YC Inox Co

YC Inox Co EBIT

YC Inox Co (2034.TW) Az EBIT-ja 2026. nov. 3. időpontjában 276,23 M TWD. Az előző évben Az EBIT 636,55 M TWD volt — -56,61%-os (alacsonyabb) változás.

EBIT

276,23 MTWD

YoY

-56,61%

Utolsó frissítés:

A 2025 évben a YC Inox Co EBIT-je 276,23 M TWD volt, amely az -56,61% növekedést jelent az előző év 636,55 M TWD EBIT-jéhez képest.

Az YC Inox Co EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2020. jan. 1.
542,54 M TWD
2021. jan. 1.
1,80 Md TWD
2022. jan. 1.
785,85 M TWD
2023. jan. 1.
338,97 M TWD
2024. jan. 1.
636,55 M TWD
2025. jan. 1.
276,23 M TWD
2026. jan. 1. (e)
529,30 M TWD
2027. jan. 1. (e)
789,64 M TWD
Az YC Inox Co EBIT története
ÉVEBITYoY
est789,64 MTWD+49,19%
est529,30 MTWD+91,62%
276,23 MTWD-56,61%
636,55 MTWD+87,79%
338,97 MTWD-56,87%
785,85 MTWD-56,31%
1,80 MdTWD+231,52%
542,54 MTWD-33,65%
817,73 MTWD-30,24%
1,17 MdTWD+14,95%
1,02 MdTWD+5,44%
967,21 MTWD+72,47%
560,79 MTWD-47,85%
1,08 MdTWD+62,28%
662,63 MTWD+59,17%
416,30 MTWD-14,10%
484,65 MTWD-35,26%
748,60 MTWD+124,50%
333,46 MTWD-14,48%
389,90 MTWD-63,40%
1,07 MdTWD-34,79%
1,63 MdTWD—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

YC Inox Co Bevétel

YC Inox Co részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2020. jan. 1.
12,72 Md TWD
542,54 M TWD
423,57 M TWD
2021. jan. 1.
17,78 Md TWD
1,80 Md TWD
1,26 Md TWD
2022. jan. 1.
16,84 Md TWD
785,85 M TWD
518,28 M TWD
2023. jan. 1.
15,23 Md TWD
338,97 M TWD
-169,82 M TWD
2024. jan. 1.
14,52 Md TWD
636,55 M TWD
-103,49 M TWD
2025. jan. 1.
12,54 Md TWD
276,23 M TWD
107,58 M TWD
2026. jan. 1. (e)
13,80 Md TWD
529,30 M TWD
253,35 M TWD
2027. jan. 1. (e)
15,02 Md TWD
789,64 M TWD
478,01 M TWD

YC Inox Co Marzsok

YC Inox Co Részvény Margók

A(z) YC Inox Co Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) YC Inox Co nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) YC Inox Co árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2020. jan. 1.
9,32 %
4,27 %
3,33 %
2021. jan. 1.
16,27 %
10,12 %
7,09 %
2022. jan. 1.
12,93 %
4,67 %
3,08 %
2023. jan. 1.
7,23 %
2,23 %
-1,11 %
2024. jan. 1.
11,92 %
4,38 %
-0,71 %
2025. jan. 1.
8,50 %
2,20 %
0,86 %
2026. jan. 1. (e)
8,50 %
3,84 %
1,84 %
2027. jan. 1. (e)
8,50 %
5,26 %
3,18 %

YC Inox Co Részvényelemzés

Mit csinál YC Inox Co? A YC Inox Co Ltd egy tajvani vállalat, amely rozsdamentes acél gyártására és exportjára specializálódott. A céget 1973-ban alapították, és azóta vezető pozíciót ért el a rozsdamentes acélgyártás iparágában. A YC Inox története Tajvanon kezdődött, amikor a cég alapítója és vezérigazgatója, Chung Chih úr úgy döntött, hogy befektet a rozsdamentes acélgyártásba. A cég rozsdamentes acélcsövek és lemezek gyártásával kezdte működését, és hamarosan testreszabott megoldásokat is kínált ügyfelei számára. Az évek során a cég kibővítette kínálatát, és ma széles termékválasztékot kínál, beleértve a rozsdamentes acélcsöveket, lemezeket, rudakat, illesztőelemeket, rozettákat és hardvertermékeket. A YC Inox üzleti modellje arra fókuszál, hogy magas minőségű termékeket és testreszabott megoldásokat nyújtson ügyfelei számára. A cég kiváló gyártási technológiával és csúcstechnológiai gépekkel rendelkezik, amelyek lehetővé teszik, hogy igényeikre és specifikációikra szabott termékeket szállítson. A YC Inox több osztályra tagolódik, amelyek különböző termékeket gyártanak. A cég fő osztálya a rozsdamentes acélcsövek gyártása, amelyek különböző alakokban és méretekben kaphatók, beleértve a kör, négyzet és téglalap alakú csöveket. A cég speciális csöveket is gyárt olyan alkalmazásokhoz, mint például hőcserélők, élelmiszer- és italipari feldolgozás, valamint az olaj- és gáziparban történő felhasználás. A YC Inox másik fontos osztálya a rozsdamentes acéllemezek gyártása, amelyek különböző vastagságban, méretben és felületi kialakításban kaphatók. A cég testreszabott lemezeket is kínál, amelyek megfelelnek az ügyfelek igényeinek és specifikációinak. A YC Inox továbbá széles választékú rozsdamentes acél illesztőelemeket gyárt, beleértve a csőillesztő elemeket, T-csatolókat, redukáló elemeket, flangokat és szelepeket. A cég rozsdamentes acél rozettákat és hardvertermékeket is biztosít, amelyeket a bútoriparban és az építőiparban használnak. Termékei mellett a YC Inox nagy hangsúlyt fektet a minőségre, és szigorú minőségellenőrzési intézkedéseket követ. A cég modern laboratóriummal rendelkezik, ahol a termékeket anyagszilárdság, korrózióállóság és egyéb fontos paraméterek szempontjából vizsgálják. A cég átfogó környezetvédelmi intézkedéseket is bevezetett, hogy minimalizálja gyártása környezeti hatásait. A YC Inox ISO 14001 szabványoknak megfelelő környezetirányítási rendszert hozott létre, és elkötelezett a megújuló energiaforrások használata és a hulladékkibocsátás csökkentése mellett. Az elmúlt években a YC Inox globálisan is kibővítette tevékenységét, és fióktelepekkel, valamint értékesítési irodákkal rendelkezik számos országban világszerte, beleértve Észak-Amerikát, Európát, Ázsiát és a Közel-Keletet. A cég elkötelezett amellett, hogy ügyfelei számára kiváló termékeket és szolgáltatásokat nyújtson világszerte, és tovább erősítse vezető rozsdamentes acél-szállítói pozícióját. Összefoglalva, a YC Inox egy vezető tajvani rozsdamentes acéltermékek gyártója és exportőre. A cég átfogó gyártási technológiával és modern laboratóriummal rendelkezik a magas minőségű termékek biztosítása érdekében. Széles termékválasztéka rozsdamentes acéllemezekből, csövekből, rudakból, illesztőelemekből, rozettákból és hardvertermékekből áll, amelyeket az élelmiszer- és italipar, az olaj- és gázipar, valamint az építőipar különböző ágazataiban használnak. A YC Inox elkötelezett amellett, hogy ügyfelei számára kiváló termékeket és szolgáltatásokat nyújtson világszerte, és javítsa környezeti teljesítményét. YC Inox Co az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

YC Inox Co EBIT elemzése

A(z) YC Inox Co EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) YC Inox Co EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) YC Inox Co EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) YC Inox Co EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a YC Inox Co részvénnyel kapcsolatban

YC Inox Co Az EBIT értéke a(z) 2025. évben 276,23 M TWD.

YC Inox Co Az EBIT-ja 636,55 M TWD-ről 276,23 M TWD-re változott, amely -56,61%-os változásnak felel meg. Az érték alacsonyabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT YC Inox Co-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — YC Inox Co

Összes kulcsmutató — YC Inox Co