Imexpharm

Imexpharm ROCE

Imexpharm (IMP.VN) A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 2026. nov. 4. időpontjában 20,05 %. Az előző évben A ROCE (Return on Capital Employed) 19,02 % volt — 5,40%-os (magasabb) változás.

ROCE

20,05 %

YoY

5,40%

Utolsó frissítés:

2025 évben a Imexpharm által realizált tőkemegtérülés (ROCE) 20,05 % volt, ami 5,40%-kal magasabb az előző év 19,02 % ROCE-értékénél.

Az Imexpharm ROCE története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
2018. jan. 1.
10,53 VND
2019. jan. 1.
13,02 VND
2020. jan. 1.
15,17 VND
2021. jan. 1.
13,79 VND
2022. jan. 1.
15,65 VND
2023. jan. 1.
18,28 VND
2024. jan. 1.
19,02 VND
2025. jan. 1.
20,05 VND
Az Imexpharm ROCE története
ÉVROCEYoY
20,05 %+5,40%
19,02 %+4,06%
18,28 %+16,79%
15,65 %+13,50%
13,79 %-9,12%
15,17 %+16,49%
13,02 %+23,73%
10,53 %+13,77%
9,25 %-27,45%
12,75 %+8,76%
11,73 %-8,14%
12,77 %—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Imexpharm Részvényelemzés

Mit csinál Imexpharm? Az Imexpharm Corp gyógyszereket, gyógyászati vegyi anyagokat és növényi eredetű termékeket gyárt és forgalmaz, beleértve az antiszeptikumokat, a hagyományos orvosságot, az orvosi eszközöket, a kozmetikumokat, valamint a táplálék- és italkiegészítőket. A cég kifejezetten gyógyszer-tárolásra szolgáló csomagolási és raktározási szolgáltatásokat nyújt. Emellett gyógyászati fűszernövényeket is termeszt. Az Imexpharm Corp a gyártás, az import, az export és a kereskedelmi tevékenységein keresztül látja el a gyógyszeripart és az egészségügyi szektort, kiemelten azoknak a vállalkozásoknak, amelyek gyógyszerekre és kapcsolódó szolgáltatásokra van szükségük. A cég bevételi forrásai között szerepelnek a saját gyártású gyógyszerek értékesítése, az importált és exportált áruk forgalmazása, valamint a csomagolási és raktározási jellegű szolgáltatások. Ügyfelei az egészségügyi szektorban működő vállalatok, ideértve a gyógyszerek, orvosi eszközök és kapcsolódó termékek forgalmazóit és kiskereskedőit. A cég tevékenységi köre magában foglalja a gyártást, az importot, az exportot és a kereskedelmet, továbbá kiegészítő szolgáltatásokkal támogatja a gyógyszerellátási láncot. Az Imexpharm Corp termékportfóliója széles körű gyógyászati és egészségügyi termékeket ölel fel, az antiszeptikumoktól a táplálék- és italkiegészítőkig. A cég részvétele a gyógyászati fűszernövények termesztésében támogatja a hagyományos orvosláshoz és növényi alapú készítményekhez kapcsolódó gyártását. Ez a függőleges integráció erősíti képességét arra, hogy átfogó megoldásokat kínáljon az egészségügyi vállalkozások számára. Imexpharm az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

ROCE részleteiben

A Imexpharm által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülésének dekódolása

A Imexpharm által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülése egy pénzügyi mutató, amely az adott vállalat tőkére vonatkozó jövedelmezőségét és hatékonyságát méri. Az EBIT (kamat- és adófizetés előtti eredmény) és az alkalmazott tőke arányosításával számítják ki. A magasabb ROCE arra utal, hogy a cég hatékonyan használja fel tőkéjét a nyereségtermelés érdekében.

Évről évre történő összehasonlítás

A Imexpharm ROCE-jának éves elemzése értékes betekintést nyújt annak hatékonyságába a tőke nyereségtermelés céljából történő felhasználása terén. A növekvő ROCE javuló jövedelmezőségre és működési hatékonyságra utal, míg a csökkenés lehetséges problémákra hívhatja fel a figyelmet a tőke használata vagy a vállalati működés tekintetében.

Befektetésekre gyakorolt hatások

A Imexpharm ROCE-je kritikus tényező a befektetők és elemzők számára a vállalat hatékonyságának és jövedelmezőségének értékelésekor. Egy magasabb ROCE vonzóbbá teheti a vállalatot befektetési célpontként, mivel gyakran utal arra, hogy a cég elegendő profitot realizál az alkalmazott tőkéből.

A ROCE-ingadozások értelmezése

A Imexpharm ROCE-jában bekövetkező változások az EBIT változásaira vagy az alkalmazott tőkére vezethetők vissza. Ezek az ingadozások betekintést nyújtanak a vállalat működési hatékonyságába, pénzügyi teljesítményébe és stratégiai pénzügyi kezelésébe, támogatva a befektetőket megalapozott döntéshozatalukban.

Gyakori kérdések a Imexpharm részvénnyel kapcsolatban

Imexpharm A ROCE (Return on Capital Employed) értéke a(z) 2025. évben 20,05 %.

Imexpharm A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 19,02 % -ről 20,05 % -re változott, amely 5,40%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a A ROCE (Return on Capital Employed) Imexpharm-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

ROCE egy profitabilitási mutatószám, amely a Return on Capital Employed rövidítése, magyarul a befektetett tőke megtérülését jelenti. Ez a mutató az operatív nyereség és az arra felhasznált kamatozó tőke arányát mutatja. Minél magasabb a befektetett tőke megtérülése, annál hatékonyabban gazdálkodik a vállalat és annál nagyobb a fontos Free Cash Flow. A Free Cash Flow azon nyereségek részét jelenti, amelyek egy időszak végén nem a vállalat bővítésére fordítandók, hanem az részvényesek rendelkezésére állnak.

A jó érték az iparágtól, gazdasági ciklustól és vállalati stratégiától függ. Mindig hasonlítsa össze a vállalat historikus értékeivel és a versenytársak benchmarkjaival.

Hasonlítsa össze a mutatókat az iparági átlagokkal, mivel a normák jelentősen eltérnek. Például a kiskereskedelmi marzsok általában alacsonyabbak, mint a szoftver marzsok.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Jövedelmezőség — Imexpharm

Összes kulcsmutató — Imexpharm