Pool Safe

Pool Safe ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Pool Safe (POOL.V) na dzień 15 paź 2026 wynosi 51,67 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 28,60 % — zmiana o 80,69% (wyższy).

ROCE

51,67 %

Rok do roku

80,69%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Pool Safe wynosiła 51,67 %, co stanowi wzrost o 80,69% w porównaniu do 28,60 % ROCE w poprzednim roku.

Pool Safe ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2018
-169,54 CAD
1 sty 2019
206,95 CAD
1 sty 2020
79,76 CAD
1 sty 2021
104,63 CAD
1 sty 2022
51,50 CAD
1 sty 2023
33,19 CAD
1 sty 2024
28,60 CAD
1 sty 2025
51,67 CAD
Pool Safe ROCE Historia
ROKROCERok do roku
51,67 %+80,69%
28,60 %-13,84%
33,19 %-35,55%
51,50 %-50,78%
104,63 %+31,18%
79,76 %-61,46%
206,95 %-222,06%
-169,54 %-45,84%
-313,01 %-954,97%
36,61 %-126,83%
-136,46 %+1416,16%
-9,00 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Pool Safe Analiza akcji

Co robi Pool Safe? Pool Safe jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Pool Safe

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Pool Safe to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Pool Safe dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Pool Safe jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Pool Safe wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Pool Safe

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Pool Safe wynosi 51,67 % w roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) Pool Safe zmienił się z 28,60 % na 51,67 %, co reprezentuje zmianę o 80,69%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Pool Safe od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Pool Safe ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Pool Safe

Wszystkie wskaźniki finansowe — Pool Safe