Tay Two Co

Tay Two Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Tay Two Co (7610.T) na dzień 2 lis 2026 wynosi 19,75 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 14,83 % — zmiana o 33,14% (wyższy).

ROCE

19,75 %

Rok do roku

33,14%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Tay Two Co wynosiła 19,75 %, co stanowi wzrost o 33,14% w porównaniu do 14,83 % ROCE w poprzednim roku.

Tay Two Co ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
9,80 JPY
1 sty 2020
11,18 JPY
1 sty 2021
26,00 JPY
1 sty 2022
26,65 JPY
1 sty 2023
27,80 JPY
1 sty 2024
22,97 JPY
1 sty 2025
14,83 JPY
1 sty 2026
19,75 JPY
Tay Two Co ROCE Historia
ROKROCERok do roku
19,75 %+33,14%
14,83 %-35,41%
22,97 %-17,38%
27,80 %+4,32%
26,65 %+2,48%
26,00 %+132,50%
11,18 %+14,09%
9,80 %-208,25%
-9,06 %-51,29%
-18,59 %-20 643,99%
0,09 %-101,00%
-9,03 %-282,17%
4,95 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Tay Two Co Analiza akcji

Co robi Tay Two Co? Tay Two Co., Ltd. generuje przychody z działalności wielu formatów sklepów detalicznych, w tym Furuhon Ichiba, Trecapark, Book Square, TSUTAYA oraz MO-ZEAL. Spółka prowadzi zarówno sklepy własne, jak i franczyzowe pod marką Furuhon Ichiba, przy czym działalnością franczyzową zajmują się spółki powiązane. Przychody pochodzą ze sprzedaży używanych książek we wszystkich formatach sklepów, skierowanych do klientów poszukujących taniej literatury i materiałów do czytania. Model biznesowy koncentruje się na zróżnicowanej obecności detalicznej z distinctowymi markami sklepów obsługującymi różne segmenty rynku używanych książek. Źródła przychodów spółki obejmują sprzedaż bezpośrednią w sklepach Furuhon Ichiba prowadzonych jako lokalizacje własne oraz franczyzowe zarządzane przez spółki powiązane. Sklepy Trecapark, Book Square i TSUTAYA stanowią uzupełnienie struktury przychodów jako kolejne formaty detaliczne. Sklepy MO-ZEAL reprezentują kolejną odrębną markę w portfolio firmy. Wszystkie sklepy działają w ramach podstawowej działalności polegającej na sprzedaży używanych książek klientom szukającym opłacalnych opcji czytelniczych. Model biznesowy Tay Two Co., Ltd. opiera się na wielu markach sklepów, aby objąć różne segmenty klientów na rynku używanych książek. Furuhon Ichiba stanowi główną markę dla zarówno lokalizacji własnych, jak i franczyzowych, podczas gdy Trecapark, Book Square, TSUTAYA i MO-ZEAL oferują wyspecjalizowane doświadczenia detaliczne. Spółka realizuje przychody ze sprzedaży używanych książek we wszystkich tych formatach, bez dodatkowych usług lub produktów wspomnianych w opisie działalności. Tay Two Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Tay Two Co

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Tay Two Co to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Tay Two Co dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Tay Two Co jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Tay Two Co wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Tay Two Co

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Tay Two Co wynosi 19,75 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Tay Two Co zmienił się z 14,83 % na 19,75 %, co reprezentuje zmianę o 33,14%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Tay Two Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Tay Two Co ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Tay Two Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Tay Two Co