CESC

CESC ROA

ROA (Zwrot z Aktywów) CESC (CESC.NS) na dzień 5 lis 2026 wynosi 3,32 %. W roku ubiegłym ROA (Zwrot z Aktywów) wynosił 3,34 % — zmiana o -0,66% (niższy).

ROA

3,32 %

Rok do roku

-0,66%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność ogółu aktywów (ROA) firmy CESC wynosiła 3,32 %, co stanowi wzrost o -0,66% w porównaniu z 3,34 % ROA w poprzednim roku.

CESC ROA Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROA
Data
ROA
1 sty 2019
3,54 INR
1 sty 2020
3,57 INR
1 sty 2021
3,71 INR
1 sty 2022
3,62 INR
1 sty 2023
3,56 INR
1 sty 2024
3,70 INR
1 sty 2025
3,34 INR
1 sty 2026
3,32 INR
CESC ROA Historia
ROKROARok do roku
3,32 %-0,66%
3,34 %-9,79%
3,70 %+3,99%
3,56 %-1,69%
3,62 %-2,40%
3,71 %+3,86%
3,57 %+1,02%
3,54 %+27,86%
2,77 %+51,67%
1,82 %+12,14%
1,63 %+128,93%
0,71 %-63,90%
1,97 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

CESC Analiza akcji

Co robi CESC? CESC Ltd. produkuje i dystrybuuje energię elektryczną w wielu regionach Indii, działając poprzez swoją sieć dystrybucyjną z siedzibą w Kalkucie oraz różne projekty wytwórcze. Działalność spółki w Kalkucie obejmuje dystrybucję energii przy użyciu własnych zakładów wytwórczych położonych w Kalkucie, Howrah, Hooghly, North 24 Parganas i South 24 Parganas w stanie Bengal Zachodni. Spółka posiada i zarządza projektami termicznymi oraz odnawialnymi o łącznej mocy około 800 megawatów, realizowanymi za pośrednictwem swoich spółek zależnych. CESC posiada również licencje na dystrybucję w Greater Noida w Uttar Pradesh oraz zarządza trzema franczyzami dystrybucyjnymi w Kota, Bharatpur i Bikaner w Radżastanie, a także nową franczyzą w Malegaon w Maharasztrze. Jej spółki zależne, Haldia Energy Limited i Malegaon Power Supply Limited, wspierają działalność w zakresie generowania i dystrybucji energii. Spółka monetyzuje swoje usługi generowania i dystrybucji energii elektrycznej, sprzedając moc konsumentom i franczyzobiorcom na obszarach objętych licencjami. Licencje na dystrybucję w Greater Noida oraz operacje franczyzowe w Radżastanie i Maharasztrze stanowią dodatkowe źródła przychodów poza głównym rynkiem w Kalkucie. Zintegrowany łańcuch wartości CESC, obejmujący wydobycie węgla aż po dystrybucję energii, zapewnia stabilne dochody zarówno z segmentu generowania, jak i dystrybucji. Jej spółki zależne zarządzają mocą wytwórczą, natomiast franczyzy i obszary licencyjne zajmują się dystrybucją, tworząc zróżnicowany model przychodów w różnych segmentach geograficznych. Przychody pochodzą ze sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym w Kalkucie, Howrah, Hooghly, North i South 24 Parganas oraz innych regionach objętych licencjami. Moc wytwórcza spółki spełnia zarówno jej własne potrzeby dystrybucyjne, jak i sprzedaż zewnętrzną, przy czym projekty termiczne i odnawialne przyczyniają się do ogólnego wyniku. Franczyzy dystrybucyjne w Kota, Bharatpur, Bikaner i Malegaon działają pod marką CESC, generując przychody poprzez lokalną dystrybucję energii. Spółki zależne Haldia Energy Limited i Malegaon Power Supply Limited są kluczowymi podmiotami operacyjnymi zarządzającymi generowaniem i dystrybucją, co zapewnia spójną dostawę usług i generowanie przychodów we wszystkich segmentach. CESC jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROA w szczegółach

Zrozumienie rentowności aktywów (ROA) firmy CESC

Rentowność aktywów (ROA) firmy CESC jest kluczowym wskaźnikiem mierzącym zyskowność firmy w odniesieniu do jej całkowitego majątku. Jest obliczana przez podzielenie zysku netto przez całkowity majątek. Wyższa ROA wskazuje na skuteczne wykorzystanie aktywów do generowania zysków i odzwierciedla efektywność zarządzania oraz zdrowie finansowe.

Porównanie rok do roku

Porównanie ROA firmy CESC z roku na rok daje wgląd w efektywność operacyjną i trendy w wykorzystaniu majątku firmy. Rosnąca ROA wskazuje na poprawę efektywności majątku i rentowności, podczas gdy spadająca ROA może wskazywać na operacyjne lub finansowe wyzwania.

Wpływ na inwestycje

Inwestorzy postrzegają ROA firmy CESC jako kluczowe kryterium oceny zyskowności i efektywności firmy. Wyższa ROA oznacza, że firma skutecznie wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków, co czyni ją potencjalnie atrakcyjną inwestycją.

Interpretacja fluktuacji ROA

Fluktuacje w ROA firmy CESC mogą wynikać ze zmian w zysku netto, nabyciu aktywów lub efektywności operacyjnej. Analiza tych fluktuacji pomaga w ocenie wyników finansowych, efektywności zarządzania i strategicznego pozycjonowania finansowego firmy.

Często zadawane pytania o akcje CESC

ROA (Zwrot z Aktywów) spółki CESC wynosi 3,32 % w roku 2026.

ROA (Zwrot z Aktywów) CESC zmienił się z 3,34 % na 3,32 %, co reprezentuje zmianę o -0,66%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROA (Zwrot z Aktywów) CESC od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

Zwrot z aktywów, zwany także ROA, jest wskaźnikiem finansowym, który jest stosowany do mierzenia rentowności firmy. Jest używany do określenia, jak skutecznie firma wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków. Jest to również określane jako stosunek zysku netto do łącznego majątku. ROA jest ważnym wskaźnikiem ogólnej sytuacji finansowej firmy, ponieważ mierzy zdolność firmy do generowania większego zysku z wykorzystanych aktywów.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać CESC ROA (Zwrot z Aktywów) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROA (Zwrot z Aktywów), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROA (Zwrot z Aktywów).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — CESC

Wszystkie wskaźniki finansowe — CESC