Rhythm Co

Rhythm Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Rhythm Co (7769.T) na dzień 3 lis 2026 wynosi 4,68 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 2,61 % — zmiana o 79,10% (wyższy).

ROCE

4,68 %

Rok do roku

79,10%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Rhythm Co wynosiła 4,68 %, co stanowi wzrost o 79,10% w porównaniu do 2,61 % ROCE w poprzednim roku.

Rhythm Co ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
2,72 JPY
1 sty 2020
-2,80 JPY
1 sty 2021
1,27 JPY
1 sty 2022
3,30 JPY
1 sty 2023
3,07 JPY
1 sty 2024
2,64 JPY
1 sty 2025
2,61 JPY
1 sty 2026
4,68 JPY
Rhythm Co ROCE Historia
ROKROCERok do roku
4,68 %+79,10%
2,61 %-1,01%
2,64 %-14,00%
3,07 %-7,09%
3,30 %+160,14%
1,27 %-145,42%
-2,80 %-202,88%
2,72 %-22,38%
3,50 %+28,61%
2,72 %+58,08%
1,72 %-29,92%
2,46 %-2,98%
2,53 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rhythm Co Analiza akcji

Co robi Rhythm Co? Spółka Rhythm Co., Ltd. generuje przychody z czterech segmentów działalności. Segment Terminali Połączeniowych sprzedaje terminale tablicowe, taśmowe oraz bloki terminalowe do zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym, energetyce słonecznej i AGD. Segment Zegarów oferuje zegary ścienne, stołowe, budziki, cyfrowe, zegary przemysłowe, mechanizmy zegarowe, wentylatory USB oraz administracyjne radia ostrzegawcze. Segment Elektroniki świadczy usługi produkcji elektroniki (EMS) dla urządzeń elektronicznych, informatycznych i samochodowych. Segment Precyzyjny dostarcza części precyzyjne do sprzętu przemysłowego, optycznego, biurowego i telekomunikacyjnego. Firma prowadzi również działalność logistyczną wspierającą jej operacje. Spółka Rhythm Co., Ltd. obsługuje producentów pojazdów, firmy z branży energetyki słonecznej, wytwórców sprzętu AGD oraz producentów maszyn przemysłowych. Jej klientami są podmioty wymagające rozwiązań terminalowych dla pojazdów, instalacji fotowoltaicznych i urządzeń domowych. Segment Zegarów kieruje ofertę do konsumentów i firm potrzebujących rozwiązań do odmierzania czasu, natomiast Segment Elektroniki dostosowany jest do producentów elektroniki. Części precyzyjne sprzedawane są producentom sprzętu przemysłowego i optycznego. Działalność logistyczna wspiera wszystkie segmenty, ułatwiając operacje łańcucha dostaw. Produkty Segmentu Terminali Połączeniowych stosowane są w pojazdach, generacji energii ze słońca oraz urządzeniach AGD. Oferta Segmentu Zegarów obejmuje zarówno urządzenia konsumenckie, jak i specjalistyczne, takie jak radia ostrzegawcze. Usługi produkcji elektroniki są dostosowane do urządzeń informatycznych i samochodowych. Części precyzyjne służą sektorom przemysłu, optyki, biur i telekomunikacji. Działalność logistyczna zapewnia efektywny przepływ towarów we wszystkich segmentach. Rhythm Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Rhythm Co

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Rhythm Co to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Rhythm Co dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Rhythm Co jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Rhythm Co wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Rhythm Co

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Rhythm Co wynosi 4,68 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Rhythm Co zmienił się z 2,61 % na 4,68 %, co reprezentuje zmianę o 79,10%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Rhythm Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Rhythm Co ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Rhythm Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Rhythm Co