Texas Instruments

Texas Instruments Bevétel

Texas Instruments (TXN) Az árbevétel-ja 2026. nov. 3. időpontjában 17,68 Md USD. Az előző évben Az árbevétel 15,64 Md USD volt — 13,05%-os (magasabb) változás.

Bevétel

17,68 MdUSD

YoY

13,05%

Utolsó frissítés:

2025 évben a(z) Texas Instruments cég 17,68 Md USD-ös forgalmat ért el, ami egy 13,05% eltérés a 15,64 Md USD-ös előző évi forgalomhoz képest.

Az árbevétel évi 1,1%-kal nőtt az elmúlt 19 évben 17,68 Md USD-ra.

Az Texas Instruments Bevétel története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bevétel
Dátum
Bevétel
2023. jan. 1.
17,52 Md USD
2024. jan. 1.
15,64 Md USD
2025. jan. 1.
17,68 Md USD
2026. jan. 1. (e)
22,37 Md USD
2027. jan. 1. (e)
26,33 Md USD
2028. jan. 1. (e)
29,04 Md USD
2029. jan. 1. (e)
32,35 Md USD
2030. jan. 1. (e)
36,48 Md USD
Az Texas Instruments Bevétel története
ÉVBevételYoY
est36,48 MdUSD+12,78%
est32,35 MdUSD+11,39%
est29,04 MdUSD+10,30%
est26,33 MdUSD+17,67%
est22,37 MdUSD+26,54%
17,68 MdUSD+13,05%
15,64 MdUSD-10,72%
17,52 MdUSD-12,53%
20,03 MdUSD+9,18%
18,34 MdUSD+26,85%
14,46 MdUSD+0,54%
14,38 MdUSD-8,88%
15,78 MdUSD+5,50%
14,96 MdUSD+11,90%
13,37 MdUSD+2,85%
13,00 MdUSD-0,34%
13,05 MdUSD+6,88%
12,21 MdUSD-4,83%
12,83 MdUSD-6,63%
13,74 MdUSD-1,65%
13,97 MdUSD+33,94%
10,43 MdUSD-16,59%
12,50 MdUSD-9,64%
13,84 MdUSD-2,95%
14,26 MdUSD—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Texas Instruments Bevétel

Texas Instruments részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2023. jan. 1.
17,52 Md USD
7,33 Md USD
6,51 Md USD
2024. jan. 1.
15,64 Md USD
5,47 Md USD
4,80 Md USD
2025. jan. 1.
17,68 Md USD
6,02 Md USD
5,00 Md USD
2026. jan. 1. (e)
22,37 Md USD
10,02 Md USD
8,25 Md USD
2027. jan. 1. (e)
26,33 Md USD
12,58 Md USD
10,60 Md USD
2028. jan. 1. (e)
29,04 Md USD
14,38 Md USD
12,20 Md USD
2029. jan. 1. (e)
32,35 Md USD
16,54 Md USD
14,07 Md USD
2030. jan. 1. (e)
36,48 Md USD
22,48 Md USD
19,26 Md USD

Texas Instruments Marzsok

Texas Instruments Részvény Margók

A(z) Texas Instruments Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Texas Instruments nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Texas Instruments árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2023. jan. 1.
62,90 %
41,85 %
37,16 %
2024. jan. 1.
58,14 %
34,94 %
30,68 %
2025. jan. 1.
57,02 %
34,06 %
28,28 %
2026. jan. 1. (e)
57,02 %
44,80 %
36,89 %
2027. jan. 1. (e)
57,02 %
47,78 %
40,26 %
2028. jan. 1. (e)
57,02 %
49,53 %
42,01 %
2029. jan. 1. (e)
57,02 %
51,15 %
43,50 %
2030. jan. 1. (e)
57,02 %
61,61 %
52,81 %

Texas Instruments Részvényelemzés

Mit csinál Texas Instruments? A Texas Instruments Inc (TI) a félvezetőipar vezető vállalata, székhelye Dallasban, Texas államban található. Vállalatot 1930-ban alapította Eugene McDermott, Erik Jonsson és Cecil Green. A TI 1938-ban gyártotta első félvezető termékét, egy szilícium-diódát, és azóta számos fontos technológiát és terméket fejlesztett ki, beleértve az első kereskedelmi tranzisztorokat, az első integrált áramköröket, az első kézi kalkulátort és az első digitális óra chipet. A TI üzleti modellje a fejlett félvezető termékek és technológiák fejlesztésére és értékesítésére összpontosít, amelyeket számos alkalmazásban és piacon használnak. A cég fő üzleti területei az analóg technológia, a digitális jelfeldolgozó egységek (DSP), a beágyazott processzorok és a DLP termékek. Ezek a területek széles termékskála lefedését jelentik, a mikrovezérlőktől és szenzoroktól a mobilprocesszorokig és DLP projektorokig. Az analóg technológia a TI egyik kulcsfontosságú területe, amely széles körű félvezető termékeket és megoldásokat biztosít különböző iparágakban működő ügyfelek számára, beleértve az autóipart, a távközlést és az energiaipart. A TI az analóg termékek legnagyobb szállítói közé tartozik, és mélyreható ismeretekkel rendelkezik ügyfelei igényeiről. A digitális jelfeldolgozó egységek (DSP) osztály fejlett, nagy teljesítményű chipeket kínál a digitális jelfeldolgozáshoz. A DSP-ket számos területen alkalmazzák, például az autóiparban, a távközlésben, az orvostechnikában és az audio- és videoeszközökben. A TI a DSP-k vezető szállítója, és széles termékválasztékot kínál, az egyetlen chipes megoldásoktól a speciális, csúcskategóriás alkalmazásokhoz készült DSP-kig. A beágyazott processzorok elektronikus eszközökbe integrált számítógépes processzorok, amelyek a mobiltelefonoktól és tabletekig, az ipari vezérlőrendszereken és repülőgép-rendszereken át sokféle eszközt lefednek. A TI kiterjedt választékot kínál a beágyazott processzorokból, amelyeket különösen a különböző iparágakban tevékenykedő ügyfelek specifikus követelményeihez igazít, figyelembe véve a különböző kommunikációs szabványokat is. Végül a DLP termékek osztálya a TI fontos üzleti területe, amely fejlett vetítési technológiát biztosít a DLP projektorokhoz. Ezt a technológiát ma már számos területen használják, beleértve az oktatást, a szórakoztatóipart és a vállalati prezentációkat. A TI a világ vezető DLP technológiai beszállítója, és termékeit számos ügyfélnek adja el, köztük nagy technológiai cégeknek. Általában a TI partnerségeket és együttműködéseket köt más vállalatokkal a termékek és megoldások fejlesztése érdekében. A cég erősen elkötelezett a legmodernebb kutatás és fejlesztés mellett, jelentős erőforrásokat fektetve új technológiák és termékek feltárásába és fejlesztésébe. Az évek során a TI számos jelentős mérföldkövet ért el, beleértve az első kereskedelmi tranzisztoros rádiók kifejlesztését az 1950-es években, a világ első kézi kalkulátorát az 1960-as években és az első digitális óra chipet az 1970-es években. A 2000-es években a TI a mobiltelefon-ipar egyik legnagyobb DSP-szállítója volt. A cég döntő szerepet játszott a mobil-távközlési ipar szabványainak fejlesztésében is, beleértve a Bluetooth és ZigBee szabványokat. Összességében a Texas Instruments hosszú történelemmel rendelkezik a félvezetőipar egyik vezető vállalataként, és széles termékkínálattal és megoldásokkal szolgál a különböző iparágakban tevékenykedő ügyfelek számára. A cég a iparág egyik nagy innovátora és kutatója, folyamatosan befektetve az új technológiák és termékek feltárásába és fejlesztésébe, hogy megfeleljen ügyfelei igényeinek. Texas Instruments az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

Bevétel részleteiben

A Texas Instruments árbevételének megértése

A Texas Instruments értékesítési számai az adott időszakban az árú értékesítéséből, vagy szolgáltatások nyújtásából származó teljes árbevételből erednek. Ezek a számok közvetlenül tükrözik a vállalat képességét arra, hogy termékeit vagy szolgáltatásait árbevétellé alakítsa, és mutatják a keresletet valamint a piaci jelenlétet.

Évről évre történő összehasonlítás

A Texas Instruments éves értékesítési számainak elemzése betekintést ad a vállalat növekedésébe és stabilitásába. Az értékesítési számok növekedése a kereslet növekedését, hatékony marketinget vagy az új piacokra történő terjeszkedést jelezhet. Egy csökkenés azonban piaci telítettségre, megnövekedett versenyre vagy kevésbé hatékony stratégiákra utalhat.

Hatások a befektetésekre

A befektetők gyakran elemzik a Texas Instruments értékesítési adatait, hogy értékeljék a pénzügyi egészséget és a növekedési kilátásokat. Egy állandó értékesítési növekedés ígéretes jelzője lehet a vállalat jövedelmezőségének és a lehetséges tőkehozamnak, amely befolyásolhatja a részvényárakat és a befektetők bizalmát.

Az értékesítési ingadozások értelmezése

A Texas Instruments értékesítési számainak növekedése piaci növekedést, innovációt vagy hatékony marketinget jelezhet, és gyakran vezet a részvényárfolyamok emelkedéséhez. Egy csökkenés viszont kihívásokat jelezhet, amelyek stratégiai alkalmazkodást igényelnek a piaci részesedés és jövedelmezőség növelése érdekében.

Gyakori kérdések a Texas Instruments részvénnyel kapcsolatban

Texas Instruments Az árbevétel értéke a(z) 2025. évben 17,68 Md USD.

Texas Instruments Az árbevétel-ja 15,64 Md USD-ről 17,68 Md USD-re változott, amely 13,05%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az árbevétel Texas Instruments-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az árbevétel az adott időszakban eladott összes áru teljes értékét jelenti. Tehát minden termék esetében az értékesített mennyiséget megszorozzák az eladási árral. Az árbevételből még nem vonnak le semmilyen költséget (anyag-, bérköltség stb.), míg a nettó árbevételből csak az értékesítéssel kapcsolatos árbevétel-csökkenéseket (kedvezmények stb.) vonják le.

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az értékesítés egy részvény értékelésénél

Az árbevétel egy fontos pénzügyi mutató, amelyet részvények értékelése során használnak. Ez a vállalati gazdasági tevékenység mértéke, és a vállalat sikerességének indikátoraként szolgálhat. Az árbevételt a részvények értékelésénél az egyik legfontosabb tényezőnek tekintik. Ezenkívül az árbevételt más pénzügyi mutatók, mint az egy részvényre jutó nyereség és a P/E (price/earnings, azaz ár/nyereség) arány számításához is felhasználják.

Története és a bevétel felhasználása

Az árbevételt már hosszú ideje az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként tartják számon. A 19. században az egyik elsőként használt pénzügyi mutatóként alkalmazták egy vállalat gazdasági tevékenységének mérésére. Azóta rendszeresen használják vállalatok értékelésére.

Az árbevételt általában a vállalat saját tőkéjének százalékos arányaként számolják ki. Az is használható, hogy megállapítsák egy vállalat átfogó jövedelmezőségét. Sokféle árbevétel létezik, amelyeket felhasználhatnak a vállalat gazdasági tevékenységének mérésére, mint például a bruttó árbevétel, a nettó árbevétel és az árbevétel a nemzetközi üzletből.

Az árbevételt arra is használhatjuk, hogy értékeljük a részvényeket. Például egy vállalat árbevételét fel lehet használni a vállalat sikerének értékelésére. Ha egy vállalatnak magas az árbevétele, az azt jelenti, hogy profitábilis vállalat, mivel magas a kereslet a termékeire vagy szolgáltatásaira.

Kalkuláció és az árbevétel alkalmazása

Egy vállalat bevételének kiszámításához a vállalat bevételeiből le kell vonni a kiadásait. A bevételek különböző forrásokból származhatnak, mint például értékesítés, licencdíjak, szolgáltatások stb. A kiadások magukban foglalhatják a termelési költségeket, beszerzést, raktározást, értékesítést és az adminisztrációt.

A bevétel felhasználható különböző pénzügyi mutatók számításához. Például a bevétel felhasználható egy vállalat ár-bevétel arányának (P/E arány) kiszámítására. Ez egy vállalat jövedelmezőségének mértéke, amely az részvényár és az egy részvényre jutó nyereség arányából számítható ki.

A forgalom felhasználható arra is, hogy kiszámoljuk egy vállalat részvényarányos nyereségét (GPA). Ez egy adott vállalat részvényenkénti nyereségének mértéke. A GPA a nyereség és a kibocsátott részvények számának arányából számítható ki.

A befektetők általi árbevétel felhasználása

A befektetők a forgalmat használják a részvények értékelésére, mivel a forgalom egy cég sikerességének mutatója. Például egy befektető összehasonlíthatja egy vállalat forgalmát, hogy lássa, mennyire sikeres. Egy befektető a vállalat forgalmát is felhasználhatja annak értékarányos (P/E) mutatójának és részvényenkénti nyereségének kiszámításához.

Egy példa: Egy befektető egy olyan vállalatot szemlél, amely 25 millió euró árbevételt realizál. Összehasonlítja ezt az árbevételt a versenytárséval, amely 35 millió euró árbevételt ér el. A befektető ezután láthatja, hogy a 25 millió euró árbevételű vállalat kevésbé sikeres, mint a 35 millió euró árbevételű vállalat.

Az árbevétel előnyei és hátrányai

Az árbevétel nagyon hasznos eszköz a részvények értékeléséhez, mivel az egy vállalat gazdasági tevékenységének mércéje. Az árbevételt arra is használhatjuk, hogy más pénzügyi mutatókat, mint például a P/E arányt és az egy részvényre jutó nyereséget számoljunk ki.

Egy hátrány azonban az, hogy az árbevétel önmagában nem jelent megbízható indikátort egy vállalat sikerességére. Fontos az árbevételt más pénzügyi mutatókkal, mint például az egy részvényre jutó nyereség és a P/E (ár/nyereség) hányados összehasonlításával vizsgálni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Texas Instruments

Összes kulcsmutató — Texas Instruments