Multi-Chem

Multi-Chem EBIT

Multi-Chem (AWZ.SI) Az EBIT-ja 2026. nov. 5. időpontjában 28,85 M SGD. Az előző évben Az EBIT 33,61 M SGD volt — -14,16%-os (alacsonyabb) változás.

EBIT

28,85 MSGD

YoY

-14,16%

Utolsó frissítés:

A 2025 évben a Multi-Chem EBIT-je 28,85 M SGD volt, amely az -14,16% növekedést jelent az előző év 33,61 M SGD EBIT-jéhez képest.

Az Multi-Chem EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2018. jan. 1.
12,60 M SGD
2019. jan. 1.
17,88 M SGD
2020. jan. 1.
28,18 M SGD
2021. jan. 1.
32,93 M SGD
2022. jan. 1.
23,51 M SGD
2023. jan. 1.
33,14 M SGD
2024. jan. 1.
33,61 M SGD
2025. jan. 1.
28,85 M SGD
Az Multi-Chem EBIT története
ÉVEBITYoY
28,85 MSGD-14,16%
33,61 MSGD+1,40%
33,14 MSGD+40,96%
23,51 MSGD-28,60%
32,93 MSGD+16,84%
28,18 MSGD+57,64%
17,88 MSGD+41,93%
12,60 MSGD-21,01%
15,95 MSGD+5,78%
15,08 MSGD+59,72%
9,44 MSGD+85,48%
5,09 MSGD+586,77%
741 000,00SGD-90,38%
7,70 MSGD0,00%
7,70 MSGD-30,00%
11,00 MSGD+633,33%
1,50 MSGD-42,31%
2,60 MSGD-86,39%
19,10 MSGD+7,91%
17,70 MSGD—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Multi-Chem Bevétel

Multi-Chem részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2018. jan. 1.
431,33 M SGD
12,60 M SGD
5,57 M SGD
2019. jan. 1.
455,80 M SGD
17,88 M SGD
7,84 M SGD
2020. jan. 1.
479,71 M SGD
28,18 M SGD
17,78 M SGD
2021. jan. 1.
603,64 M SGD
32,93 M SGD
24,96 M SGD
2022. jan. 1.
616,98 M SGD
23,51 M SGD
20,00 M SGD
2023. jan. 1.
658,42 M SGD
33,14 M SGD
27,12 M SGD
2024. jan. 1.
683,68 M SGD
33,61 M SGD
30,82 M SGD
2025. jan. 1.
653,93 M SGD
28,85 M SGD
26,44 M SGD

Multi-Chem Marzsok

Multi-Chem Részvény Margók

A(z) Multi-Chem Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Multi-Chem nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Multi-Chem árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2018. jan. 1.
14,08 %
2,92 %
1,29 %
2019. jan. 1.
14,46 %
3,92 %
1,72 %
2020. jan. 1.
14,93 %
5,88 %
3,71 %
2021. jan. 1.
14,17 %
5,46 %
4,13 %
2022. jan. 1.
13,27 %
3,81 %
3,24 %
2023. jan. 1.
14,80 %
5,03 %
4,12 %
2024. jan. 1.
13,86 %
4,92 %
4,51 %
2025. jan. 1.
13,71 %
4,41 %
4,04 %

Multi-Chem Részvényelemzés

Mit csinál Multi-Chem? A Multi-Chem Ltd a speciális vegyszerek globálisan vezető szolgáltatója, amelyeket számos iparágban használnak. A céget 1988-ban alapították az Egyesült Királyságban, és központja Londonban található. Megalapítása óta a Multi-Chem Ltd globális vállalattá nőtte ki magát Észak-Amerikában, Európában és az Ázsia-Csendes-óceáni térségben. A Multi-Chem Ltd üzleti modellje a magas minőségű speciális vegyszerek gyártásán és értékesítésén alapzik különféle alkalmazásokhoz. A cég szoros együttműködést folytat ügyfeleivel, hogy olyan testreszabott megoldásokat fejlesszen ki, amelyek megfelelnek specifikus igényeiknek. A Multi-Chem Ltdet kiváló termékminősége, gyors kiszállítása és kimagasló ügyfélszolgálata ismeri el. A Multi-Chem Ltd különböző osztályai magukban foglalják az olaj- és gázipart, valamint a bevonatok és festékek iparát, a textilszektort, a papíriparat, a műanyagipart és az élelmiszeripart. Minden osztályt az adott iparág specifikus követelményeihez igazítanak, és széles körű speciális vegyszereket kínálnak. Az olaj- és gáziparban a Multi-Chem Ltd megoldássorozatot biztosít az olaj- és gáztermeléshez, beleértve a frakciós folyadékokat, emulziókat és inhibitor oldatokat. Ezek a termékek kulcsfontosságúak az olaj- és gázfeltárás és -kitermelés sikeréhez. A bevonatok és festékek ipara a Multi-Chem Ltd másik fontos osztálya. A cég megoldásokat kínál különféle alkalmazásokhoz, a nagy teljesítményű bevonatoktól a színpigmentekig, ragasztókig és alapozókig. A textilszektorban a Multi-Chem Ltd megoldásokat fejleszt a textil előkezeléséhez, festéséhez és utómunkájához. Ide tartoznak például a habzásgátlók, diszpergálók és nedvesítőszerek. A papíripar a Multi-Chem Ltd másik kulcstagozata. A cég papírgyártási termékeket kínál, például rost-diszperziókat, optikai fehérítőket és keményítő-kezelő adalékokat. A műanyagiparban a Multi-Chem Ltd adalékanyagokkal, lágyítókkal és stabilizátorokkal látja el ügyfeleit. Ezek a vegyszerek hozzájárulnak a műanyagok teljesítményének, minőségének és tartósságának javításához. Az élelmiszeriparban a Multi-Chem Ltd élelmiszer-megőrzési termékeket fejleszt, például tartósítószereket és antioxidánsokat. Ezek a vegyszerek segítik az élelmiszerek eltarthatóságának és minőségének javítását. A Multi-Chem Ltd büszke innovatív kutatási és fejlesztési tevékenységeire. A cégnek dedikált tudósokból és technikusokból álló csapata dolgozik új termékek és alkalmazások kifejlesztésén. A Multi-Chem Ltd kutatási és fejlesztési fókuszában azoknak a termékeknek a fejlesztése áll, amelyek környezetbarátabbak és csökkentik az ökológiai lábnyomot. Összefoglalva, a Multi-Chem Ltd vezető speciális vegyszer-szolgáltató számos iparág számára. A cég testreszabott megoldásokat kínál ügyfelei számára, és ismert kiváló termékminőségéről, gyors kiszállításáról és kimagasló ügyfélszolgálatáról. Széles termékpalettával, ügyfélközpontú megközelítéssel és innovatív kutatási és fejlesztési csapattal a Multi-Chem Ltd jól pozicionálva van arra, hogy megtartsa vezető szerepét a globális speciális vegyszer-szolgáltatók között. Multi-Chem az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

Multi-Chem EBIT elemzése

A(z) Multi-Chem EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) Multi-Chem EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) Multi-Chem EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) Multi-Chem EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a Multi-Chem részvénnyel kapcsolatban

Multi-Chem Az EBIT értéke a(z) 2025. évben 28,85 M SGD.

Multi-Chem Az EBIT-ja 33,61 M SGD-ről 28,85 M SGD-re változott, amely -14,16%-os változásnak felel meg. Az érték alacsonyabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT Multi-Chem-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Multi-Chem

Összes kulcsmutató — Multi-Chem