PC1 Group JSC

PC1 Group JSC ROA

PC1 Group JSC (PC1.VN) Az ROA (Return on Assets)-ja 2026. nov. 4. időpontjában 4,24 %. Az előző évben Az ROA (Return on Assets) 2,23 % volt — 89,99%-os (magasabb) változás.

ROA

4,24 %

YoY

89,99%

Utolsó frissítés:

Az 2025 évben a PC1 Group JSC teljes eszközállományának megtérülése (ROA) 4,24 % volt, ez egy 89,99%-os növekedést jelent az előző év 2,23 % ROA-jához képest.

Az PC1 Group JSC ROA története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

ROA
Dátum
ROA
2018. jan. 1.
7,07 VND
2019. jan. 1.
4,30 VND
2020. jan. 1.
4,78 VND
2021. jan. 1.
3,72 VND
2022. jan. 1.
2,11 VND
2023. jan. 1.
0,18 VND
2024. jan. 1.
2,23 VND
2025. jan. 1.
4,24 VND
Az PC1 Group JSC ROA története
ÉVROAYoY
4,24 %+89,99%
2,23 %+1148,41%
0,18 %-91,54%
2,11 %-43,17%
3,72 %-22,24%
4,78 %+11,16%
4,30 %-39,16%
7,07 %+85,69%
3,81 %-43,38%
6,73 %-10,56%
7,52 %-63,08%
20,37 %—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

PC1 Group JSC Részvényelemzés

Mit csinál PC1 Group JSC? A PC1 Group JSC bevételeit az átviteli vezetékek, transzformátor-állomások és energiaellátási projektek kivitelezéséből származtatja. A társaság horganyzott szerkezeti acélokat gyárt és vasércbányászatot végez, ezeket a termékeket pedig az építőipar és az energiavállalatok számára értékesíti. Leányvállalatain keresztül építőanyagok nagykereskedelmével, valamint lakó- és kereskedelmi ingatlanfejlesztéssel is foglalkozik. Főbb vevői közé az energiaszolgáltatók, az építőcégek és a ingatlanfejlesztők tartoznak. A PC1 Group JSC működése magában foglalja a vízerőművek építését és a motoros járművek gyártását leányvállalatai révén. A bevételi források diverzifikáltak: az infrastruktúra-építés, az anyaggyártás, az erőforrás-kitermelés és az ingatlanfejlesztés területeire terjednek ki. Leányvállalatai a járműgyártást és a raktározási szolgáltatásokat látják el, hozzájárulva a teljes bevételhez. A cég kulcsfontosságú termékei az átviteli infrastruktúra, a horganyzott szerkezeti acélok, a vasérc és az építőanyagok. Ezeket az energiaipari cégek, az építési vállalkozók és az ingatlanfejlesztők számára értékesítik. A vasércbányászati és acélgyártási üzletágak a belföldi építőpiacot szolgálják ki, míg az ingatlanfejlesztés a lakó- és kereskedelmi ingatlanvásárlókat célozza meg. PC1 Group JSC az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

ROA részleteiben

PC1 Group JSC tőkerendszerességének (ROA) megértése

A PC1 Group JSC tőkerendszeressége (ROA) egy kulcsindikátor, amely méri a vállalat rentabilitását az összes aktívumra vetítve. A nettó nyereség és a teljes eszközök összegének osztásával számítják ki. Egy magasabb ROA hatékonyabb eszközfelhasználásra utal a nyereségszerzéshez, és tükrözi a menedzsment hatékonyságát és a pénzügyi egészséget.

Évről évre összehasonlítás

A PC1 Group JSC ROA-jának évről évre történő összehasonlítása betekintést nyújt a vállalat működési hatékonyságába és az eszközhasználat trendjeibe. Az emelkedő ROA javuló eszközhatékonyságot és rentabilitást jelez, míg a csökkenő ROA működési vagy pénzügyi kihívásokra utalhat.

Hatások a befektetésekre

A befektetők a PC1 Group JSC ROA-ját létfontosságú metrikaként tekintik a vállalat rentabilitásának és hatékonyságának értékelésekor. Egy magasabb ROA azt jelenti, hogy a cég hatékonyan használja fel eszközeit a nyereség eléréséhez, ami vonzó befektetési lehetőséget kínálhat.

Az ROA-ingadozások értelmezése

A PC1 Group JSC ROA-ingadozásai a nettó nyereség változásaira, az eszközszerzésre, vagy a működési hatékonyságra vezethetők vissza. Ezeknek az ingadozásoknak az elemzése segít a pénzügyi teljesítmény, a menedzsment hatékonyságának és a stratégiai pénzügyi pozicionálásnak az értékelésében.

Gyakori kérdések a PC1 Group JSC részvénnyel kapcsolatban

PC1 Group JSC Az ROA (Return on Assets) értéke a(z) 2025. évben 4,24 %.

PC1 Group JSC Az ROA (Return on Assets)-ja 2,23 % -ről 4,24 % -re változott, amely 89,99%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az ROA (Return on Assets) PC1 Group JSC-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az Eszközarányos megtérülés, más néven ROA, egy pénzügyi mutató, amelyet egy vállalat jövedelmezőségének mérésére használnak. Azt szolgálja, hogy megállapítsa, mennyire hatékonyan használja fel egy vállalat a vagyontárgyait a nyereség eléréséhez. Az nettóeredmény és a teljes vagyontárgyak arányaként is emlegetik. Az ROA fontos mutatója egy vállalat általános pénzügyi teljesítményének, hiszen méri a vállalat képességét arra, hogy több nyereséget termeljen az alkalmazott vagyontárgyakból.

A jó érték az iparágtól, gazdasági ciklustól és vállalati stratégiától függ. Mindig hasonlítsa össze a vállalat historikus értékeivel és a versenytársak benchmarkjaival.

Hasonlítsa össze a mutatókat az iparági átlagokkal, mivel a normák jelentősen eltérnek. Például a kiskereskedelmi marzsok általában alacsonyabbak, mint a szoftver marzsok.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Jövedelmezőség — PC1 Group JSC

Összes kulcsmutató — PC1 Group JSC