Universal Office Automation

Universal Office Automation ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Universal Office Automation (523519.BO) na dzień 19 paź 2026 wynosi -6,31 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił -12,57 % — zmiana o -49,79% (wyższy).

ROCE

-6,31 %

Rok do roku

-49,79%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Universal Office Automation wynosiła -6,31 %, co stanowi wzrost o -49,79% w porównaniu do -12,57 % ROCE w poprzednim roku.

Universal Office Automation ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
-21,34 INR
1 sty 2020
-11,59 INR
1 sty 2021
-22,73 INR
1 sty 2022
-4,45 INR
1 sty 2023
-6,11 INR
1 sty 2024
-17,55 INR
1 sty 2025
-12,57 INR
1 sty 2026
-6,31 INR
Universal Office Automation ROCE Historia
ROKROCERok do roku
-6,31 %-49,79%
-12,57 %-28,35%
-17,55 %+187,17%
-6,11 %+37,36%
-4,45 %-80,43%
-22,73 %+96,12%
-11,59 %-45,69%
-21,34 %-103,46%
617,25 %+8629,82%
7,07 %+2,26%
6,91 %+18,58%
5,83 %+28,72%
4,53 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Universal Office Automation Analiza akcji

Co robi Universal Office Automation? Universal Office Automation Ltd. is a company based in Noida, Uttar Pradesh, India. It was founded on January 4, 1995, as indicated by its IPO date. The company operates in the office automation sector, focusing on the sale of office automation products and providing after-sales services. It is the holding company of HCL Corporation Private Limited. Universal Office Automation Ltd. maintains a website at http://www.uniofficeautomation.com/, which serves as its official online presence. The company is listed on the Bombay Stock Exchange with the ticker symbol 523519.BO and is identified by the ISIN INE951C01012. Despite the lack of specific sector and industry classifications in its profile, the company's primary business activities are centered around office automation products and related services. The firm's headquarters in Noida, a major business hub in India, supports its operational and strategic activities. The company's structure includes a holding company relationship with HCL Corporation Private Limited, which may indicate a strategic business arrangement or ownership structure. No additional details about its products, financial figures, or key personnel are provided in the available information. The company's operations and services are delivered within the Indian market, with its online presence facilitating customer engagement and business transactions. Universal Office Automation jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Universal Office Automation

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Universal Office Automation to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Universal Office Automation dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Universal Office Automation jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Universal Office Automation wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Universal Office Automation

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Universal Office Automation wynosi -6,31 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Universal Office Automation zmienił się z -12,57 % na -6,31 %, co reprezentuje zmianę o -49,79%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Universal Office Automation od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Universal Office Automation ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Universal Office Automation

Wszystkie wskaźniki finansowe — Universal Office Automation