Performance Technologies

Performance Technologies ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Performance Technologies (PERF.AT) na dzień 5 lis 2026 wynosi 27,03 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 24,03 % — zmiana o 12,46% (wyższy).

ROCE

27,03 %

Rok do roku

12,46%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Performance Technologies wynosiła 27,03 %, co stanowi wzrost o 12,46% w porównaniu do 24,03 % ROCE w poprzednim roku.

Performance Technologies ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2018
52,61 EUR
1 sty 2019
50,07 EUR
1 sty 2020
47,49 EUR
1 sty 2021
29,01 EUR
1 sty 2022
23,50 EUR
1 sty 2023
26,12 EUR
1 sty 2024
24,03 EUR
1 sty 2025
27,03 EUR
Performance Technologies ROCE Historia
ROKROCERok do roku
27,03 %+12,46%
24,03 %-8,00%
26,12 %+11,17%
23,50 %-19,01%
29,01 %-38,90%
47,49 %-5,17%
50,07 %-4,82%
52,61 %+54,01%
34,16 %+51,75%
22,51 %+130,49%
9,77 %-65,17%
28,04 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Performance Technologies Analiza akcji

Co robi Performance Technologies? Performance Technologies SA oferuje rozwiązania i usługi IT skupiające się na ciągłości działania, odzyskiwaniu po awariach, replikacji danych, wirtualizacji, zarządzaniu siecią i systemami, zarządzaniu usługami IT oraz rozwiązaniach bezpieczeństwa. Firma dostarcza produkty sprzętowe i oprogramowanie, w tym serwery, systemy magazynowania, taśmy, maszyny wirtualne oraz oprogramowanie do zarządzania, bezpieczeństwa i harmonogramowania. Oferuje również usługi doradcze, wdrożeniowe, wsparcia technicznego, konserwacji i szkoleniowe. Przychody spółki generowane są ze sprzedaży tych produktów i usług klientom potrzebującym zarządzania infrastrukturą IT i zabezpieczeniami. Partnerstwa z firmami Symantec, VMware, IBM i HP umożliwiają Performance Technologies oferowanie zintegrowanych rozwiązań. Spółka obsługuje klientów z różnych sektorów wymagających solidnego zarządzania IT, wykorzystując swoje filie na Cyprze, w Rumunii, Bułgarii i Serbii w celu poszerzenia zasięgu usług. Strumienie przychodów obejmują sprzedaż sprzętu i oprogramowania, a także umowy serwisowe dotyczące wdrożeń, wsparcia i szkoleń. Performance Technologies SA kieruje swoją ofertę do przedsiębiorstw szukających kompleksowych rozwiązań IT, szczególnie w obszarach takich jak odzyskiwanie po awariach i wirtualizacja. Portfel produktów obejmuje komponenty infrastruktury fizycznej i wirtualnej, wspierane przez stałe oferty usługowe. Model przychodowy firmy łączy sprzedaż produktów z cyklicznymi umowami serwisowymi, zapewniając stabilne dochody zarówno z nowych wdrożeń, jak i utrzymywanych relacji z klientami. Performance Technologies jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Performance Technologies

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Performance Technologies to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Performance Technologies dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Performance Technologies jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Performance Technologies wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Performance Technologies

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Performance Technologies wynosi 27,03 % w roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) Performance Technologies zmienił się z 24,03 % na 27,03 %, co reprezentuje zmianę o 12,46%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Performance Technologies od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Performance Technologies ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Performance Technologies

Wszystkie wskaźniki finansowe — Performance Technologies