Nsys Co

Nsys Co EBIT

Nsys Co (333620.KQ) Az EBIT-ja 2026. nov. 3. időpontjában 9,55 Md KRW. Az előző évben Az EBIT 2,15 Md KRW volt — 344,55%-os (magasabb) változás.

EBIT

9,55 MdKRW

YoY

344,55%

Utolsó frissítés:

A 2024 évben a Nsys Co EBIT-je 9,55 Md KRW volt, amely az 344,55% növekedést jelent az előző év 2,15 Md KRW EBIT-jéhez képest.

Az Nsys Co EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2017. jan. 1.
-291,36 M KRW
2018. jan. 1.
2,59 Md KRW
2019. jan. 1.
3,74 Md KRW
2020. jan. 1.
7,42 Md KRW
2021. jan. 1.
7,70 Md KRW
2022. jan. 1.
4,06 Md KRW
2023. jan. 1.
2,15 Md KRW
2024. jan. 1.
9,55 Md KRW
Az Nsys Co EBIT története
ÉVEBITYoY
9,55 MdKRW+344,55%
2,15 MdKRW-47,08%
4,06 MdKRW-47,28%
7,70 MdKRW+3,82%
7,42 MdKRW+98,20%
3,74 MdKRW+44,68%
2,59 MdKRW-987,57%
-291,36 MKRW—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Nsys Co Bevétel

Nsys Co részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2018. jan. 1.
27,80 Md KRW
2,59 Md KRW
2,27 Md KRW
2019. jan. 1.
31,88 Md KRW
3,74 Md KRW
1,91 Md KRW
2020. jan. 1.
36,39 Md KRW
7,42 Md KRW
3,58 Md KRW
2021. jan. 1.
42,69 Md KRW
7,70 Md KRW
4,83 Md KRW
2022. jan. 1.
41,96 Md KRW
4,06 Md KRW
3,53 Md KRW
2023. jan. 1.
51,23 Md KRW
2,15 Md KRW
2,25 Md KRW
2024. jan. 1.
62,90 Md KRW
9,55 Md KRW
10,16 Md KRW
2025. jan. 1.
48,84 Md KRW
0,00 KRW
-6,76 Md KRW

Nsys Co Marzsok

Nsys Co Részvény Margók

A(z) Nsys Co Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Nsys Co nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Nsys Co árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2018. jan. 1.
17,81 %
9,30 %
8,18 %
2019. jan. 1.
20,30 %
11,73 %
6,00 %
2020. jan. 1.
32,67 %
20,38 %
9,83 %
2021. jan. 1.
29,84 %
18,03 %
11,31 %
2022. jan. 1.
23,94 %
9,67 %
8,42 %
2023. jan. 1.
22,90 %
4,19 %
4,39 %
2024. jan. 1.
28,95 %
15,18 %
16,15 %
2025. jan. 1.
14,06 %
0,00 %
-13,84 %

Nsys Co Részvényelemzés

Mit csinál Nsys Co? Az Nsys Co., Ltd. bevételt termel vizuális ellenőrző berendezések, például vizuális ellenőrző gépek, elektróda felületi ellenőrző gépek és válogatógép-ellenőrző gépek gyártásával és értékesítésével, elsősorban a másodlagos akkumulátorok gyártási folyamatai számára. A cég napelemcellák és modulok gyártásához szükséges berendezéseket is biztosít, valamint automatizálási berendezések telepítési szolgáltatásokat nyújt. Főbb ügyfelei a másodlagos akkumulátorokkal és a napenergiával foglalkozó szektorokban tevékenykedő gyártók, akik specializált ellenőrző és gyártógépekre van szükségük. A vállalat termékportfóliója a magas precizitású, az akkumulátor- és napelemgyártó ipar igényeire szabott berendezésekre fókuszál. A cég bevételei magukban foglalják a testreszabott vizuális ellenőrző rendszerek és napelemgyártó berendezések közvetlen értékesítését, valamint az automatizálási berendezések telepítéséből származó szolgáltatási bevételeket. Ezek az ajánlatok az akkumulátor- és napelemszektor ipari ügyfeleit célozzák meg, ahol a precizitás és a minőségellenőrzés kritikus fontosságú. Az Nsys Co., Ltd. specializált, kifejezetten másodlagos akkumulátorgyártósorokhoz és napelemcella-gyártási folyamatokhoz tervezett berendezéseivel különíti el magát a versenytársaktól. Az Nsys Co., Ltd. az elektróda felületi ellenőrző gépekkel és a válogatógép-ellenőrző gépekkel szolgálja ki a másodlagos akkumulátorgyártó ipart, amelyek elengedhetetlenek az akkumulátorgyártás minőségbiztosítása szempontjából. Emellett a cég napelemcella- és modulgyártó üzemberendezéseket is szállít, támogatva ezzel a megújuló energiaágazat növekedését. Az automatizálási berendezések telepítési szolgáltatásai tovább erősítik a cég értékajánlatát azoknál az ipari ügyfeleknél, amelyek átfogó megoldásokat keresnek. Nsys Co az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

Nsys Co EBIT elemzése

A(z) Nsys Co EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) Nsys Co EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) Nsys Co EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) Nsys Co EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a Nsys Co részvénnyel kapcsolatban

Nsys Co Az EBIT értéke a(z) 2024. évben 9,55 Md KRW.

Nsys Co Az EBIT-ja 2,15 Md KRW-ről 9,55 Md KRW-re változott, amely 344,55%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT Nsys Co-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Nsys Co

Összes kulcsmutató — Nsys Co