Kesar Terminals & Infrastructure

Kesar Terminals & Infrastructure EBIT

Kesar Terminals & Infrastructure (533289.BO) Az EBIT-ja 2026. nov. 3. időpontjában 97,17 M INR. Az előző évben Az EBIT -18,68 M INR volt — -620,09%-os (magasabb) változás.

EBIT

97,17 MINR

YoY

-620,09%

Utolsó frissítés:

A 2025 évben a Kesar Terminals & Infrastructure EBIT-je 97,17 M INR volt, amely az -620,09% növekedést jelent az előző év -18,68 M INR EBIT-jéhez képest.

Az Kesar Terminals & Infrastructure EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2017. jan. 1.
69,46 M INR
2018. jan. 1.
61,05 M INR
2019. jan. 1.
91,24 M INR
2020. jan. 1.
48,95 M INR
2021. jan. 1.
8,13 M INR
2022. jan. 1.
37,07 M INR
2023. jan. 1.
-18,68 M INR
2025. jan. 1.
97,17 M INR
Az Kesar Terminals & Infrastructure EBIT története
ÉVEBITYoY
97,17 MINR-620,09%
-18,68 MINR-150,40%
37,07 MINR+356,30%
8,13 MINR-83,40%
48,95 MINR-46,35%
91,24 MINR+49,45%
61,05 MINR-12,10%
69,46 MINR-52,60%
146,53 MINR-39,99%
244,19 MINR+4,85%
232,88 MINR+56,72%
148,60 MINR+36,08%
109,20 MINR—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Kesar Terminals & Infrastructure Bevétel

Kesar Terminals & Infrastructure részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2018. jan. 1.
418,55 M INR
61,05 M INR
-129,38 M INR
2019. jan. 1.
418,47 M INR
91,24 M INR
-168,52 M INR
2020. jan. 1.
448,44 M INR
48,95 M INR
-234,83 M INR
2021. jan. 1.
425,32 M INR
8,13 M INR
-294,55 M INR
2022. jan. 1.
369,65 M INR
37,07 M INR
-138,46 M INR
2023. jan. 1.
312,10 M INR
-18,68 M INR
-516,84 M INR
2024. jan. 1.
361,35 M INR
0,00 INR
79,96 M INR
2025. jan. 1.
332,14 M INR
97,17 M INR
-327,48 M INR

Kesar Terminals & Infrastructure Marzsok

Kesar Terminals & Infrastructure Részvény Margók

A(z) Kesar Terminals & Infrastructure Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Kesar Terminals & Infrastructure nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Kesar Terminals & Infrastructure árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2018. jan. 1.
95,82 %
14,59 %
-30,91 %
2019. jan. 1.
95,82 %
21,80 %
-40,27 %
2020. jan. 1.
98,84 %
10,92 %
-52,37 %
2021. jan. 1.
98,32 %
1,91 %
-69,26 %
2022. jan. 1.
97,88 %
10,03 %
-37,46 %
2023. jan. 1.
97,14 %
-5,99 %
-165,60 %
2024. jan. 1.
87,66 %
0,00 %
22,13 %
2025. jan. 1.
96,82 %
29,26 %
-98,60 %

Kesar Terminals & Infrastructure Részvényelemzés

Mit csinál Kesar Terminals & Infrastructure? A Kesar Terminals & Infrastructure Ltd folyékony áruk (beleértve a kőolajtermékeket, ricinusolajat, vegyszereket, nyersolajat, petrokémiai termékeket és növényi olajokat) tárolási és átrakodási szolgáltatásokat nyújt. A vállalat a Liquid Storage Business üzletágán keresztül működik, amely két terminált üzemeltet mintegy 64 tartállyal, ahol különféle oldószerek, ipari vegyszerek, speciális vegyszerek, ecetsav, kristályfenol és ricinusolaj kerülnek tárolásra. A Kandla-i 1-es terminálon található tartályok az OJ-2, OJ-3, OJ-4 és OJ-5 kikötői csatlakozásokhoz kapcsolódó mólók előtt helyezkednek el, ami nagy szivattyúzási teljesítményt tesz lehetővé a tömegáruk hatékony rakodása és kiemelése érdekében. Leányvállalata, a Kesar Multimodal Logistics Limited élelmiszerbizományok raktározását és gyümölcsök valamint zöldségek hűtött tárolását kínálja. A Kesar Terminals & Infrastructure Ltd bevételeit elsősorban a tömegáruk importőrei és exportőrei számára nyújtott folyékony áruk tárolási és átrakodási szolgáltatásai generálják. Az ügyfelek közé azok a cégek tartoznak, amelyek kőolajtermékekkel, vegyszerekkel, nyersolajjal, petrokémiai termékekkel és növényi olajokkal kereskednek. A cég infrastruktúrája – beleértve a két terminált és a 64 tartályt, valamint a stratégiai kikötői kapcsolatokat – nagy kapacitású tárolást és hatékony kezelési képességeket biztosít ezekhez a műveletekhez. A Kesar Multimodal Logistics Limited leányvállalat kiegészíti a magfő üzletágat további logisztikai szolgáltatásokkal, például gabona-raktározással és hűtött tárolással. A cég bevételi forrásai a Liquid Storage Business üzletágból származnak, amely a tömegáruk importőreit és exportőreit szolgálja ki. Két terminálja, a tartályokban tárolt oldószerekkel, ipari vegyszerekkel, speciális vegyszerekkel, ecetsavval, kristályfenollal és ricinusolajjal, a kőolaj-, vegyipari és mezőgazdasági szektorok sokszínű ügyfélkörének áll rendelkezésére. A Kandla-i 1-es terminál stratégiai elhelyezkedése, amely a Kandla Port Trust mólóival van összekötve, fokozza azon képességét, hogy gyors átrakodást biztosítsa azoknak az ügyfeleknek, akiknek tömegáruk gyors szállítása szükséges. A Kesar Multimodal Logistics Limited tovább diverzifikálja a cég kínálatait azáltal, hogy kezeli az élelmiszerbizományok raktározását és a gyümölcsök valamint zöldségek hűtött tárolását. Kesar Terminals & Infrastructure az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

Kesar Terminals & Infrastructure EBIT elemzése

A(z) Kesar Terminals & Infrastructure EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) Kesar Terminals & Infrastructure EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) Kesar Terminals & Infrastructure EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) Kesar Terminals & Infrastructure EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a Kesar Terminals & Infrastructure részvénnyel kapcsolatban

Kesar Terminals & Infrastructure Az EBIT értéke a(z) 2025. évben 97,17 M INR.

Kesar Terminals & Infrastructure Az EBIT-ja -18,68 M INR-ről 97,17 M INR-re változott, amely -620,09%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT Kesar Terminals & Infrastructure-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Kesar Terminals & Infrastructure

Összes kulcsmutató — Kesar Terminals & Infrastructure