Tianma Microelectronics Co

Tianma Microelectronics Co Bevétel

Tianma Microelectronics Co (000050.SZ) Az árbevétel-ja 2026. nov. 5. időpontjában 36,19 Md CNY. Az előző évben Az árbevétel 33,49 Md CNY volt — 8,04%-os (magasabb) változás.

Bevétel

36,19 MdCNY

YoY

8,04%

Utolsó frissítés:

2025 évben a(z) Tianma Microelectronics Co cég 36,19 Md CNY-ös forgalmat ért el, ami egy 8,04% eltérés a 33,49 Md CNY-ös előző évi forgalomhoz képest.

Az elmúlt 19 évben a(z) Tianma Microelectronics Co árbevétele évi 18,2%-kal nőtt, és elérte a 36,19 Md CNY-t.

Az Tianma Microelectronics Co Bevétel története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bevétel
Dátum
Bevétel
2021. jan. 1.
33,77 Md CNY
2022. jan. 1.
31,45 Md CNY
2023. jan. 1.
32,27 Md CNY
2024. jan. 1.
33,49 Md CNY
2025. jan. 1.
36,19 Md CNY
2026. jan. 1. (e)
40,56 Md CNY
2027. jan. 1. (e)
45,39 Md CNY
2028. jan. 1. (e)
49,29 Md CNY
Az Tianma Microelectronics Co Bevétel története
ÉVBevételYoY
est49,29 MdCNY+8,57%
est45,39 MdCNY+11,92%
est40,56 MdCNY+12,08%
36,19 MdCNY+8,04%
33,49 MdCNY+3,79%
32,27 MdCNY+2,62%
31,45 MdCNY-6,87%
33,77 MdCNY+15,51%
29,23 MdCNY-3,46%
30,28 MdCNY+4,74%
28,91 MdCNY+21,35%
23,82 MdCNY+121,89%
10,74 MdCNY+1,96%
10,53 MdCNY+12,95%
9,32 MdCNY+11,62%
8,35 MdCNY+92,73%
4,33 MdCNY-6,10%
4,61 MdCNY+33,60%
3,45 MdCNY+57,69%
2,19 MdCNY+59,16%
1,38 MdCNY-20,17%
1,72 MdCNY+14,08%
1,51 MdCNY—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Tianma Microelectronics Co Bevétel

Tianma Microelectronics Co részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2021. jan. 1.
33,77 Md CNY
-192,95 M CNY
-34,39 M CNY
2022. jan. 1.
31,45 Md CNY
893,97 M CNY
111,69 M CNY
2023. jan. 1.
32,27 Md CNY
-2,53 Md CNY
-2,10 Md CNY
2024. jan. 1.
33,49 Md CNY
-496,73 M CNY
-668,58 M CNY
2025. jan. 1.
36,19 Md CNY
771,42 M CNY
167,38 M CNY
2026. jan. 1. (e)
40,56 Md CNY
1,61 Md CNY
466,97 M CNY
2027. jan. 1. (e)
45,39 Md CNY
1,68 Md CNY
516,13 M CNY
2028. jan. 1. (e)
49,29 Md CNY
1,72 Md CNY
540,70 M CNY

Tianma Microelectronics Co Marzsok

Tianma Microelectronics Co Részvény Margók

A(z) Tianma Microelectronics Co Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Tianma Microelectronics Co nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Tianma Microelectronics Co árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2021. jan. 1.
10,88 %
-0,57 %
-0,10 %
2022. jan. 1.
11,28 %
2,84 %
0,36 %
2023. jan. 1.
5,23 %
-7,84 %
-6,50 %
2024. jan. 1.
12,05 %
-1,48 %
-2,00 %
2025. jan. 1.
12,95 %
2,13 %
0,46 %
2026. jan. 1. (e)
12,95 %
3,98 %
1,15 %
2027. jan. 1. (e)
12,95 %
3,71 %
1,14 %
2028. jan. 1. (e)
12,95 %
3,49 %
1,10 %

Tianma Microelectronics Co Részvényelemzés

Mit csinál Tianma Microelectronics Co? A Tianma Microelectronics Co., Ltd. bevételét a folyadékkristályos kijelzők (LCD-k) és folyadékkristályos modulok (LCM-k) okostelefon-, tablet-, jármű-, okosotthon-, viselhető eszköz- és pénztárgép- (POS) szektorban működő ügyfeleknek történő értékesítéséből származtatja. A cég termékeit európai, amerikai, japán, koreai és hongkongi piacokon is forgalmazza, ahol azokat különféle információs kijelző terminálokba integrálják. Főbb ügyfélcsoportjai közé tartoznak a fogyasztói elektronika, az autóipari rendszerek és a kiskereskedelmi technológiai megoldások gyártói. A vállalat termékportfóliója az okoseszközök számára kifejlesztett LCD- és LCM-megoldásokra fókuszál, gyártási kapacitásait kihasználva globális technológiai cégek számára biztosít kijelzőalkatrészeket. A mobilkommunikáció és az autóipari kijelzők kulcsterületeire irányuló stratégia révén a Tianma hosszú távú szerződésekkel rendelkező nagy elektronikai gyártókkal stabil, ismétlődő bevételeket generál. Az értékesítési csatornák több régióra kiterjednek, így biztosítva folyamatos piaci hozzáférést kijelzőtechnológiái számára. Tianma Microelectronics Co az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

Bevétel részleteiben

A Tianma Microelectronics Co árbevételének megértése

A Tianma Microelectronics Co értékesítési számai az adott időszakban az árú értékesítéséből, vagy szolgáltatások nyújtásából származó teljes árbevételből erednek. Ezek a számok közvetlenül tükrözik a vállalat képességét arra, hogy termékeit vagy szolgáltatásait árbevétellé alakítsa, és mutatják a keresletet valamint a piaci jelenlétet.

Évről évre történő összehasonlítás

A Tianma Microelectronics Co éves értékesítési számainak elemzése betekintést ad a vállalat növekedésébe és stabilitásába. Az értékesítési számok növekedése a kereslet növekedését, hatékony marketinget vagy az új piacokra történő terjeszkedést jelezhet. Egy csökkenés azonban piaci telítettségre, megnövekedett versenyre vagy kevésbé hatékony stratégiákra utalhat.

Hatások a befektetésekre

A befektetők gyakran elemzik a Tianma Microelectronics Co értékesítési adatait, hogy értékeljék a pénzügyi egészséget és a növekedési kilátásokat. Egy állandó értékesítési növekedés ígéretes jelzője lehet a vállalat jövedelmezőségének és a lehetséges tőkehozamnak, amely befolyásolhatja a részvényárakat és a befektetők bizalmát.

Az értékesítési ingadozások értelmezése

A Tianma Microelectronics Co értékesítési számainak növekedése piaci növekedést, innovációt vagy hatékony marketinget jelezhet, és gyakran vezet a részvényárfolyamok emelkedéséhez. Egy csökkenés viszont kihívásokat jelezhet, amelyek stratégiai alkalmazkodást igényelnek a piaci részesedés és jövedelmezőség növelése érdekében.

Gyakori kérdések a Tianma Microelectronics Co részvénnyel kapcsolatban

Tianma Microelectronics Co Az árbevétel értéke a(z) 2025. évben 36,19 Md CNY.

Tianma Microelectronics Co Az árbevétel-ja 33,49 Md CNY-ről 36,19 Md CNY-re változott, amely 8,04%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az árbevétel Tianma Microelectronics Co-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az árbevétel az adott időszakban eladott összes áru teljes értékét jelenti. Tehát minden termék esetében az értékesített mennyiséget megszorozzák az eladási árral. Az árbevételből még nem vonnak le semmilyen költséget (anyag-, bérköltség stb.), míg a nettó árbevételből csak az értékesítéssel kapcsolatos árbevétel-csökkenéseket (kedvezmények stb.) vonják le.

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az értékesítés egy részvény értékelésénél

Az árbevétel egy fontos pénzügyi mutató, amelyet részvények értékelése során használnak. Ez a vállalati gazdasági tevékenység mértéke, és a vállalat sikerességének indikátoraként szolgálhat. Az árbevételt a részvények értékelésénél az egyik legfontosabb tényezőnek tekintik. Ezenkívül az árbevételt más pénzügyi mutatók, mint az egy részvényre jutó nyereség és a P/E (price/earnings, azaz ár/nyereség) arány számításához is felhasználják.

Története és a bevétel felhasználása

Az árbevételt már hosszú ideje az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként tartják számon. A 19. században az egyik elsőként használt pénzügyi mutatóként alkalmazták egy vállalat gazdasági tevékenységének mérésére. Azóta rendszeresen használják vállalatok értékelésére.

Az árbevételt általában a vállalat saját tőkéjének százalékos arányaként számolják ki. Az is használható, hogy megállapítsák egy vállalat átfogó jövedelmezőségét. Sokféle árbevétel létezik, amelyeket felhasználhatnak a vállalat gazdasági tevékenységének mérésére, mint például a bruttó árbevétel, a nettó árbevétel és az árbevétel a nemzetközi üzletből.

Az árbevételt arra is használhatjuk, hogy értékeljük a részvényeket. Például egy vállalat árbevételét fel lehet használni a vállalat sikerének értékelésére. Ha egy vállalatnak magas az árbevétele, az azt jelenti, hogy profitábilis vállalat, mivel magas a kereslet a termékeire vagy szolgáltatásaira.

Kalkuláció és az árbevétel alkalmazása

Egy vállalat bevételének kiszámításához a vállalat bevételeiből le kell vonni a kiadásait. A bevételek különböző forrásokból származhatnak, mint például értékesítés, licencdíjak, szolgáltatások stb. A kiadások magukban foglalhatják a termelési költségeket, beszerzést, raktározást, értékesítést és az adminisztrációt.

A bevétel felhasználható különböző pénzügyi mutatók számításához. Például a bevétel felhasználható egy vállalat ár-bevétel arányának (P/E arány) kiszámítására. Ez egy vállalat jövedelmezőségének mértéke, amely az részvényár és az egy részvényre jutó nyereség arányából számítható ki.

A forgalom felhasználható arra is, hogy kiszámoljuk egy vállalat részvényarányos nyereségét (GPA). Ez egy adott vállalat részvényenkénti nyereségének mértéke. A GPA a nyereség és a kibocsátott részvények számának arányából számítható ki.

A befektetők általi árbevétel felhasználása

A befektetők a forgalmat használják a részvények értékelésére, mivel a forgalom egy cég sikerességének mutatója. Például egy befektető összehasonlíthatja egy vállalat forgalmát, hogy lássa, mennyire sikeres. Egy befektető a vállalat forgalmát is felhasználhatja annak értékarányos (P/E) mutatójának és részvényenkénti nyereségének kiszámításához.

Egy példa: Egy befektető egy olyan vállalatot szemlél, amely 25 millió euró árbevételt realizál. Összehasonlítja ezt az árbevételt a versenytárséval, amely 35 millió euró árbevételt ér el. A befektető ezután láthatja, hogy a 25 millió euró árbevételű vállalat kevésbé sikeres, mint a 35 millió euró árbevételű vállalat.

Az árbevétel előnyei és hátrányai

Az árbevétel nagyon hasznos eszköz a részvények értékeléséhez, mivel az egy vállalat gazdasági tevékenységének mércéje. Az árbevételt arra is használhatjuk, hogy más pénzügyi mutatókat, mint például a P/E arányt és az egy részvényre jutó nyereséget számoljunk ki.

Egy hátrány azonban az, hogy az árbevétel önmagában nem jelent megbízható indikátort egy vállalat sikerességére. Fontos az árbevételt más pénzügyi mutatókkal, mint például az egy részvényre jutó nyereség és a P/E (ár/nyereség) hányados összehasonlításával vizsgálni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Tianma Microelectronics Co

Összes kulcsmutató — Tianma Microelectronics Co