Ingentec

Ingentec ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Ingentec (4768.TWO) na dzień 3 lis 2026 wynosi 2,26 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 8,79 % — zmiana o -74,26% (niższy).

ROCE

2,26 %

Rok do roku

-74,26%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Ingentec wynosiła 2,26 %, co stanowi wzrost o -74,26% w porównaniu do 8,79 % ROCE w poprzednim roku.

Ingentec ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2017
5,61 TWD
1 sty 2018
3,45 TWD
1 sty 2019
9,26 TWD
1 sty 2020
24,33 TWD
1 sty 2021
18,73 TWD
1 sty 2022
25,56 TWD
1 sty 2023
8,79 TWD
1 sty 2025
2,26 TWD
Ingentec ROCE Historia
ROKROCERok do roku
2,26 %-74,26%
8,79 %-65,59%
25,56 %+36,44%
18,73 %-22,99%
24,33 %+162,69%
9,26 %+168,16%
3,45 %-38,41%
5,61 %-54,72%
12,38 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Ingentec Analiza akcji

Co robi Ingentec? Ingentec Corp. generuje przychody z produkcji i sprzedaży chemikaliów precyzyjnych, materiałów specjalistycznych oraz sprzętu precyzyjnego. Jej chemikalia precyzyjne, w tym C4F8, SiF4, C3F8, C4F6, CH2F2 oraz mieszaniny F2, są sprzedawane do przemysłu półprzewodnikowego (etapy front-end oraz pakowanie) oraz producentom wyświetlaczy paneli przednich. Materiały specjalistyczne, takie jak odzyskiwane waferki i magnetyczne waferki miedziowe, skierowane są do klientów branży półprzewodnikowej i LED. Sprzęt precyzyjny, np. liny wolframowe stosowane w komponentach dla branży solarnych, jest sprzedawany producentom energii słonecznej. Produkty firmy bezpośrednio obsługują segmenty przemysłu półprzewodnikowego, LED oraz fotowoltaicznego. Firma koncentruje się na badaniach i rozwoju tych produktów, przy czym sprzedaż napędzana jest głównie popytem ze strony przemysłu półprzewodnikowego na procesy front-end oraz pakowanie. Klienci z sektora półprzewodników nabywają chemikalia precyzyjne do celów produkcyjnych, natomiast odbiorcy z branży LED kupują materiały specjalistyczne na potrzeby swojej produkcji. Klienci z branży solarnych nabywają komponenty sprzętu precyzyjnego, takie jak liny wolframowe, do swoich procesów wytwórczych. Ingentec Corp. nie sprzedaje produktów poza trzema wymienionymi segmentami branżowymi. Jej portfolio produktowe jest ściśle ograniczone do określonych chemikaliów, materiałów i sprzętu. Strumienie przychodów firmy są bezpośrednio powiązane z rynkami półprzewodników, LED oraz fotowoltaiki dzięki jej wyspecjalizowanej ofercie. Ingentec jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Ingentec

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Ingentec to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Ingentec dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Ingentec jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Ingentec wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Ingentec

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Ingentec wynosi 2,26 % w roku 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) Ingentec zmienił się z 8,79 % na 2,26 %, co reprezentuje zmianę o -74,26%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Ingentec od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Ingentec ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Ingentec

Wszystkie wskaźniki finansowe — Ingentec