Inzi Controls Co

Inzi Controls Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Inzi Controls Co (023800.KS) na dzień 5 lis 2026 wynosi 16,59 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 11,57 % — zmiana o 43,41% (wyższy).

ROCE

16,59 %

Rok do roku

43,41%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Inzi Controls Co wynosiła 16,59 %, co stanowi wzrost o 43,41% w porównaniu do 11,57 % ROCE w poprzednim roku.

Inzi Controls Co ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2018
4,63 KRW
1 sty 2019
2,99 KRW
1 sty 2020
2,66 KRW
1 sty 2021
3,57 KRW
1 sty 2022
8,32 KRW
1 sty 2023
10,19 KRW
1 sty 2024
11,57 KRW
1 sty 2025
16,59 KRW
Inzi Controls Co ROCE Historia
ROKROCERok do roku
16,59 %+43,41%
11,57 %+13,50%
10,19 %+22,46%
8,32 %+133,32%
3,57 %+34,32%
2,66 %-11,32%
2,99 %-35,30%
4,63 %+86,55%
2,48 %-71,94%
8,84 %+2,58%
8,62 %+67,84%
5,13 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Inzi Controls Co Analiza akcji

Co robi Inzi Controls Co? INZI Controls Co., Ltd. generuje przychody z tytułu produkcji i dystrybucji części oraz akcesoriów samochodowych. Firma produkuje części silnikowe, takie jak elementy chłodzenia, części z inżynierii tworzyw sztucznych, elementy układu zasilania paliwem, kolektory oraz czujniki; części skrzyni biegów, w tym elementy termiczne i czujniki temperatury; elementy podwozia, takie jak części hamulcowe, produkty solenoidowe i zestawy filtrów powietrza; oraz anteny, obejmujące moduły anten szklanych, mikroanteny i anteny foliowe. Dzięki swoim spółkom zależnym firma produkuje również części elektroniczne, takie jak komponenty TFT-LCD oraz obudowy do telewizorów i monitorów. INZI Controls dystrybuuje swoje produkty na rynku krajowym w Korei oraz międzynarodowo, obsługując producentów pojazdów oraz firmy elektroniczne wymagające tych komponentów w procesach produkcyjnych. Głównymi klientami firmy są producenci samochodów oraz przedsiębiorstwa elektroniczne, które integrują części INZI Controls w swoich pojazdach i urządzeniach. Jej spółki zależne, w tym KOHMECA CO.LTD, przyczyniają się do produkcji sprzętu do kontroli surowców przemysłowych oraz dodatkowych komponentów elektronicznych. Segmenty produktów firmy definiowane są ze względu na ich zastosowanie w systemach motoryzacyjnych i elektronice użytkowej, przy czym części silnikowe, skrzyni biegów, podwozia i anten stanowią podstawę oferty motoryzacyjnej, podczas gdy części TFT-LCD oraz obudowy do telewizorów i monitorów reprezentują segment elektroniczny. Strumienie przychodów INZI Controls pochodzą zarówno z branży motoryzacyjnej, jak i elektronicznej, poprzez bezpośrednią sprzedaż tych specjalistycznych komponentów. Inzi Controls Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Inzi Controls Co

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Inzi Controls Co to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Inzi Controls Co dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Inzi Controls Co jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Inzi Controls Co wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Inzi Controls Co

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Inzi Controls Co wynosi 16,59 % w roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) Inzi Controls Co zmienił się z 11,57 % na 16,59 %, co reprezentuje zmianę o 43,41%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Inzi Controls Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Inzi Controls Co ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Inzi Controls Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Inzi Controls Co