FirstGroup

FirstGroup EBIT

FirstGroup (FGP.L) Az EBIT-ja 2026. nov. 4. időpontjában 135,70 M GBP. Az előző évben Az EBIT 222,60 M GBP volt — -39,04%-os (alacsonyabb) változás.

EBIT

135,70 MGBP

YoY

-39,04%

Utolsó frissítés:

A 2026 évben a FirstGroup EBIT-je 135,70 M GBP volt, amely az -39,04% növekedést jelent az előző év 222,60 M GBP EBIT-jéhez képest.

Az FirstGroup EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2022. jan. 1.
-57,50 M GBP
2023. jan. 1.
7,50 M GBP
2024. jan. 1.
46,50 M GBP
2025. jan. 1.
222,60 M GBP
2026. jan. 1.
135,70 M GBP
2027. jan. 1. (e)
249,00 M GBP
2028. jan. 1. (e)
232,14 M GBP
2029. jan. 1. (e)
262,26 M GBP
Az FirstGroup EBIT története
ÉVEBITYoY
est262,26 MGBP+12,97%
est232,14 MGBP-6,77%
est249,00 MGBP+83,49%
135,70 MGBP-39,04%
222,60 MGBP+378,71%
46,50 MGBP+520,00%
7,50 MGBP-113,04%
-57,50 MGBP+236,26%
-17,10 MGBP-83,43%
-103,20 MGBP-150,89%
202,80 MGBP-3,29%
209,70 MGBP-17,76%
255,00 MGBP+11,74%
228,20 MGBP+12,30%
203,20 MGBP+6,44%
190,90 MGBP-7,19%
205,70 MGBP-54,08%
448,00 MGBP+45,17%
308,60 MGBP-15,27%
364,20 MGBP-1,86%
371,10 MGBP+38,73%
267,50 MGBP+31,39%
203,60 MGBP—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

FirstGroup Bevétel

FirstGroup részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2022. jan. 1.
4,59 Md GBP
-57,50 M GBP
636,40 M GBP
2023. jan. 1.
4,76 Md GBP
7,50 M GBP
87,10 M GBP
2024. jan. 1.
4,72 Md GBP
46,50 M GBP
-15,90 M GBP
2025. jan. 1.
4,65 Md GBP
222,60 M GBP
127,50 M GBP
2026. jan. 1.
4,75 Md GBP
135,70 M GBP
118,30 M GBP
2027. jan. 1. (e)
4,21 Md GBP
249,00 M GBP
1,26 M GBP
2028. jan. 1. (e)
2,10 Md GBP
232,14 M GBP
1,22 M GBP
2029. jan. 1. (e)
2,22 Md GBP
262,26 M GBP
133,16 M GBP

FirstGroup Marzsok

FirstGroup Részvény Margók

A(z) FirstGroup Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) FirstGroup nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) FirstGroup árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2022. jan. 1.
46,19 %
-1,25 %
13,86 %
2023. jan. 1.
47,01 %
0,16 %
1,83 %
2024. jan. 1.
42,94 %
0,99 %
-0,34 %
2025. jan. 1.
38,96 %
4,78 %
2,74 %
2026. jan. 1.
2,86 %
2,86 %
2,49 %
2027. jan. 1. (e)
2,86 %
5,91 %
0,03 %
2028. jan. 1. (e)
2,86 %
11,05 %
0,06 %
2029. jan. 1. (e)
2,86 %
11,83 %
6,01 %

FirstGroup Részvényelemzés

Mit csinál FirstGroup? A FirstGroup PLC egy brit közlekedési vállalat, amely a nyilvános közlekedés szektorában működik. 1986-ban alapították, és azóta számos felvásárlást és egyesítést hajtott végre. Ma a FirstGroup a világ egyik legnagyobb közlekedési vállalata, amely busz-, vonat-, villamos- és metrószolgáltatásokat üzemeltet az Egyesült Királyságban, az USA-ban és Kanadában. A FirstGroup üzleti modellje a nyilvános közlekedési szolgáltatások nyújtása. A cég széles termékkínálattal és szolgáltatásokkal felel meg az ügyfelek igényeinek, beleértve a nagy teljesítményű buszjáratokat, pontos vasúti összeköttetéseket, biztonságos közúti hálózatokat és hatékony logisztikai megoldásokat. A cég különböző osztályai: - First Bus: A First Bus naponta több mint 5700 buszt üzemeltet az Egyesült Királyságban, és ez a régió legnagyobb buszüzemeltetője. A buszflotta különböző méretű és típusú járművekből áll, hogy lefedje a nyilvános közlekedés összes igényét. - First Rail: A First Rail vasúti szolgáltatásokat üzemeltet az Egyesült Királyságban és Észak-Amerikában. A portfólió magában foglalja a gyorsvonatokat, regionális vonatokot, ingázókat és teherszállítást. Több mint 17 000 alkalmazottal és napi 5000 utassal a FirstRail szolgáltatásai fontos részei a nyilvános közlekedési rendszernek. - Greyhound: A Greyhound az ismert legismertebb távolsági autóbusz-társaság az USA-ban, amely átfogó hálózatot üzemeltet az ország szinte minden régiójában. Ez az egyik legrégebbi távolsági autóbuszvonal, majdnem 100 éve működik, és rendszeres összeköttetést biztosít a nagyobb városok között. - First Student: A First Student iskolabusz-szolgáltató Észak-Amerikában, naponta több mint egymillió diákot szállít. Fő hangsúlyt a gyermekek biztonságára fektet, figyelembe véve a környezetvédelmi szempontokat is. Így a First Student több mint 20 000, tisztább technológiával felszerelt buszt üzemeltet a kibocsátások minimalizálása érdekében. - First Transit: A First Transit magánutas-közlekedési szolgáltatásokat nyújt az USA-ban és Kanadában. A kínálat magában foglalja a nyilvános közlekedési szolgáltatásokat, betegszállító mentőautókat, valamint shuttleszolgáltatásokat és reptéri transzfereket. - First Vehicle Services: A First Vehicle Services flottakarbantartó és javító vállalat, amely Észak-Amerikában a nyilvános közlekedés buszainak és vasúti járműveinek karbantartását és javítását végzi. A First Vehicle Services magáncégek számára is nyújt karbantartási és javítási szolgáltatásokat. Az évek során a FirstGroup PLC sokféle terméket és szolgáltatást fejlesztett ki a piacokon, ahol jelen van, hogy javítsa a nyilvános közlekedést. Ezek közé tartoznak a mobil menetrendalkalmazások okostelefonokra, elektronikus jegy- és fizetési rendszerek az ügyfelek számára, javított utastájékoztatás, valamint az intelligens forgalomkezelési technológiák bevezetése. Azonban a cég nem mentes a kritikától és kihívásoktól. 2019-ben a FirstGroupnak 214 millió USD értékben kell írnia le a Greyhound üzletágát a növekvő úti verseny és alternatív utazási lehetőségek, például repülőgépek miatt. Összességében a FirstGroup bizonyította, hogy képes alkalmazkodni a változó piaci követelményekhez és igényekhez. A cég elkötelezett a környezetvédelemmel való hozzájárulás mellett és az ökológiai lábnyom minimalizálása érdekében. Összegzésképpen a FirstGroup fontos szerepet tölt be a nyilvános közlekedésben azokon a piacokon, ahol tevékenykedik. FirstGroup az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

FirstGroup EBIT elemzése

A(z) FirstGroup EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) FirstGroup EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) FirstGroup EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) FirstGroup EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a FirstGroup részvénnyel kapcsolatban

FirstGroup Az EBIT értéke a(z) 2026. évben 135,70 M GBP.

FirstGroup Az EBIT-ja 222,60 M GBP-ről 135,70 M GBP-re változott, amely -39,04%-os változásnak felel meg. Az érték alacsonyabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT FirstGroup-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — FirstGroup

Összes kulcsmutató — FirstGroup