Ganges Securities

Ganges Securities ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Ganges Securities (GANGESSECU.NS) na dzień 3 lis 2026 wynosi 0,86 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 0,84 % — zmiana o 2,44% (wyższy).

ROCE

0,86 %

Rok do roku

2,44%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Ganges Securities wynosiła 0,86 %, co stanowi wzrost o 2,44% w porównaniu do 0,84 % ROCE w poprzednim roku.

Ganges Securities ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
2,82 INR
1 sty 2020
4,33 INR
1 sty 2021
5,80 INR
1 sty 2022
1,48 INR
1 sty 2023
2,85 INR
1 sty 2024
1,09 INR
1 sty 2025
0,84 INR
1 sty 2026
0,86 INR
Ganges Securities ROCE Historia
ROKROCERok do roku
0,86 %+2,44%
0,84 %-22,65%
1,09 %-61,82%
2,85 %+92,02%
1,48 %-74,45%
5,80 %+34,00%
4,33 %+53,50%
2,82 %-74,63%
11,11 %+44,51%
7,69 %-102,63%
-292,50 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Ganges Securities Analiza akcji

Co robi Ganges Securities? Ganges Securities Ltd. generuje przychody w ramach segmentu Inwestycyjnego, koncentrując się na inwestycjach w papiery wartościowe, głównie spółek z grupy kapitałowej oraz nieruchomości. Firma działa również w sektorze produkcji i przetwarzania herbaty poprzez swoją spółkę zależną Cinnatolliah Tea Limited, która realizuje działalność związaną z produkcją i przetwórstwem herbaty. Głównymi odbiorcami w segmencie papierów wartościowych są spółki z grupy, natomiast biznes herbaciany obsługuje klientów wymagających przetworzonych produktów herbacianych. Strumienie przychodów firmy dzielą się między działalność inwestycyjną a operacje herbaciane; w opisie działalności nie wymieniono żadnych dodatkowych segmentów ani linii produktowych. Skupienie inwestycji firmy na papierach wartościowych spółek z grupy oraz nieruchomościach napędza jej główne źródło dochodu, podczas gdy Cinnatolliah Tea Limited przyczynia się do segmentu biznesu herbacianego. Nie wskazano innych marek, produktów ani segmentów klientów poza tymi dwoma kluczowymi obszarami. Opis działalności nie wspomina o żadnych innych źródłach przychodów ani segmentach rynkowych poza działalnością Inwestycyjną oraz operacjami w zakresie produkcji herbaty. Ganges Securities jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Ganges Securities

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Ganges Securities to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Ganges Securities dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Ganges Securities jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Ganges Securities wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Ganges Securities

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Ganges Securities wynosi 0,86 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Ganges Securities zmienił się z 0,84 % na 0,86 %, co reprezentuje zmianę o 2,44%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Ganges Securities od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Ganges Securities ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Ganges Securities

Wszystkie wskaźniki finansowe — Ganges Securities