Dynic

Dynic ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Dynic (3551.T) na dzień 2 lis 2026 wynosi 7,70 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 8,03 % — zmiana o -4,15% (niższy).

ROCE

7,70 %

Rok do roku

-4,15%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Dynic wynosiła 7,70 %, co stanowi wzrost o -4,15% w porównaniu do 8,03 % ROCE w poprzednim roku.

Dynic ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
5,75 JPY
1 sty 2020
5,68 JPY
1 sty 2021
4,11 JPY
1 sty 2022
7,20 JPY
1 sty 2023
3,90 JPY
1 sty 2024
6,02 JPY
1 sty 2025
8,03 JPY
1 sty 2026
7,70 JPY
Dynic ROCE Historia
ROKROCERok do roku
7,70 %-4,15%
8,03 %+33,41%
6,02 %+54,45%
3,90 %-45,87%
7,20 %+75,12%
4,11 %-27,61%
5,68 %-1,25%
5,75 %-13,42%
6,64 %-7,44%
7,18 %+58,43%
4,53 %+27,11%
3,56 %-55,19%
7,96 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Dynic Analiza akcji

Co robi Dynic? Dynic Corp osiąga przychody z trzech głównych segmentów biznesowych. Segment Printing Information sprzedaje tkaniny do druku, drukarki wizytówek, artykuły papiernicze oraz materiały specjalistyczne, takie jak folie powlekane i kompozytowe. Segment Living Environment oferuje dywany, tapety, materiały sufitowe oraz przemysłowe włókniny nietkane do zastosowań domowych i komercyjnych. Segment Packaging Material dostarcza folię aluminiową, rurki papierowe oraz środki zachowujące świeżość żywności w ramach rozwiązań pakujących. Wszystkie produkty są sprzedawane bezpośrednio przedsiębiorstwom działającym w sektorach poligraficznym, budowlanym i opakowaniowym. Portfel produktów firmy obejmuje wyroby magnetyczne, arkusze usuwające wilgoć dla organicznych diod elektroluminescencyjnych (EL) oraz klejące podkłady, które są kierowane do producentów wymagających materiałów specjalistycznych. Usługi tłumaczeń i aranżacji produktów ozdobnych wspierają klientów w dostosowywaniu towarów do wymagań rynkowych. Usługi te są głównie nabywane przez firmy z sektora poligraficznego, budowlanego i opakowaniowego. Strumienie przychodów Dynic Corp napędzane są sprzedażą fizycznych materiałów oraz usług specjalistycznych. Segment Printing Information koncentruje się na artykułach papierniczych i drukarkach wizytówek, podczas gdy segment Living Environment targetuje rozwiązania wnętrzarskie do domów i biur. Produkty z segmentu Packaging Material zaspokajają potrzeby w zakresie opakowań żywnościowych i przemysłowych, przy czym kluczowymi ofertami są folia aluminiowa i rurki papierowe. Wszystkie segmenty obsługują klientów biznesowych, a nie konsumentów końcowych. Dynic jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Dynic

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Dynic to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Dynic dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Dynic jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Dynic wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Dynic

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Dynic wynosi 7,70 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Dynic zmienił się z 8,03 % na 7,70 %, co reprezentuje zmianę o -4,15%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Dynic od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Dynic ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Dynic

Wszystkie wskaźniki finansowe — Dynic