Cluster Technology Co

Cluster Technology Co ROA

ROA (Zwrot z Aktywów) Cluster Technology Co (4240.T) na dzień 4 lis 2026 wynosi 6,20 %. W roku ubiegłym ROA (Zwrot z Aktywów) wynosił 5,48 % — zmiana o 13,04% (wyższy).

ROA

6,20 %

Rok do roku

13,04%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność ogółu aktywów (ROA) firmy Cluster Technology Co wynosiła 6,20 %, co stanowi wzrost o 13,04% w porównaniu z 5,48 % ROA w poprzednim roku.

Cluster Technology Co ROA Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROA
Data
ROA
1 sty 2019
1,50 JPY
1 sty 2020
1,44 JPY
1 sty 2021
2,15 JPY
1 sty 2022
7,03 JPY
1 sty 2023
3,48 JPY
1 sty 2024
3,29 JPY
1 sty 2025
5,48 JPY
1 sty 2026
6,20 JPY
Cluster Technology Co ROA Historia
ROKROARok do roku
6,20 %+13,04%
5,48 %+66,60%
3,29 %-5,36%
3,48 %-50,54%
7,03 %+226,47%
2,15 %+49,51%
1,44 %-4,00%
1,50 %-50,06%
3,00 %-166,82%
-4,50 %-69,57%
-14,77 %-38,55%
-24,04 %+831,02%
-2,58 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Cluster Technology Co Analiza akcji

Co robi Cluster Technology Co? Spółka Cluster Technology Co., Ltd. generuje przychody z dwóch głównych segmentów działalności. Segment związany z technologią Nano/Mikro zajmuje się opracowywaniem i produkcją materiałów kompozytowych na bazie żywic termoutwardzalnych i termoplastycznych, wytwarza precyzyjne odlewy z tych materiałów oraz sprzedaje powiązane formy. Segment związany z technologią Makro koncentruje się na materiałach kompozytowych na bazie żywic epoksydowych, produkuje izolatory formowane z żywic oraz sprzedaje powiązane formy. Firma uzyskuje również dochody z działalności kontroli zanieczyszczeń w przypadku pojemników chemicznych do zastosowań medycznych, która zaliczana jest do segmentu „inne”. Do klientów należą producenci wymagający precyzyjnych komponentów oraz podmioty z branży medycznej potrzebujące rozwiązań pakowania wolnych od zanieczyszczeń. Produkty firmy skierowane są do sektorów przemysłowego i medycznego, przy czym materiały kompozytowe stanowią kluczową ofertę dla obu segmentów. Żywice termoutwardzalne i termoplastyczne stanowią podstawę produktów w segmencie technologii Nano/Mikro, natomiast żywice epoksydowe napędzają segment technologii Makro. Precyzyjne odlewy i izolatory sprzedawane są klientom z sektora wytwórczego i medycznego, wykorzystując wiedzę firmy w zakresie rozwoju materiałów na bazie żywic. Usługa kontroli zanieczyszczeń skierowana jest specyficznie do producentów pojemników chemicznych do zastosowań medycznych, którzy szukają zapewnienia jakości. Strumienie przychodów spółki Cluster Technology pochodzą z bezpośredniej sprzedaży materiałów kompozytowych, precyzyjnych odlewów, izolatorów i form w ramach dwóch głównych segmentów, a także z usługi kontroli zanieczyszczeń. Segment technologii Nano/Mikro obsługuje klientów potrzebujących zaawansowanych rozwiązań materiałowych dla precyzyjnych komponentów, podczas gdy segment technologii Makro wspiera aplikacje elektryczne i medyczne dzięki izolatorom na bazie żywic epoksydowych. Producenci pojemników chemicznych do zastosowań medycznych stanowią kluczową grupę odbiorców w działalności związanej z kontrolą zanieczyszczeń, zapewniając zgodność ze standardami branżowymi. Cluster Technology Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROA w szczegółach

Zrozumienie rentowności aktywów (ROA) firmy Cluster Technology Co

Rentowność aktywów (ROA) firmy Cluster Technology Co jest kluczowym wskaźnikiem mierzącym zyskowność firmy w odniesieniu do jej całkowitego majątku. Jest obliczana przez podzielenie zysku netto przez całkowity majątek. Wyższa ROA wskazuje na skuteczne wykorzystanie aktywów do generowania zysków i odzwierciedla efektywność zarządzania oraz zdrowie finansowe.

Porównanie rok do roku

Porównanie ROA firmy Cluster Technology Co z roku na rok daje wgląd w efektywność operacyjną i trendy w wykorzystaniu majątku firmy. Rosnąca ROA wskazuje na poprawę efektywności majątku i rentowności, podczas gdy spadająca ROA może wskazywać na operacyjne lub finansowe wyzwania.

Wpływ na inwestycje

Inwestorzy postrzegają ROA firmy Cluster Technology Co jako kluczowe kryterium oceny zyskowności i efektywności firmy. Wyższa ROA oznacza, że firma skutecznie wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków, co czyni ją potencjalnie atrakcyjną inwestycją.

Interpretacja fluktuacji ROA

Fluktuacje w ROA firmy Cluster Technology Co mogą wynikać ze zmian w zysku netto, nabyciu aktywów lub efektywności operacyjnej. Analiza tych fluktuacji pomaga w ocenie wyników finansowych, efektywności zarządzania i strategicznego pozycjonowania finansowego firmy.

Często zadawane pytania o akcje Cluster Technology Co

ROA (Zwrot z Aktywów) spółki Cluster Technology Co wynosi 6,20 % w roku 2026.

ROA (Zwrot z Aktywów) Cluster Technology Co zmienił się z 5,48 % na 6,20 %, co reprezentuje zmianę o 13,04%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROA (Zwrot z Aktywów) Cluster Technology Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

Zwrot z aktywów, zwany także ROA, jest wskaźnikiem finansowym, który jest stosowany do mierzenia rentowności firmy. Jest używany do określenia, jak skutecznie firma wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków. Jest to również określane jako stosunek zysku netto do łącznego majątku. ROA jest ważnym wskaźnikiem ogólnej sytuacji finansowej firmy, ponieważ mierzy zdolność firmy do generowania większego zysku z wykorzystanych aktywów.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Cluster Technology Co ROA (Zwrot z Aktywów) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROA (Zwrot z Aktywów), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROA (Zwrot z Aktywów).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Cluster Technology Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Cluster Technology Co