Poddar Pigments

Poddar Pigments ROA

ROA (Zwrot z Aktywów) Poddar Pigments (PODDARMENT.NS) na dzień 6 lis 2026 wynosi 5,52 %. W roku ubiegłym ROA (Zwrot z Aktywów) wynosił 7,42 % — zmiana o -25,62% (niższy).

ROA

5,52 %

Rok do roku

-25,62%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność ogółu aktywów (ROA) firmy Poddar Pigments wynosiła 5,52 %, co stanowi wzrost o -25,62% w porównaniu z 7,42 % ROA w poprzednim roku.

Poddar Pigments ROA Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROA
Data
ROA
1 sty 2018
8,59 INR
1 sty 2019
6,73 INR
1 sty 2020
9,62 INR
1 sty 2021
8,85 INR
1 sty 2022
6,03 INR
1 sty 2023
8,24 INR
1 sty 2024
7,42 INR
1 sty 2025
5,52 INR
Poddar Pigments ROA Historia
ROKROARok do roku
5,52 %-25,62%
7,42 %-10,03%
8,24 %+36,81%
6,03 %-31,92%
8,85 %-7,95%
9,62 %+42,96%
6,73 %-21,69%
8,59 %-20,01%
10,74 %-20,02%
13,43 %+1,40%
13,24 %+18,67%
11,16 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Poddar Pigments Analiza akcji

Co robi Poddar Pigments? Poddar Pigments Ltd. generuje przychody dzięki produkcji masterbatchy klasy włókienniczej oraz inteligentnych produktów zwiększających funkcjonalność w przemyśle tekstylnym i tworzyw sztucznych. Firma produkuje barwniki i dodatki do masterbatchów dla zestawów środków ochrony osobistej (PPE) oraz różnych sektorów przemysłowych, docierając do branż takich jak tekstylia, tworzywa sztuczne, opakowania i związki inżynieryjne. Jej linie produktowe obejmują włókna syntetyczne, takie jak poliester, polipropylen i poliamid, a także rozwiązania z zakresu tworzyw sztucznych i opakowań, w tym masterbatchy z dodatkami, folie, opakowania, formowanie wtryskowe oraz butelki PET. Segment związków inżynieryjnych obejmuje serie Carboplus, Butoplus, Nyloplus i Polyplus, adresując potrzeby klientów przemysłowych wymagających specjalistycznych rozwiązań materiałowych. Głównymi nabywcami produktów Poddar Pigments są producenci z branży tekstylnej, tworzyw sztucznych i opakowaniowej, a także firmy wytwarzające związki inżynieryjne. Te segmenty wykorzystują masterbatchy i inteligentne produkty firmy, aby dodawać kolor, funkcjonalność i wydajność do swoich wyrobów końcowych. Skupienie się firmy na masterbatchach związanych ze środkami ochrony osobistej (PPE) odpowiada również rosnącemu zapotrzebowaniu na sprzęt ochronny w zastosowaniach medycznych i przemysłowych. Oferując dostosowane rozwiązania w wielu kategoriach produktowych, Poddar Pigments zapewnia stabilne popyt od ugruntowanych klientów przemysłowych. Poddar Pigments Ltd. wykorzystuje potrzebę wysokowydajnych materiałów w produkcji, dostarczając specjalistyczne masterbatchy i inteligentne produkty. Jej portfolio produktowe obejmuje masterbatchy klasy włókienniczej dla tekstyliów, barwniki do tworzyw sztucznych oraz związki inżynieryjne z seriami takimi jak Carboplus i Nyloplus. Strumienie przychodów firmy napędzane są przez stały popyt z sektora wykorzystującego włókna syntetyczne, rozwiązania opakowaniowe oraz produkcję środków ochrony osobistej (PPE), co zapewnia zróżnicowaną bazę klientów w wielu branżach bez polegania na jednym segmencie rynku. Poddar Pigments jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROA w szczegółach

Zrozumienie rentowności aktywów (ROA) firmy Poddar Pigments

Rentowność aktywów (ROA) firmy Poddar Pigments jest kluczowym wskaźnikiem mierzącym zyskowność firmy w odniesieniu do jej całkowitego majątku. Jest obliczana przez podzielenie zysku netto przez całkowity majątek. Wyższa ROA wskazuje na skuteczne wykorzystanie aktywów do generowania zysków i odzwierciedla efektywność zarządzania oraz zdrowie finansowe.

Porównanie rok do roku

Porównanie ROA firmy Poddar Pigments z roku na rok daje wgląd w efektywność operacyjną i trendy w wykorzystaniu majątku firmy. Rosnąca ROA wskazuje na poprawę efektywności majątku i rentowności, podczas gdy spadająca ROA może wskazywać na operacyjne lub finansowe wyzwania.

Wpływ na inwestycje

Inwestorzy postrzegają ROA firmy Poddar Pigments jako kluczowe kryterium oceny zyskowności i efektywności firmy. Wyższa ROA oznacza, że firma skutecznie wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków, co czyni ją potencjalnie atrakcyjną inwestycją.

Interpretacja fluktuacji ROA

Fluktuacje w ROA firmy Poddar Pigments mogą wynikać ze zmian w zysku netto, nabyciu aktywów lub efektywności operacyjnej. Analiza tych fluktuacji pomaga w ocenie wyników finansowych, efektywności zarządzania i strategicznego pozycjonowania finansowego firmy.

Często zadawane pytania o akcje Poddar Pigments

ROA (Zwrot z Aktywów) spółki Poddar Pigments wynosi 5,52 % w roku 2025.

ROA (Zwrot z Aktywów) Poddar Pigments zmienił się z 7,42 % na 5,52 %, co reprezentuje zmianę o -25,62%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROA (Zwrot z Aktywów) Poddar Pigments od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

Zwrot z aktywów, zwany także ROA, jest wskaźnikiem finansowym, który jest stosowany do mierzenia rentowności firmy. Jest używany do określenia, jak skutecznie firma wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków. Jest to również określane jako stosunek zysku netto do łącznego majątku. ROA jest ważnym wskaźnikiem ogólnej sytuacji finansowej firmy, ponieważ mierzy zdolność firmy do generowania większego zysku z wykorzystanych aktywów.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Poddar Pigments ROA (Zwrot z Aktywów) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROA (Zwrot z Aktywów), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROA (Zwrot z Aktywów).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Poddar Pigments

Wszystkie wskaźniki finansowe — Poddar Pigments