Surge Components

Surge Components ROCE

Surge Components (SPRS) A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 2026. nov. 5. időpontjában 5,86 %. Az előző évben A ROCE (Return on Capital Employed) 4,64 % volt — 26,39%-os (magasabb) változás.

ROCE

5,86 %

YoY

26,39%

Utolsó frissítés:

2025 évben a Surge Components által realizált tőkemegtérülés (ROCE) 5,86 % volt, ami 26,39%-kal magasabb az előző év 4,64 % ROCE-értékénél.

Az Surge Components ROCE története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
2018. jan. 1.
22,65 USD
2019. jan. 1.
22,04 USD
2020. jan. 1.
14,21 USD
2021. jan. 1.
23,93 USD
2022. jan. 1.
26,98 USD
2023. jan. 1.
8,13 USD
2024. jan. 1.
4,64 USD
2025. jan. 1.
5,86 USD
Az Surge Components ROCE története
ÉVROCEYoY
5,86 %+26,39%
4,64 %-42,98%
8,13 %-69,85%
26,98 %+12,75%
23,93 %+68,39%
14,21 %-35,53%
22,04 %-2,67%
22,65 %+217,64%
7,13 %-272,89%
-4,12 %-144,74%
9,22 %+38,46%
6,66 %—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Surge Components Részvényelemzés

Mit csinál Surge Components? A Surge Components Inc. egy 1981-ben, New York Deer Park városában alapított amerikai vállalat. A megalakulástól kezdve a Surge a minőségi elektronikus alkatrészek és szerelvények gyártására és értékesítésére specializálódott. Az évek során a cég vezető elektronikai alkatrész-szolgáltatóvá vált, és ma már átfogó termékválasztékot kínál az autóipar, az ipari szektor, a repülő- és védelmi ipar, a távközlés, valamint a fogyasztási cikkek területén használt termékekből. A Surge büszke arra, hogy szoros együttműködést folytat ügyfeleivel annak érdekében, hogy megfeleljen specifikus igényeiknek. A széles körű termék- és megoldáskínálat középpontjában ellenállások, kondenzátorok, tekercsek, varisztorok, termisztorkok, szűrők és transzformátorok állnak, amelyek az ügyfelek szükségleteire szabottan készülnek. A Surge termékkínálata számos típusú elektronikus alkatrészt foglal magában, például kondenzátorokat, ellenállásokat, varisztorokat, tekercseket és szűrőket, amelyeket különböző ipari alkalmazásokban használnak. Például a Transient Voltage Suppressors (TVS) eszközök védelmet nyújtanak az eszközök számára az elektrosztatikus kisülések (ESD), villámcsapások, túlfeszültségek vagy nagy terhelések okozta túlfeszültség és áram ellen. A Surge kondenzátorait számos különböző alkalmazásban használják, beleértve a tápegységeket, jelátvitelt, EMC-szűrést, védőáramköröket és egyéb területeket. A Surge-nak különleges osztálya is van a testreszabott megoldások fejlesztésére, ahol olyan termékeket hoznak létre az ügyfelek számára, amelyek rendelkeznek specifikus követelményekkel. Bár széles a termékkínálat, gyakran szükséges speciális alkatrészeket gyártani, amelyek pontosan megfelelnek minden egyes alkalmazás igényeinek. A Surge üzleti modellje a minőségi, testreszabott elektronikus alkatrészek fejlesztésére és gyártására fókuszál versenyképes árakon. Ugyanakkor a vállalatnak világos vállalati kultúrája van, amely az ügyfélközpontúságon, a magas termékmintán, az innováción és a rugalmasságon alapul. Az elmúlt években a Surge kiterjesztette tevékenységét az ázsiai és más fejlődő piacokon növekvő elektronikai alkatrész-piac felé. A cég irodákkal és disztribúciós partnerekkel rendelkezik Ázsiában, Európában és Észak-Amerikában, és büszke arra, hogy erős jelenlétet épített ki ezekben a régiókban. A Surge Components Inc. története egy kisvállalkozás sikerének története, amely vezető elektronikai alkatrész-szolgáltatóvá nőtte ki magát. Az üzleti modell magja az ügyfelek specifikus igényeinek kielégítése innovatív megoldások és egyedi termékek biztosításával. A Surge büszke arra, hogy egy minőségre, innovációra és ügyfélélményre fókuszáló vállalat. A cég továbbra is elkötelezett amellett, hogy folyamatosan magas színvonalú termékeket kínáljon, amelyek megfelelnek a különböző iparágak szükségleteinek. Surge Components az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

ROCE részleteiben

A Surge Components által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülésének dekódolása

A Surge Components által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülése egy pénzügyi mutató, amely az adott vállalat tőkére vonatkozó jövedelmezőségét és hatékonyságát méri. Az EBIT (kamat- és adófizetés előtti eredmény) és az alkalmazott tőke arányosításával számítják ki. A magasabb ROCE arra utal, hogy a cég hatékonyan használja fel tőkéjét a nyereségtermelés érdekében.

Évről évre történő összehasonlítás

A Surge Components ROCE-jának éves elemzése értékes betekintést nyújt annak hatékonyságába a tőke nyereségtermelés céljából történő felhasználása terén. A növekvő ROCE javuló jövedelmezőségre és működési hatékonyságra utal, míg a csökkenés lehetséges problémákra hívhatja fel a figyelmet a tőke használata vagy a vállalati működés tekintetében.

Befektetésekre gyakorolt hatások

A Surge Components ROCE-je kritikus tényező a befektetők és elemzők számára a vállalat hatékonyságának és jövedelmezőségének értékelésekor. Egy magasabb ROCE vonzóbbá teheti a vállalatot befektetési célpontként, mivel gyakran utal arra, hogy a cég elegendő profitot realizál az alkalmazott tőkéből.

A ROCE-ingadozások értelmezése

A Surge Components ROCE-jában bekövetkező változások az EBIT változásaira vagy az alkalmazott tőkére vezethetők vissza. Ezek az ingadozások betekintést nyújtanak a vállalat működési hatékonyságába, pénzügyi teljesítményébe és stratégiai pénzügyi kezelésébe, támogatva a befektetőket megalapozott döntéshozatalukban.

Gyakori kérdések a Surge Components részvénnyel kapcsolatban

Surge Components A ROCE (Return on Capital Employed) értéke a(z) 2025. évben 5,86 %.

Surge Components A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 4,64 % -ről 5,86 % -re változott, amely 26,39%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a A ROCE (Return on Capital Employed) Surge Components-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

ROCE egy profitabilitási mutatószám, amely a Return on Capital Employed rövidítése, magyarul a befektetett tőke megtérülését jelenti. Ez a mutató az operatív nyereség és az arra felhasznált kamatozó tőke arányát mutatja. Minél magasabb a befektetett tőke megtérülése, annál hatékonyabban gazdálkodik a vállalat és annál nagyobb a fontos Free Cash Flow. A Free Cash Flow azon nyereségek részét jelenti, amelyek egy időszak végén nem a vállalat bővítésére fordítandók, hanem az részvényesek rendelkezésére állnak.

A jó érték az iparágtól, gazdasági ciklustól és vállalati stratégiától függ. Mindig hasonlítsa össze a vállalat historikus értékeivel és a versenytársak benchmarkjaival.

Hasonlítsa össze a mutatókat az iparági átlagokkal, mivel a normák jelentősen eltérnek. Például a kiskereskedelmi marzsok általában alacsonyabbak, mint a szoftver marzsok.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Jövedelmezőség — Surge Components

Összes kulcsmutató — Surge Components