavaleiros | Lda. | — | — | 12 K EUR | 2022 | Active | |
| 150 | Grândola | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 151 | Murça | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 152 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 153 | Santo António dos Cavaleiros | Lda. | — | — | 500 EUR | 2026 | Active | |
| 154 | Lisboa | Lda. | — | — | 391 K EUR | 2017 | Active | |
| 155 | Porto | Lda. | — | — | 70 K EUR | 2024 | Active | |
| 156 | Macedo de Cavaleiros | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 157 | Viana do Castelo | Lda. | — | — | 25 K EUR | 2021 | Active | |
| 158 | Amadora | Lda. | — | — | 15 K EUR | 2023 | Active | |
| 159 | Machico | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 160 | Lisboa | Lda. | — | — | 20 K EUR | 2014 | Active | |
| 161 | Coimbra | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 162 | Albufeira | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 163 | Aveiro | Lda. | — | — | — | 2018 | Active | |
| 164 | Sátão | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 165 | Cartaxo | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 166 | Lisboa | Lda. | — | — | 402 K EUR | 2008 | Active | |
| 167 | Lisboa | Lda. | — | — | 500 EUR | 2025 | Active | |
| 168 | Nelas | Lda. | — | — | 10 K EUR | 2022 | Active | |
| 169 | Almada | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 170 | Fafe | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 171 | Vila Franca de Xira | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 172 | Cinfães | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 173 | Lisboa | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2009 | Active | |
| 174 | Lousã | Lda. | — | — | 28 K EUR | 2015 | Active | |
| 175 | Lousã | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2006 | Active | |
| 176 | Matosinhos | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 177 | Maia | SA | — | — | 6 mil. EUR | 2023 | Active | |
| 178 | Póvoa de Lanhoso | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 179 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 180 | Lisboa | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 181 | Porto | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 182 | Cova da Piedade | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 183 | Coimbra | Lda. | — | — | 3 K EUR | 2023 | Active | |
| 184 | Loulé | Lda. | — | — | 1 K EUR | 2019 | Active | |
| 185 | Lisboa | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 186 | Lisboa | Lda. | — | — | 500 EUR | 2022 | Active | |
| 187 | Valadares | Lda. | — | — | 3 K EUR | 2018 | Active | |
| 188 | Entroncamento | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 189 | Penafiel | — | — | — | — | — | Active | |
| 190 | Entroncamento | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 191 | Nossa Senhora do Amparo | Lda. | — | — | 25 K EUR | 2021 | Active | |
| 192 | Porto | Lda. | — | — | — | — | Active | |
| 193 | Alter do Chão | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 194 | Leiria | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 195 | Leiria | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 196 | Lisboa | Lda. | — | — | 5 K EUR | 2026 | Active | |
| 197 | Lisboa | Lda. | — | — | 15 K EUR | 2010 | Active | |
| 198 | Lisboa | Lda. | — | — | — | 2015 | Active | |
| 199 | Bragança | Associação | — | — | — | — | Active | |
| 200 | Matosinhos | Lda. | — | — | 800 K EUR | 2007 | Active |