Arvind

Arvind ROCE

Arvind (ARVIND.NS) A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 2026. nov. 4. időpontjában 15,96 %. Az előző évben A ROCE (Return on Capital Employed) 16,49 % volt — -3,18%-os (alacsonyabb) változás.

ROCE

15,96 %

YoY

-3,18%

Utolsó frissítés:

2025 évben a Arvind által realizált tőkemegtérülés (ROCE) 15,96 % volt, ami -3,18%-kal magasabb az előző év 16,49 % ROCE-értékénél.

Az Arvind ROCE története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
2018. jan. 1.
10,65 INR
2019. jan. 1.
15,92 INR
2020. jan. 1.
12,13 INR
2021. jan. 1.
5,53 INR
2022. jan. 1.
18,64 INR
2023. jan. 1.
18,14 INR
2024. jan. 1.
16,49 INR
2025. jan. 1.
15,96 INR
Az Arvind ROCE története
ÉVROCEYoY
15,96 %-3,18%
16,49 %-9,10%
18,14 %-2,70%
18,64 %+237,25%
5,53 %-54,44%
12,13 %-23,81%
15,92 %+49,48%
10,65 %-39,19%
17,52 %-33,47%
26,33 %-9,52%
29,10 %+2,34%
28,44 %—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Arvind Részvényelemzés

Mit csinál Arvind? Az Arvind Ltd. bevételeit három működési szegmens biztosítja: Textíliák, Haladó anyagok és Egyéb. A Textíliák szegmens a bevételt a denimanyagok, inganyagok, szövött és kötött anyagok, valamint ruházati cikkek – beleértve a pamut inganyagokat, kötött termékeket, alsóruházati alapanyagokat, farmereket és ingeket – gyártásával és kereskedelmével generálja. Ez a részleg magában foglalja az anyagkereskedelmet és a szélesebb körű ruházati üzletágakat is. A Haladó anyagok szegmens a nyereséghez hozzájárulva emberi védelmi anyagokat és ruházatot, ipari termékeket, haladó kompozitokat és autóipari anyagokat állít elő. Az Egyéb szegmens értéket teremt az e-kereskedelemmel, mezőgazdasági terményekkel, EPABX és egy-több irányú rádiókészülékekkel, lakóépületek fejlesztésével és egyéb tevékenységekkel. A vállalat széles körű üzleti portfólióját – amely magában foglalja a ingatlanpiacot, mérnöki szolgáltatásokat, internetes szolgáltatásokat, környezetvédelmi megoldásokat, haladó anyagokat, távközlést és ruhaipart – kihasználva különböző piaci igényeket szolgál ki. Leányvállalatai, mint például az Arvind PD Composite Private Limited, az Arvind OG Nonwovens Private Limited, az Arvind Internet Limited és az Arvind Goodhill Suit Manufacturing Private Limited, támogatják ezeket a központi gyártási és kereskedelmi műveleteket a globális jelenlétének keretében. Arvind az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

ROCE részleteiben

A Arvind által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülésének dekódolása

A Arvind által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülése egy pénzügyi mutató, amely az adott vállalat tőkére vonatkozó jövedelmezőségét és hatékonyságát méri. Az EBIT (kamat- és adófizetés előtti eredmény) és az alkalmazott tőke arányosításával számítják ki. A magasabb ROCE arra utal, hogy a cég hatékonyan használja fel tőkéjét a nyereségtermelés érdekében.

Évről évre történő összehasonlítás

A Arvind ROCE-jának éves elemzése értékes betekintést nyújt annak hatékonyságába a tőke nyereségtermelés céljából történő felhasználása terén. A növekvő ROCE javuló jövedelmezőségre és működési hatékonyságra utal, míg a csökkenés lehetséges problémákra hívhatja fel a figyelmet a tőke használata vagy a vállalati működés tekintetében.

Befektetésekre gyakorolt hatások

A Arvind ROCE-je kritikus tényező a befektetők és elemzők számára a vállalat hatékonyságának és jövedelmezőségének értékelésekor. Egy magasabb ROCE vonzóbbá teheti a vállalatot befektetési célpontként, mivel gyakran utal arra, hogy a cég elegendő profitot realizál az alkalmazott tőkéből.

A ROCE-ingadozások értelmezése

A Arvind ROCE-jában bekövetkező változások az EBIT változásaira vagy az alkalmazott tőkére vezethetők vissza. Ezek az ingadozások betekintést nyújtanak a vállalat működési hatékonyságába, pénzügyi teljesítményébe és stratégiai pénzügyi kezelésébe, támogatva a befektetőket megalapozott döntéshozatalukban.

Gyakori kérdések a Arvind részvénnyel kapcsolatban

Arvind A ROCE (Return on Capital Employed) értéke a(z) 2025. évben 15,96 %.

Arvind A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 16,49 % -ről 15,96 % -re változott, amely -3,18%-os változásnak felel meg. Az érték alacsonyabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a A ROCE (Return on Capital Employed) Arvind-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

ROCE egy profitabilitási mutatószám, amely a Return on Capital Employed rövidítése, magyarul a befektetett tőke megtérülését jelenti. Ez a mutató az operatív nyereség és az arra felhasznált kamatozó tőke arányát mutatja. Minél magasabb a befektetett tőke megtérülése, annál hatékonyabban gazdálkodik a vállalat és annál nagyobb a fontos Free Cash Flow. A Free Cash Flow azon nyereségek részét jelenti, amelyek egy időszak végén nem a vállalat bővítésére fordítandók, hanem az részvényesek rendelkezésére állnak.

A jó érték az iparágtól, gazdasági ciklustól és vállalati stratégiától függ. Mindig hasonlítsa össze a vállalat historikus értékeivel és a versenytársak benchmarkjaival.

Hasonlítsa össze a mutatókat az iparági átlagokkal, mivel a normák jelentősen eltérnek. Például a kiskereskedelmi marzsok általában alacsonyabbak, mint a szoftver marzsok.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Jövedelmezőség — Arvind

Összes kulcsmutató — Arvind