Tanabe Engineering

Tanabe Engineering ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Tanabe Engineering (1828.T) na dzień 4 lis 2026 wynosi 17,04 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 15,36 % — zmiana o 10,94% (wyższy).

ROCE

17,04 %

Rok do roku

10,94%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Tanabe Engineering wynosiła 17,04 %, co stanowi wzrost o 10,94% w porównaniu do 15,36 % ROCE w poprzednim roku.

Tanabe Engineering ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
16,74 JPY
1 sty 2020
16,12 JPY
1 sty 2021
14,89 JPY
1 sty 2022
14,53 JPY
1 sty 2023
13,03 JPY
1 sty 2024
11,83 JPY
1 sty 2025
15,36 JPY
1 sty 2026
17,04 JPY
Tanabe Engineering ROCE Historia
ROKROCERok do roku
17,04 %+10,94%
15,36 %+29,82%
11,83 %-9,24%
13,03 %-10,30%
14,53 %-2,42%
14,89 %-7,63%
16,12 %-3,71%
16,74 %+64,24%
10,19 %-26,26%
13,82 %+1,53%
13,62 %+40,11%
9,72 %+13,62%
8,55 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Tanabe Engineering Analiza akcji

Co robi Tanabe Engineering? Spółka Tanabe Engineering Corp. generuje przychody z działalności w segmencie Budownictwa Instalacji, który obejmuje realizację obiektów przemysłowych, w tym instalacji do ochrony środowiska, systemów urządzeń ułatwiających pracę oraz automatyzacji. Firma świadczy również usługi konserwacji instalacji, prace związane z instrumentacją elektryczną, przesyłem energii oraz instalacjami rurowymi. Segment Powierzchni Przetwarzania działa w Tajlandii, zajmując się procesami obróbki powierzchni. Ponadto Tanabe Engineering produkuje i sprzedaje piece przemysłowe odlewnicze, a także importuje i dystrybuuje sprzęt przemysłowy. Głównymi nabywcami są klienci przemysłowi potrzebujący rozwiązań w zakresie budowy i utrzymania instalacji oraz specjalistycznego sprzętu dla procesów produkcyjnych. Segment Budownictwa Instalacji obsługuje klientów z branż wymagających infrastruktury zakładowej, takich jak sektor produkcji i technologii środowiskowych. Usługi powlekania w Tajlandii skierowane są do klientów poszukujących rozwiązań obróbki powierzchni produktów przemysłowych. Nabywcami pieców przemysłowych są producenci zaangażowani w procesy odlewania metali. Import i sprzedaż sprzętu przemysłowego adresowana jest do klientów szukających specjalistycznych maszyn do linii produkcyjnych. Spółka Tanabe Engineering Corp. koncentruje się na klientach przemysłowych w ramach wielu segmentów. Budownictwo Instalacji obsługuje podmioty potrzebujące budowy i konserwacji zakładów, natomiast Segment Powierzchni Przetwarzania targetuje tajskich klientów przemysłowych. Sprzedaż pieców przemysłowych skierowana jest do producentów odlewów metalowych, a import sprzętu służy klientom wymagającym maszyn przemysłowych. Strumienie przychodów spółki są zróżnicowane w zakresie budownictwa, konserwacji, obróbki powierzchni oraz sprzedaży sprzętu w sektorach przemysłowych. Tanabe Engineering jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Tanabe Engineering

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Tanabe Engineering to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Tanabe Engineering dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Tanabe Engineering jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Tanabe Engineering wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Tanabe Engineering

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Tanabe Engineering wynosi 17,04 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Tanabe Engineering zmienił się z 15,36 % na 17,04 %, co reprezentuje zmianę o 10,94%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Tanabe Engineering od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Tanabe Engineering ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Tanabe Engineering

Wszystkie wskaźniki finansowe — Tanabe Engineering