Interhides PCL

Interhides PCL EBIT

Interhides PCL (IHL.BK) Az EBIT-ja 2026. nov. 3. időpontjában 212,61 M THB. Az előző évben Az EBIT 155,95 M THB volt — 36,33%-os (magasabb) változás.

EBIT

212,61 MTHB

YoY

36,33%

Utolsó frissítés:

A 2025 évben a Interhides PCL EBIT-je 212,61 M THB volt, amely az 36,33% növekedést jelent az előző év 155,95 M THB EBIT-jéhez képest.

Az Interhides PCL EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2018. jan. 1.
355,21 M THB
2019. jan. 1.
192,69 M THB
2020. jan. 1.
-5,70 M THB
2021. jan. 1.
195,36 M THB
2022. jan. 1.
180,33 M THB
2023. jan. 1.
79,28 M THB
2024. jan. 1.
155,95 M THB
2025. jan. 1.
212,61 M THB
Az Interhides PCL EBIT története
ÉVEBITYoY
212,61 MTHB+36,33%
155,95 MTHB+96,72%
79,28 MTHB-56,04%
180,33 MTHB-7,69%
195,36 MTHB-3527,84%
-5,70 MTHB-102,96%
192,69 MTHB-45,75%
355,21 MTHB-1,59%
360,94 MTHB+46,89%
245,72 MTHB+7,88%
227,76 MTHB+10,60%
205,94 MTHB-20,11%
257,78 MTHB-24,68%
342,26 MTHB+41,93%
241,14 MTHB-37,29%
384,55 MTHB+115,85%
178,15 MTHB-16,52%
213,41 MTHB+79,10%
119,16 MTHB-1,66%
121,17 MTHB—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Interhides PCL Bevétel

Interhides PCL részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2018. jan. 1.
2,39 Md THB
355,21 M THB
292,76 M THB
2019. jan. 1.
1,55 Md THB
192,69 M THB
141,75 M THB
2020. jan. 1.
1,33 Md THB
-5,70 M THB
-44,31 M THB
2021. jan. 1.
1,70 Md THB
195,36 M THB
140,74 M THB
2022. jan. 1.
2,05 Md THB
180,33 M THB
99,93 M THB
2023. jan. 1.
1,83 Md THB
79,28 M THB
16,81 M THB
2024. jan. 1.
2,62 Md THB
155,95 M THB
57,28 M THB
2025. jan. 1.
2,19 Md THB
212,61 M THB
113,00 M THB

Interhides PCL Marzsok

Interhides PCL Részvény Margók

A(z) Interhides PCL Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Interhides PCL nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Interhides PCL árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2018. jan. 1.
21,59 %
14,86 %
12,25 %
2019. jan. 1.
22,92 %
12,41 %
9,13 %
2020. jan. 1.
12,50 %
-0,43 %
-3,32 %
2021. jan. 1.
19,38 %
11,51 %
8,29 %
2022. jan. 1.
15,50 %
8,79 %
4,87 %
2023. jan. 1.
11,71 %
4,33 %
0,92 %
2024. jan. 1.
16,52 %
5,95 %
2,18 %
2025. jan. 1.
20,52 %
9,70 %
5,15 %

Interhides PCL Részvényelemzés

Mit csinál Interhides PCL? Az Interhides PCL nemzetközi szinten tevékenykedő vállalat, amelynek specializációja a bőrtermékek gyártása és forgalmazása. A céget 1992-ben alapították Thaiföldön, azóta jelentős fejlődésen ment keresztül. Ma az Interhides PCL globálisan elismert beszállítója a divat-, autóipari, bútoripari és kiegészítőipar számára. A cég folyamatosan fejlődik, és az elmúlt években új technológiákba és disztribúciós csatornákba fektetett be, hogy tovább erősítse piaci pozícióját. Az Interhides PCL széles körű bőrtermék-portfóliót kínál, beleértve a nyersbőröket, félkész bőrtermékeket és kész bőrárukat. A cég korszerű gyártólétesítményekkel rendelkezik, amelyek biztosítják, hogy minden termék megfeleljen a legmagasabb minőségi és tartóssági követelményeknek. Az Interhides PCL bőrtermékeit kiváló tulajdonságok jellemzik, mint például a puhaság, vízállóság és kopásállóság. Az Interhides PCL üzleti modellje az értéklánc függőleges integrációján alapul. Ez azt jelenti, hogy a cég maga irányítja a gyártás összes lépését, a nyersanyagbeszerzéstől a termékfejlesztésen és a forgalmazáson át. Ez lehetővé teszi az Interhides PCL számára, hogy optimalizálja termékei minőségét és költségeit, valamint biztosítsa a zökkenőmentes logisztikát és a gyors piaci belépést. A cég egyik fontos szegmense az autóipar számára szánt bőrtermékek gyártása. Itt az Interhides PCL speciális bőröket állít elő, amelyek megfelelnek a biztonság, a kényelem és az esztétika legmagasabb követelményeinek. Termékei számos vezető globális autómárkában megtalálhatók, és jelentősen hozzájárulnak az Interhides PCL piaci pozíciójának folyamatos bővüléséhez. A cég másik fontos területe a divatipar. Az Interhides PCL innovatív koncepcióival és kiváló minőségű anyagaival emelkedik ki. A cég rendszeresen fejleszt új bőrtermékeket, amelyek megfelelnek a legújabb divattrendeknek és igényeknek. A jól ismert márkák számára történő bőrtermék-gyártáson túl a cég saját márkákat is fejleszt, és sikeresen hozza piacra őket. A bőrtermékek gyártásán kívül az Interhides PCL az ökológiai szempontokra is fókuszál. Például a hulladéktermékeket újrahasznosítják a környezeti terhelés minimalizálása érdekében. Emellett mesterséges alternatívákat fejlesztenek és gyártanak a természetes bőr helyett, amelyek ugyanazokat a minőségi szabványokat elégítik ki. Összességében az Interhides PCL egy magas minőségű bőrtermékek gyártására és forgalmazására specializálódott vállalat. A cég az értéklánc függőleges integrációján alapul, és korszerű gyártólétesítményekkel rendelkezik a termékminőség ellenőrzése és optimalizálása érdekében. Az Interhides PCL több szektorban is jelen van, beleértve az autóipart, a divatot, a bútoripart és a kiegészítőgyártást, és rendszeresen fejleszt új termékeket a piaci igények kielégítésére. Az ökológiai szempont szintén fontos szerepet játszik az Interhides PCL termékeiben. Interhides PCL az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

Interhides PCL EBIT elemzése

A(z) Interhides PCL EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) Interhides PCL EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) Interhides PCL EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) Interhides PCL EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a Interhides PCL részvénnyel kapcsolatban

Interhides PCL Az EBIT értéke a(z) 2025. évben 212,61 M THB.

Interhides PCL Az EBIT-ja 155,95 M THB-ről 212,61 M THB-re változott, amely 36,33%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT Interhides PCL-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Interhides PCL

Összes kulcsmutató — Interhides PCL