Amuse

Amuse ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Amuse (4301.T) na dzień 5 lis 2026 wynosi 15,79 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 7,54 % — zmiana o 109,41% (wyższy).

ROCE

15,79 %

Rok do roku

109,41%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Amuse wynosiła 15,79 %, co stanowi wzrost o 109,41% w porównaniu do 7,54 % ROCE w poprzednim roku.

Amuse ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
14,71 JPY
1 sty 2020
15,14 JPY
1 sty 2021
9,70 JPY
1 sty 2022
7,63 JPY
1 sty 2023
8,39 JPY
1 sty 2024
3,65 JPY
1 sty 2025
7,54 JPY
1 sty 2026
15,79 JPY
Amuse ROCE Historia
ROKROCERok do roku
15,79 %+109,41%
7,54 %+106,54%
3,65 %-56,48%
8,39 %+10,00%
7,63 %-21,41%
9,70 %-35,90%
15,14 %+2,88%
14,71 %+17,11%
12,57 %-41,17%
21,36 %-13,54%
24,70 %+17,77%
20,98 %-1,23%
21,24 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Amuse Analiza akcji

Co robi Amuse? Amuse, Inc. generuje przychody z kilku segmentów, w tym Zarządzania Artystami, który obejmuje koncerty, występy, wydawnictwa muzyczne oraz opłaty członkowskie dla klubów fanów. Segment Mediów Wizualnych produkuje i dystrybuuje treści wideo, filmy oraz programy. Segment Treści oferuje produkty filmowe i wideo, natomiast segment Zarządzania Miejscami prowadzi live house’y, kluby i restauracje. Segment Inne świadczy usługi rozwoju osobistego oraz dystrybuuje kolekcje. Zarządzanie Artystami koncentruje się na wydarzeniach na żywo i merchandisingu, Media Wizualne na tworzeniu i dystrybucji treści, a Zarządzanie Miejscami na operacjach lokali. Strumienie przychodów spółki są zróżnicowane między tymi segmentami, z każdym z nich przyczyniającym się do ogólnych sprzedaży poprzez swoje odpowiednie produkty i usługi. Model biznesowy opiera się na bezpośrednich sprzedażach z wydarzeń, dystrybucji treści oraz operacjach lokali, kierując się do konsumentów rozrywki poprzez oferty pod marką. Przychody pochodzą ze sprzedaży biletów, licencjonowania treści, merchandisingu oraz opłat członkowskich we wszystkich segmentach, bez zewnętrznych partnerstw. Amuse jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Amuse

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Amuse to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Amuse dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Amuse jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Amuse wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Amuse

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Amuse wynosi 15,79 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Amuse zmienił się z 7,54 % na 15,79 %, co reprezentuje zmianę o 109,41%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Amuse od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Amuse ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Amuse

Wszystkie wskaźniki finansowe — Amuse