Telsys

Telsys ROE

ROE (Return on Equity) Telsys (TLSY.TA) na dzień 2 lis 2026 wynosi 33,90 %. W roku ubiegłym ROE (Return on Equity) wynosił 48,81 % — zmiana o -30,55% (niższy).

ROE

33,90 %

Rok do roku

-30,55%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2024 rentowność kapitału własnego (ROE) dla Telsys wyniosła 33,90 %, co stanowi wzrost o -30,55% w porównaniu z 48,81 % ROE w poprzednim roku.

Telsys ROE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROE
Data
ROE
1 sty 2017
57,25 ILS
1 sty 2018
10,21 ILS
1 sty 2019
10,58 ILS
1 sty 2020
18,97 ILS
1 sty 2021
23,08 ILS
1 sty 2022
39,35 ILS
1 sty 2023
48,81 ILS
1 sty 2024
33,90 ILS
Telsys ROE Historia
ROKROERok do roku
33,90 %-30,55%
48,81 %+24,04%
39,35 %+70,49%
23,08 %+21,66%
18,97 %+79,29%
10,58 %+3,65%
10,21 %-82,17%
57,25 %+220,94%
17,84 %+46,49%
12,18 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Telsys Analiza akcji

Co robi Telsys? Telsys Ltd. generuje przychody z importu i marketingu komponentów elektronicznych oraz dystrybucji sprzętu elektronicznego i narzędzi programistycznych. Jej spółka zależna Sightsys Ltd. zaopatruje izraelski rynek komputerów wbudowanych w sprzęt testowy i pomiarowy, narzędzia programistyczne, emulatory obwodowe, emulatory trybu debugera tła, kompilatory i debugery, narzędzia do rozwoju cyfrowej obróbki sygnału, testowanie skanowania granicznego, programowanie w obwodzie, analizatory protokołów Bluetooth, uniwersalne programowalne pamięci tylko do odczytu (ROM) i programatory urządzeń logiki programowalnej, komponenty oprogramowania wbudowanego, adaptery urządzeń oraz usługi outsourcingowe w zakresie usług sprzętowych i programistycznych. Telsys reprezentuje międzynarodowych oryginalnych dostawców OEM, w tym Texas Instruments, Lattice, Mindspeed, Circus Logic, Molex i Navman, którzy nabywają te produkty i usługi dla swoich odpowiednich rynków. Głównymi klientami firmy są producenci i deweloperzy w izraelskim sektorze systemów wbudowanych, którzy wymagają specjalistycznych narzędzi do rozwoju sprzętu i oprogramowania. Sightsys Ltd. stanowi główny kanał dystrybucji produktów marki Texas Instruments, Lattice, Mindspeed, Circus Logic, Molex i Navman, które sprzedawane są tym klientom dzięki ugruntowanej pozycji rynkowej Telsys. Strumienie przychodów firmy pochodzą ze sprzedaży tych produktów objętych marką oraz świadczenia powiązanych usług, takich jak outsourcing rozwoju sprzętu i oprogramowania. Telsys Ltd. koncentruje się na rynku komputerów wbudowanych w Izraelu, gdzie działa jako kluczowy dystrybutor wysokotechnologicznych narzędzi i sprzętu programistycznego. Model biznesowy firmy opiera się na reprezentowaniu znanych międzynarodowych dostawców i dostarczaniu ich produktów lokalnym klientom potrzebującym zaawansowanych narzędzi do projektowania i testowania systemów wbudowanych. Obejmuje to szeroki zakres produktów, takich jak narzędzia do rozwoju cyfrowej obróbki sygnału, sprzęt do testowania skanowania granicznego i analizatory protokołów Bluetooth, wszystkie marketingowane poprzez spółkę zależną Telsys Ltd., Sightsys Ltd. Telsys jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROE w szczegółach

Rozszyfrowanie Rentowności Kapitału Własnego (ROE) firmy Telsys

Rentowność Kapitału Własnego (ROE) firmy Telsys to podstawowy wskaźnik oceniający rentowność firmy w stosunku do kapitału własnego. ROE, obliczane przez podzielenie zysku netto przez kapitał własny akcjonariuszy, pokazuje, jak skutecznie firma generuje zyski z inwestycji akcjonariuszy. Wyższe ROE oznacza zwiększoną efektywność i rentowność.

Porównanie Roczne

Analiza ROE firmy Telsys na przestrzeni lat pomaga śledzić trendy rentowności i wyniki finansowe. Wzrost ROE wskazuje na zwiększoną rentowność i tworzenie wartości dla akcjonariuszy, podczas gdy spadek ROE może sygnalizować problemy z generowaniem zysków lub zarządzaniem kapitałem własnym.

Wpływ na inwestycje

ROE firmy Telsys jest kluczowe dla inwestorów oceniających rentowność, efektywność i atrakcyjność inwestycyjną firmy. Solidne ROE pokazuje zdolność firmy do zwracania inwestycji w kapitał własny na zyski, co zwiększa jej atrakcyjność dla potencjalnych i bieżących inwestorów.

Interpretacja zmian w ROE

Zmiany w ROE firmy Telsys mogą wynikać ze zmian w zysku netto, kapitale własnym lub obu. Te wahania są badane w celu oceny skuteczności zarządzania, strategii finansowych oraz związanych z nimi ryzyk i możliwości, pomagając inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Telsys

ROE (Return on Equity) spółki Telsys wynosi 33,90 % w roku 2024.

ROE (Return on Equity) Telsys zmienił się z 48,81 % na 33,90 %, co reprezentuje zmianę o -30,55%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROE (Return on Equity) Telsys od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Telsys ROE (Return on Equity) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROE (Return on Equity), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROE (Return on Equity).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Telsys

Wszystkie wskaźniki finansowe — Telsys