Saftec Co

Saftec Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Saftec Co (7464.T) na dzień 2 lis 2026 wynosi 3,84 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 4,91 % — zmiana o -21,71% (niższy).

ROCE

3,84 %

Rok do roku

-21,71%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Saftec Co wynosiła 3,84 %, co stanowi wzrost o -21,71% w porównaniu do 4,91 % ROCE w poprzednim roku.

Saftec Co ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
18,48 JPY
1 sty 2020
18,19 JPY
1 sty 2021
17,22 JPY
1 sty 2022
18,46 JPY
1 sty 2023
12,40 JPY
1 sty 2024
7,51 JPY
1 sty 2025
4,91 JPY
1 sty 2026
3,84 JPY
Saftec Co ROCE Historia
ROKROCERok do roku
3,84 %-21,71%
4,91 %-34,61%
7,51 %-39,41%
12,40 %-32,85%
18,46 %+7,22%
17,22 %-5,33%
18,19 %-1,56%
18,48 %+39,72%
13,22 %+25,19%
10,56 %+12,13%
9,42 %+23,65%
7,62 %-34,49%
11,63 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Saftec Co Analiza akcji

Co robi Saftec Co? Saftec Co., Ltd. generuje przychody ze sprzedaży i wynajmu sprzętu bezpieczeństwa do prac inżynierii cywilnej, w tym znaków drogowych, tablic, sprzętu ochronnego oraz produktów przeciwdziałających katastrofom. Firma oferuje sprzedaż bezpośrednią do odbiorców końcowych, usługi hurtowe poprzez agentów oraz krótkoterminowy wynajem dla klientów potrzebujących tymczasowego sprzętu. Produkty takie jak tablice kierunkowe, znaki drogowe, kamizelki odblaskowe, gaśnice czy przyrządy geodezyjne są sprzedawane lub wynajmowane firmom budowlanym, agencjom rządowym oraz organizatorom wydarzeń wymagającym zgodności z normami bezpieczeństwa. Spółka obsługuje segmenty budownictwa inżynieryjnego, realizując zarówno jednorazowe zakupy, jak i powtarzalne umowy najmu. Portfel produktów Saftec obejmuje sygnalizatory świetlne, światła obrotowe, stożki kolorowe, barierki, ogrodzenia ochronne oraz siatki bezpieczeństwa, które są marketingowo promowane poprzez sprzedaż bezpośrednią i sieci agentów. Kluczowymi nabywcami tych produktów zabezpieczających są firmy budowlane oraz urzędy ds. robót publicznych, szczególnie w przypadku dużych projektów infrastrukturalnych. Usługi wynajmu zaspokajają potrzeby krótkoterminowe, takie jak tymczasowa kontrola ruchu podczas remontów dróg lub przygotowań do wydarzeń, zapewniając stabilne strumienie przychodów od powracających klientów. Oferta firmy rozszerza się na buty ochronne, siatki oraz narzędzia przeciwdziałania katastrofom, takie jak znaki ostrzegawcze przed piorunami i tablice informacyjne, skierowaną do klientów sektora komercyjnego i publicznego. Odbiorcy końcowi nabywają te artykuły na potrzeby codziennych operacji, podczas gdy agenci ułatwiają transakcje hurtowe. Umowy najmu dotyczące sprzętu, takiego jak ogrodzenia kolorowe i obciążniki do stożków, generują stałe dochody, zwłaszcza w szczytowych sezonach budowlanych, gdy popyt na tymczasowe rozwiązania bezpieczeństwa gwałtownie rośnie. Saftec Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Saftec Co

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Saftec Co to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Saftec Co dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Saftec Co jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Saftec Co wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Saftec Co

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Saftec Co wynosi 3,84 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Saftec Co zmienił się z 4,91 % na 3,84 %, co reprezentuje zmianę o -21,71%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Saftec Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Saftec Co ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Saftec Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Saftec Co