Seed Co

Seed Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Seed Co (7743.T) na dzień 2 lis 2026 wynosi 7,34 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 8,50 % — zmiana o -13,59% (niższy).

ROCE

7,34 %

Rok do roku

-13,59%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Seed Co wynosiła 7,34 %, co stanowi wzrost o -13,59% w porównaniu do 8,50 % ROCE w poprzednim roku.

Seed Co ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
17,04 JPY
1 sty 2020
6,06 JPY
1 sty 2021
14,66 JPY
1 sty 2022
12,93 JPY
1 sty 2023
5,19 JPY
1 sty 2024
13,00 JPY
1 sty 2025
8,50 JPY
1 sty 2026
7,34 JPY
Seed Co ROCE Historia
ROKROCERok do roku
7,34 %-13,59%
8,50 %-34,64%
13,00 %+150,65%
5,19 %-59,87%
12,93 %-11,82%
14,66 %+141,84%
6,06 %-64,43%
17,04 %-18,43%
20,89 %+23,90%
16,86 %+49,76%
11,26 %+74,56%
6,45 %-53,89%
13,99 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Seed Co Analiza akcji

Co robi Seed Co? Seed Co., Ltd. generuje przychody w ramach segmentu Soczewki Kontaktowe i Produkty do Ich Pielęgnacji, który oferuje sztywne, miękkie oraz jednorazowe soczewki kontaktowe wraz z rozwiązaniami do pielęgnacji soczewek, w tym roztworami do przechowywania, czyszczenia, enzymatycznego oczyszczania, środków dezynfekujących oraz etui na soczewki. Segment Okularów przyczynia się do wyników finansowych poprzez sprzedaż oprawek okularowych i ich akcesoriów. Spółka zajmuje się również produkcją soczewek śródgałkowych jako elementem swojej szerszej działalności. Strumienie przychodów pochodzą ze sprzedaży bezpośredniej tych produktów konsumentom oraz placówkom opieki zdrowotnej działającym na rynku ochrony wzroku. Segment Soczewki Kontaktowe i Produkty do Ich Pielęgnacji kieruje ofertę do konsumentów poszukujących jednodniowych lub długotrwałych soczewek kontaktowych oraz powiązanych produktów konserwacyjnych. Segment Okularów obsługuje klientów nabywających oprawki okularowe i akcesoria. Soczewki śródgałkowe są prawdopodobnie sprzedawane specjalistom medycznym w celu przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Kategorie produktów obejmują soczewki jednorazowe, roztwory pielęgnacyjne, oprawki oraz soczewki chirurgiczne, z których każda adresuje odrębne segmenty rynku. Seed Co., Ltd. koncentruje się na produkcji i sprzedaży soczewek kontaktowych, produktów do ich pielęgnacji, okularów oraz soczewek śródgałkowych. Główne przychody spółki pochodzą ze sprzedaży soczewek kontaktowych, szczególnie opcji jednorazowych, oraz zestawów produktów pielęgnacyjnych. Segment Okularów dostarcza uzupełniających przychodów dzięki sprzedaży oprawek i osprzętu. Soczewki śródgałkowe stanowią wyspecjalizowany strumień przychodów w sektorze wyrobów medycznych, skierowany do okulistów i klinik. Seed Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Seed Co

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Seed Co to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Seed Co dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Seed Co jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Seed Co wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Seed Co

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Seed Co wynosi 7,34 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Seed Co zmienił się z 8,50 % na 7,34 %, co reprezentuje zmianę o -13,59%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Seed Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Seed Co ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Seed Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Seed Co