Dynamatic Technologies

Dynamatic Technologies ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Dynamatic Technologies (DYNAMATECH.NS) na dzień 5 lis 2026 wynosi 13,64 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 12,41 % — zmiana o 9,89% (wyższy).

ROCE

13,64 %

Rok do roku

9,89%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Dynamatic Technologies wynosiła 13,64 %, co stanowi wzrost o 9,89% w porównaniu do 12,41 % ROCE w poprzednim roku.

Dynamatic Technologies ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
40,94 INR
1 sty 2020
34,35 INR
1 sty 2021
21,07 INR
1 sty 2022
24,97 INR
1 sty 2023
22,25 INR
1 sty 2024
14,63 INR
1 sty 2025
12,41 INR
1 sty 2026
13,64 INR
Dynamatic Technologies ROCE Historia
ROKROCERok do roku
13,64 %+9,89%
12,41 %-15,16%
14,63 %-34,27%
22,25 %-10,90%
24,97 %+18,55%
21,07 %-38,68%
34,35 %-16,08%
40,94 %+31,22%
31,20 %-15,34%
36,85 %-3,56%
38,21 %-15,77%
45,36 %-37,79%
72,92 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Dynamatic Technologies Analiza akcji

Co robi Dynamatic Technologies? Dynamatic Technologies Ltd. produkuje hydrauliczne pompy zębate, turbosprężarki samochodowe oraz precyzyjne komponenty lotnicze dla globalnych producentów sprzętu oryginalnego (OEM), w tym Airbusa, Boeinga, BEL, Bell Helicopters, Dassault Aviation, Hindustan Aeronautics Limited oraz Spirit Aerosystems. Firma dostarcza złożone konstrukcje kadłubów i krytyczne dla wydajności komponenty metalurgiczne, obsługując zarówno klientów sektora prywatnego w Indiach, jak i w Wielkiej Brytanii. Jej zakłady w Bengaluru, Coimbatore, Swindon, Bristolu i Schwarzenberg wspierają produkcję na potrzeby przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Przychody spółki generowane są dzięki bezpośredniej sprzedaży hydraulicznych pomp zębatych, turbosprężarek i komponentów lotniczych do głównych producentów branży lotniczej i motoryzacyjnej. Kluczowymi odbiorcami są globalni producenci OEM w przemyśle lotniczym, tacy jak Airbus i Boeing, a także dostawcy motoryzacyjni wymagający części o wysokiej precyzji. Firma kieruje swoją ofertę do segmentów lotniczego, motoryzacyjnego i obronnego, wykorzystując wyspecjalizowane możliwości produkcyjne. Dynamatic Technologies Ltd. koncentruje się na inżynierii precyzyjnej dla zastosowań krytycznych, wykorzystując swoje zakłady w Indiach, Wielkiej Brytanii i Niemczech do obsługi klientów międzynarodowych. Portfel produktów obejmuje struktury lotnicze krytyczne dla bezpieczeństwa lotu oraz komponenty krytyczne dla wydajności turbosprężarek i kolektorów wydechowych, zaspokajając potrzeby OEM w wielu branżach. Dynamatic Technologies jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Dynamatic Technologies

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Dynamatic Technologies to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Dynamatic Technologies dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Dynamatic Technologies jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Dynamatic Technologies wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Dynamatic Technologies

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Dynamatic Technologies wynosi 13,64 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Dynamatic Technologies zmienił się z 12,41 % na 13,64 %, co reprezentuje zmianę o 9,89%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Dynamatic Technologies od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Dynamatic Technologies ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Dynamatic Technologies

Wszystkie wskaźniki finansowe — Dynamatic Technologies