Star Micronics Co

Star Micronics Co ROCE

Delisted

ROCE (Return on Capital Employed) Star Micronics Co (7718.T) na dzień 5 lis 2026 wynosi 5,24 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 5,41 % — zmiana o -3,12% (niższy).

ROCE

5,24 %

Rok do roku

-3,12%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Star Micronics Co wynosiła 5,24 %, co stanowi wzrost o -3,12% w porównaniu do 5,41 % ROCE w poprzednim roku.

Star Micronics Co ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2018
20,00 JPY
1 sty 2019
11,58 JPY
1 sty 2020
4,41 JPY
1 sty 2021
12,06 JPY
1 sty 2022
19,08 JPY
1 sty 2023
12,90 JPY
1 sty 2024
5,41 JPY
1 sty 2025
5,24 JPY
Star Micronics Co ROCE Historia
ROKROCERok do roku
5,24 %-3,12%
5,41 %-58,06%
12,90 %-32,39%
19,08 %+58,18%
12,06 %+173,51%
4,41 %-61,91%
11,58 %-42,13%
20,00 %+50,67%
13,28 %+58,84%
8,36 %-22,20%
10,74 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Star Micronics Co Analiza akcji

Co robi Star Micronics Co? Star Micronics Co., Ltd. generuje przychody dzięki trzem segmentom operacyjnym. Segment Special Products sprzedaje małe drukarki, kierując ofertę do firm wymagających kompaktowych rozwiązań drukarskich. Segment Machine Tools oferuje zautomatyzowane tokarki CNC, adresując zapotrzebowanie producentów na precyzyjne sprzęt obróbkowy. Segment Precision Products dostarcza komponenty do zegarków oraz części do przemysłu motoryzacyjnego, klimatyzacji, dysków twardych (HDD) i medycznych, obsługując branże zależne od małych, precyzyjnych komponentów. Wszystkie segmenty działają w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Niemczech, a sprzedaż skierowana jest do klientów przemysłowych i handlowych na tych rynkach. Strumienie przychodów spółki pochodzą z produkcji i sprzedaży maszyn elektronicznych, ze szczególnym naciskiem na małe drukarki, tokarki CNC oraz komponenty precyzyjne. Sprzedaż w segmencie Special Products napędzana jest popytem na kompaktową technologię druku, podczas gdy sprzedaż w segmencie Machine Tools targetuje nabywców maszyn przemysłowych. Przychody w segmencie Precision Products wynikają z dostarczania komponentów do sektorów: zegarmistrzowskiego, motoryzacyjnego, HVAC (klimatyzacja i wentylacja), magazynowania danych oraz opieki zdrowotnej. Wszystkie produkty są sprzedawane bezpośrednio do przedsiębiorstw w krajach, w których firma prowadzi działalność. Model biznesowy Star Micronics opiera się na produkcji specjalistycznego sprzętu i komponentów dla niszy rynkowych. Segment Special Products koncentruje się na małych drukarkach do zastosowań komercyjnych, segment Machine Tools zapewnia tokarki CNC dla produkcji, a segment Precision Products obsługuje wiele branż za pomocą mikrokomponentów. Przychody generowane są poprzez bezpośrednią sprzedaż do klientów przemysłowych w Japonii, USA, Chinach i Niemczech, bez wzmianki o dodatkowych strumieniach przychodów poza tymi kluczowymi segmentami. Star Micronics Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Star Micronics Co

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Star Micronics Co to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Star Micronics Co dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Star Micronics Co jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Star Micronics Co wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Star Micronics Co

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Star Micronics Co wynosi 5,24 % w roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) Star Micronics Co zmienił się z 5,41 % na 5,24 %, co reprezentuje zmianę o -3,12%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Star Micronics Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Star Micronics Co ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Star Micronics Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Star Micronics Co