Anant Raj

Anant Raj ROA

Anant Raj (ANANTRAJ.NS) Az ROA (Return on Assets)-ja 2026. okt. 17. időpontjában 8,13 %. Az előző évben Az ROA (Return on Assets) 5,46 % volt — 48,92%-os (magasabb) változás.

ROA

8,13 %

YoY

48,92%

Utolsó frissítés:

Az 2025 évben a Anant Raj teljes eszközállományának megtérülése (ROA) 8,13 % volt, ez egy 48,92%-os növekedést jelent az előző év 5,46 % ROA-jához képest.

Az Anant Raj ROA története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

ROA
Dátum
ROA
2018. jan. 1.
0,91 INR
2019. jan. 1.
0,93 INR
2020. jan. 1.
0,62 INR
2021. jan. 1.
0,23 INR
2022. jan. 1.
1,25 INR
2023. jan. 1.
3,47 INR
2024. jan. 1.
5,46 INR
2025. jan. 1.
8,13 INR
Az Anant Raj ROA története
ÉVROAYoY
8,13 %+48,92%
5,46 %+57,53%
3,47 %+177,03%
1,25 %+442,07%
0,23 %-62,49%
0,62 %-33,62%
0,93 %+2,33%
0,91 %-21,31%
1,15 %+3,78%
1,11 %-53,46%
2,38 %+46,01%
1,63 %—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Anant Raj Részvényelemzés

Mit csinál Anant Raj? Anant Raj Ltd, headquartered in New Delhi, India, operates in the Real Estate sector, focusing on construction and development of properties across Delhi, Haryana, Andhra Pradesh, Rajasthan, and the National Capital Region. The company develops IT parks, hospitality projects, residential townships, data centers, affordable housing, office complexes, and shopping malls, employing 176 full-time staff. Listed on 27 September 2006, it delivers diverse real estate projects including luxury villas, residential plots, and commercial complexes. Anant Raj az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

ROA részleteiben

Anant Raj tőkerendszerességének (ROA) megértése

A Anant Raj tőkerendszeressége (ROA) egy kulcsindikátor, amely méri a vállalat rentabilitását az összes aktívumra vetítve. A nettó nyereség és a teljes eszközök összegének osztásával számítják ki. Egy magasabb ROA hatékonyabb eszközfelhasználásra utal a nyereségszerzéshez, és tükrözi a menedzsment hatékonyságát és a pénzügyi egészséget.

Évről évre összehasonlítás

A Anant Raj ROA-jának évről évre történő összehasonlítása betekintést nyújt a vállalat működési hatékonyságába és az eszközhasználat trendjeibe. Az emelkedő ROA javuló eszközhatékonyságot és rentabilitást jelez, míg a csökkenő ROA működési vagy pénzügyi kihívásokra utalhat.

Hatások a befektetésekre

A befektetők a Anant Raj ROA-ját létfontosságú metrikaként tekintik a vállalat rentabilitásának és hatékonyságának értékelésekor. Egy magasabb ROA azt jelenti, hogy a cég hatékonyan használja fel eszközeit a nyereség eléréséhez, ami vonzó befektetési lehetőséget kínálhat.

Az ROA-ingadozások értelmezése

A Anant Raj ROA-ingadozásai a nettó nyereség változásaira, az eszközszerzésre, vagy a működési hatékonyságra vezethetők vissza. Ezeknek az ingadozásoknak az elemzése segít a pénzügyi teljesítmény, a menedzsment hatékonyságának és a stratégiai pénzügyi pozicionálásnak az értékelésében.

Gyakori kérdések a Anant Raj részvénnyel kapcsolatban

Anant Raj Az ROA (Return on Assets) értéke a(z) 2025. évben 8,13 %.

Anant Raj Az ROA (Return on Assets)-ja 5,46 % -ről 8,13 % -re változott, amely 48,92%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az ROA (Return on Assets) Anant Raj-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az Eszközarányos megtérülés, más néven ROA, egy pénzügyi mutató, amelyet egy vállalat jövedelmezőségének mérésére használnak. Azt szolgálja, hogy megállapítsa, mennyire hatékonyan használja fel egy vállalat a vagyontárgyait a nyereség eléréséhez. Az nettóeredmény és a teljes vagyontárgyak arányaként is emlegetik. Az ROA fontos mutatója egy vállalat általános pénzügyi teljesítményének, hiszen méri a vállalat képességét arra, hogy több nyereséget termeljen az alkalmazott vagyontárgyakból.

A jó érték az iparágtól, gazdasági ciklustól és vállalati stratégiától függ. Mindig hasonlítsa össze a vállalat historikus értékeivel és a versenytársak benchmarkjaival.

Hasonlítsa össze a mutatókat az iparági átlagokkal, mivel a normák jelentősen eltérnek. Például a kiskereskedelmi marzsok általában alacsonyabbak, mint a szoftver marzsok.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Jövedelmezőség — Anant Raj

Összes kulcsmutató — Anant Raj