Natoco Co

Natoco Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Natoco Co (4627.T) na dzień 2 lis 2026 wynosi 5,69 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 5,23 % — zmiana o 8,78% (wyższy).

ROCE

5,69 %

Rok do roku

8,78%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Natoco Co wynosiła 5,69 %, co stanowi wzrost o 8,78% w porównaniu do 5,23 % ROCE w poprzednim roku.

Natoco Co ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2018
8,31 JPY
1 sty 2019
8,40 JPY
1 sty 2020
7,57 JPY
1 sty 2021
9,83 JPY
1 sty 2022
7,58 JPY
1 sty 2023
5,51 JPY
1 sty 2024
5,23 JPY
1 sty 2025
5,69 JPY
Natoco Co ROCE Historia
ROKROCERok do roku
5,69 %+8,78%
5,23 %-5,09%
5,51 %-27,30%
7,58 %-22,90%
9,83 %+29,88%
7,57 %-9,92%
8,40 %+1,15%
8,31 %-2,27%
8,50 %+14,52%
7,42 %+26,83%
5,85 %-18,05%
7,14 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Natoco Co Analiza akcji

Co robi Natoco Co? Natoco Co., Ltd. generuje przychody z trzech głównych segmentów biznesowych. Segment Farb sprzedaje syntetyczne farby żywiczne oraz produkty powiązane z malowaniem klientom przemysłowym. Segment Chemii Precyzyjnej oferuje wysoko funkcjonalne żywice i cząstki funkcyjne producentom wymagającym wyspecjalizowanych materiałów. Segment Rozcieńczalników dostarcza czyste i recyklingowane rozcieńczalniki, jednocześnie zarządzając usługami utylizacji odpadów przemysłowych dla klientów. Wszystkie segmenty obsługują klientów przemysłowych poszukujących rozwiązań chemicznych do procesów produkcyjnych. Produkty firmy skierowane są do nabywców przemysłowych w sektorach produkcji potrzebujących powłok, specjalistycznych żywic lub rozpuszczalników chemicznych. Farby wspierają aplikacje wykończeniowe powierzchni, chemia precyzyjna umożliwia zaawansowany rozwój materiałów, a rozcieńczalniki ułatwiają potrzeby związane z czyszczeniem przemysłowym i stosowaniem rozpuszczalników. Te segmenty łącznie obsługują klientów z wielu pionów produkcyjnych. Strumienie przychodów Natoco pochodzą ze sprzedaży bezpośredniej jej wyprodukowanych produktów. Segment Farb koncentruje się na syntetycznych farbach żywicznych, segment Chemii Precyzyjnej na żyicach funkcyjnych i cząstkach, a segment Rozcieńczalników na rozcieńczalnikach i usługach zarządzania odpadami. Klienci przemysłowi nabywają te produkty do swoich potrzeb produkcyjnych bez pośredników zewnętrznych. Natoco Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Natoco Co

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Natoco Co to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Natoco Co dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Natoco Co jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Natoco Co wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Natoco Co

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Natoco Co wynosi 5,69 % w roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) Natoco Co zmienił się z 5,23 % na 5,69 %, co reprezentuje zmianę o 8,78%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Natoco Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Natoco Co ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Natoco Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Natoco Co