Creative Sensor

Creative Sensor EBIT

Creative Sensor (8249.TW) Az EBIT-ja 2026. nov. 4. időpontjában 353,72 M TWD. Az előző évben Az EBIT 482,05 M TWD volt — -26,62%-os (alacsonyabb) változás.

EBIT

353,72 MTWD

YoY

-26,62%

Utolsó frissítés:

A 2025 évben a Creative Sensor EBIT-je 353,72 M TWD volt, amely az -26,62% növekedést jelent az előző év 482,05 M TWD EBIT-jéhez képest.

Az Creative Sensor EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2018. jan. 1.
226,44 M TWD
2019. jan. 1.
286,78 M TWD
2020. jan. 1.
267,56 M TWD
2021. jan. 1.
236,99 M TWD
2022. jan. 1.
537,15 M TWD
2023. jan. 1.
237,19 M TWD
2024. jan. 1.
482,05 M TWD
2025. jan. 1.
353,72 M TWD
Az Creative Sensor EBIT története
ÉVEBITYoY
353,72 MTWD-26,62%
482,05 MTWD+103,23%
237,19 MTWD-55,84%
537,15 MTWD+126,65%
236,99 MTWD-11,42%
267,56 MTWD-6,70%
286,78 MTWD+26,65%
226,44 MTWD+6,25%
213,12 MTWD-28,43%
297,80 MTWD-5,16%
313,99 MTWD-9,44%
346,74 MTWD+49,95%
231,23 MTWD+90,74%
121,23 MTWD+186,12%
42,37 MTWD-66,17%
125,22 MTWD+162,58%
47,69 MTWD-23,31%
62,19 MTWD-89,22%
577,06 MTWD-5,51%
610,71 MTWD—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Creative Sensor Bevétel

Creative Sensor részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2018. jan. 1.
4,58 Md TWD
226,44 M TWD
205,80 M TWD
2019. jan. 1.
4,17 Md TWD
286,78 M TWD
183,63 M TWD
2020. jan. 1.
3,40 Md TWD
267,56 M TWD
190,27 M TWD
2021. jan. 1.
3,95 Md TWD
236,99 M TWD
176,68 M TWD
2022. jan. 1.
4,26 Md TWD
537,15 M TWD
359,68 M TWD
2023. jan. 1.
3,06 Md TWD
237,19 M TWD
246,79 M TWD
2024. jan. 1.
4,20 Md TWD
482,05 M TWD
361,27 M TWD
2025. jan. 1.
3,72 Md TWD
353,72 M TWD
429,62 M TWD

Creative Sensor Marzsok

Creative Sensor Részvény Margók

A(z) Creative Sensor Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Creative Sensor nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Creative Sensor árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2018. jan. 1.
12,08 %
4,95 %
4,50 %
2019. jan. 1.
14,53 %
6,88 %
4,40 %
2020. jan. 1.
13,63 %
7,87 %
5,60 %
2021. jan. 1.
13,24 %
6,00 %
4,47 %
2022. jan. 1.
17,82 %
12,62 %
8,45 %
2023. jan. 1.
18,78 %
7,76 %
8,07 %
2024. jan. 1.
20,44 %
11,48 %
8,60 %
2025. jan. 1.
19,99 %
9,51 %
11,55 %

Creative Sensor Részvényelemzés

Mit csinál Creative Sensor? A Creative Sensor Inc. (CSI) az automatizálási ipar vezető érzékelőszolgáltatója. 1987-ben alapított cég hosszú és sikeres múlttal rendelkezik a legmodernebb érzékelők fejlesztésében és gyártásában különböző iparágak számára. A vállalat székhelye az Egyesült Államokban található, fióktelepei és disztribúciós partnerei pedig a világ számos táján működnek. Üzleti modell: A CSI az automatizálási ipar számára történő érzékelők fejlesztésére és gyártására specializálódott. A vállalat több üzleti területre tagolódik, beleértve az autóipart, az elektronikai ipart, a gépgyártást, a repülést és a védelmi ipart. A CSI érzékelőit adatgyűjtésre és -elemzésre használják a gépek és folyamatok teljesítményének és hatékonyságának optimalizálása érdekében. Az CSI érzékelőket pontosságuk, megbízhatóságuk és robusztusságuk jellemzi; a cég elkötelezett amellett, hogy folyamatosan fejlessze termékeit, és alkalmazkodjon ügyfelei változó igényeihez. Termékek: A CSI széles körű érzékelőportfóliót kínál, beleértve a nyomásérzékelőket, gyorsulásmérőket, sebességérzékelőket, erőmérőket, dőlésszög-érzékelőket, mágneses mező érzékelőket és sok másat. Az CSI érzékelőket precizitásuk és megbízhatóságuk jellemzi, és őket az autóiparban, az elektronikai iparban, a légkondicionálásban, a építőipari gépekben és a repülésben alkalmazzák. A cég egyedi, az ügyfelek specifikus követelményeire szabott érzékelőket is kínál. Autóipar: A CSI az autóipar egyik jelentős érzékelőszállítója, amely különböző típusú érzékelőket kínál a járművek különböző funkcióihoz, beleértve az erőátvitelt, a motort, a váltót, az ABS-t és a légzsákokat. Az CSI érzékelők biztosítják a zavartalan és biztonságos utazást, valamint hozzájárulnak a járművek teljesítményének és hatékonyságának javításához. Elektronikai és gépgyártási ipar: A CSI érzékelőket biztosít az elektronikai és a gépgyártási ipar számára is. Az CSI érzékelőket különféle alkalmazásokban használják, például CNC-gépekben, megmunkáló központokban, robotokban és csomagológépekben. Az CSI érzékelők segítik a gépek és folyamatok teljesítményének és hatékonyságának optimalizálását. Repülési és védelmi ipar: A CSI érzékelőket kínál a repülési és a védelmi ipar számára is. Az CSI érzékelők biztosítják a repülőgépek biztonságos repülését, és felügyelik a fegyverek és katonai járművek teljesítményét. Az CSI érzékelőket robusztusságuk és megbízhatóságuk jellemzi, és megfelelnek a repülési és védelmi ipar szigorú követelményeinek. Következtetés: A Creative Sensor Inc. az automatizálási ipar vezető érzékelőszolgáltatója. Széles termékpalettájával és több iparágban szerzett szakértelmével a cég elkötelezett amellett, hogy innovatív és megbízható megoldásokat nyújtson ügyfelei számára. Az CSI egy folyamatosan fejlődő, az ügyfelei változó igényeihez alkalmazkodó vállalat, amely a magas ügyfél-elégedettséget biztosítja. Creative Sensor az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

Creative Sensor EBIT elemzése

A(z) Creative Sensor EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) Creative Sensor EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) Creative Sensor EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) Creative Sensor EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a Creative Sensor részvénnyel kapcsolatban

Creative Sensor Az EBIT értéke a(z) 2025. évben 353,72 M TWD.

Creative Sensor Az EBIT-ja 482,05 M TWD-ről 353,72 M TWD-re változott, amely -26,62%-os változásnak felel meg. Az érték alacsonyabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT Creative Sensor-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Creative Sensor

Összes kulcsmutató — Creative Sensor