Sabre Insurance Group

Sabre Insurance Group ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Sabre Insurance Group (SBRE.L) na dzień 4 lis 2026 wynosi 19,76 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 18,80 % — zmiana o 5,13% (wyższy).

ROCE

19,76 %

Rok do roku

5,13%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Sabre Insurance Group wynosiła 19,76 %, co stanowi wzrost o 5,13% w porównaniu do 18,80 % ROCE w poprzednim roku.

Sabre Insurance Group ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2018
23,14 GBP
1 sty 2019
21,13 GBP
1 sty 2020
18,47 GBP
1 sty 2021
14,73 GBP
1 sty 2022
6,30 GBP
1 sty 2023
9,88 GBP
1 sty 2024
18,80 GBP
1 sty 2025
19,76 GBP
Sabre Insurance Group ROCE Historia
ROKROCERok do roku
19,76 %+5,13%
18,80 %+90,24%
9,88 %+56,75%
6,30 %-57,19%
14,73 %-20,27%
18,47 %-12,58%
21,13 %-8,71%
23,14 %-3,28%
23,93 %-19,72%
29,81 %+255,95%
8,37 %-19,61%
10,42 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Sabre Insurance Group Analiza akcji

Co robi Sabre Insurance Group? Sabre Insurance Group PLC to brytyjski dostawca ubezpieczeń specjalizujący się w ubezpieczeniach samochodowych. Firma została założona w 1982 roku przez Angus Balla i Keitha Morrisa i zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników na swoich lokalizacjach w Wielkiej Brytanii i Europie. Siedziba główna firmy znajduje się w Dorking, Surrey. Model biznesowy Sabre Insurance Group skupia się wyłącznie na ubezpieczeniach samochodowych. Firma głównie dystrybuuje swoje ubezpieczenia za pośrednictwem brokerów, którzy odgrywają ważną rolę w dystrybucji ubezpieczeń samochodowych w Wielkiej Brytanii. Sabre posiada zespół specjalistów ds. klasyfikacji ryzyka, którzy oceniają ryzyko klientów i podejmują decyzje dotyczące zawarcia umów ubezpieczeniowych. Sabre współpracuje ścisłe z różnymi partnerami, w tym zewnętrznymi dostawcami analiz i usług, aby oferować konkurencyjne stawki i wyższej jakości usługi. Model biznesowy Sabre Insurance Group oparty jest na jasnej segmentacji rynku. Firma skupia się na kierowcach o wysokim ryzyku, takich jak młodzi lub niedoświadczeni kierowcy, a także starsi kierowcy z niższym modelem samochodu oraz kierowcy z przeszłością kryminalną. Dzięki takiej segmentacji rynku firma zyskała silną pozycję na rynku. Sabre Insurance Group działa pod dwiema głównymi markami: Sabre Insurance i Go Girl. Sabre Insurance to marka ubezpieczeniowa skierowana do szerokiego grona klientów, podczas gdy Go Girl to specjalna marka dla kobiet na rynku ubezpieczeń samochodowych. Obie marki są dostępne w Wielkiej Brytanii i oferują różne zniżki i polisy, aby sprostać potrzebom klientów. W ostatnich latach firma skoncentrowała się również na ubezpieczeniach opartych na technologii telematycznej do oceny stylu jazdy, która jest dynamicznie rozwijającym się segmentem w branży ubezpieczeń samochodowych. W tym przypadku do pojazdu instalowany jest urządzenie GPS, które zbiera dane o stylu jazdy i czynnikach związanych z prowadzeniem pojazdu, a polisa ubezpieczeniowa jest dostosowywana do tych danych. Dzięki temu Sabre Insurance Group może oferować klientom indywidualne zniżki, oparte na rzeczywistym zachowaniu kierowcy. Sabre Insurance Group odnotowała silny rozwój biznesu od swojego debiutu na giełdzie londyńskiej w 2017 roku. Firma z sukcesem nawiązała nowe partnerstwa i wzmocniła swoją pozycję na rynku. W ostatnich latach Sabre Insurance osiągnęła również rozwój we współpracy z rynkiem europejskim. Firma rozszerzyła działalność, otwierając komercyjne ubezpieczenia samochodowe we Francji i rozszerzając swoją obecność w Hiszpanii i Portugalii. Podsumowując, Sabre Insurance Group to dobrze pozycjonowany i uznany dostawca ubezpieczeń samochodowych w Wielkiej Brytanii i Europie. Firma ma klarowny model biznesowy skupiony na segmentach rynku niszowego i dystrybuuje polisy za pośrednictwem kompetentnych partnerów. Ostatnio firma skoncentrowała się również na ubezpieczeniach z wykorzystaniem telematycznej oceny stylu jazdy, aby sprostać rosnącym trendom na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, Sabre Insurance Group ma solidne podstawy biznesowe i jest dobrze pozycjonowany do dalszego wzrostu i sukcesu w dynamicznej branży. Sabre Insurance Group jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Sabre Insurance Group

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Sabre Insurance Group to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Sabre Insurance Group dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Sabre Insurance Group jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Sabre Insurance Group wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Sabre Insurance Group

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Sabre Insurance Group wynosi 19,76 % w roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) Sabre Insurance Group zmienił się z 18,80 % na 19,76 %, co reprezentuje zmianę o 5,13%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Sabre Insurance Group od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Sabre Insurance Group ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Sabre Insurance Group

Wszystkie wskaźniki finansowe — Sabre Insurance Group