74Software

74Software ROCE

74Software (74SW.PA) A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 2026. nov. 4. időpontjában 15,25 %. Az előző évben A ROCE (Return on Capital Employed) 11,53 % volt — 32,28%-os (magasabb) változás.

ROCE

15,25 %

YoY

32,28%

Utolsó frissítés:

2025 évben a 74Software által realizált tőkemegtérülés (ROCE) 15,25 % volt, ami 32,28%-kal magasabb az előző év 11,53 % ROCE-értékénél.

Az 74Software ROCE története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
2018. jan. 1.
5,03 EUR
2019. jan. 1.
3,94 EUR
2020. jan. 1.
4,96 EUR
2021. jan. 1.
4,64 EUR
2022. jan. 1.
-13,83 EUR
2023. jan. 1.
13,74 EUR
2024. jan. 1.
11,53 EUR
2025. jan. 1.
15,25 EUR
Az 74Software ROCE története
ÉVROCEYoY
15,25 %+32,28%
11,53 %-16,09%
13,74 %-199,32%
-13,83 %-397,97%
4,64 %-6,47%
4,96 %+25,92%
3,94 %-21,68%
5,03 %-37,56%
8,06 %-13,89%
9,36 %+16,31%
8,05 %-23,15%
10,47 %—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

74Software Részvényelemzés

Mit csinál 74Software? Az Axway Software SA egy francia vállalat, amely a digitális üzleti folyamatokhoz fejleszt megoldásokat. Termék- és szolgáltatáskínálata magában foglalja az integrációt, az API-k kezelését, a B2B megoldásokat és a tartalomközös munkát. A céget 2001-ben alapították, stratégiai partnerségek és felvásárlások révén növekedett. Üzleti modellje arra fókuszál, hogy testreszabott megoldásokat nyújtson ügyfelei hatékonyságának és rugalmasságának javítása érdekében olyan iparágakban, mint a pénzügy, a kiskereskedelem és az egészségügy. Az Axway három fő részlegre tagolódik: integráció, API-k kezelése és B2B, amelyek mindegyike specializált termékeket és szolgáltatásokat kínál. Kulcsfontosságú termékei közé tartozik az Axway Amplify, az Axway API Management és az Axway SecureTransport. Összességében az Axway vezető szerepet vívott ki a digitális üzleti folyamatok megoldásai piacán, és jó kilátásokkal rendelkezik a további sikerhez. 74Software az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

ROCE részleteiben

A 74Software által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülésének dekódolása

A 74Software által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülése egy pénzügyi mutató, amely az adott vállalat tőkére vonatkozó jövedelmezőségét és hatékonyságát méri. Az EBIT (kamat- és adófizetés előtti eredmény) és az alkalmazott tőke arányosításával számítják ki. A magasabb ROCE arra utal, hogy a cég hatékonyan használja fel tőkéjét a nyereségtermelés érdekében.

Évről évre történő összehasonlítás

A 74Software ROCE-jának éves elemzése értékes betekintést nyújt annak hatékonyságába a tőke nyereségtermelés céljából történő felhasználása terén. A növekvő ROCE javuló jövedelmezőségre és működési hatékonyságra utal, míg a csökkenés lehetséges problémákra hívhatja fel a figyelmet a tőke használata vagy a vállalati működés tekintetében.

Befektetésekre gyakorolt hatások

A 74Software ROCE-je kritikus tényező a befektetők és elemzők számára a vállalat hatékonyságának és jövedelmezőségének értékelésekor. Egy magasabb ROCE vonzóbbá teheti a vállalatot befektetési célpontként, mivel gyakran utal arra, hogy a cég elegendő profitot realizál az alkalmazott tőkéből.

A ROCE-ingadozások értelmezése

A 74Software ROCE-jában bekövetkező változások az EBIT változásaira vagy az alkalmazott tőkére vezethetők vissza. Ezek az ingadozások betekintést nyújtanak a vállalat működési hatékonyságába, pénzügyi teljesítményébe és stratégiai pénzügyi kezelésébe, támogatva a befektetőket megalapozott döntéshozatalukban.

Gyakori kérdések a 74Software részvénnyel kapcsolatban

74Software A ROCE (Return on Capital Employed) értéke a(z) 2025. évben 15,25 %.

74Software A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 11,53 % -ről 15,25 % -re változott, amely 32,28%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a A ROCE (Return on Capital Employed) 74Software-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

ROCE egy profitabilitási mutatószám, amely a Return on Capital Employed rövidítése, magyarul a befektetett tőke megtérülését jelenti. Ez a mutató az operatív nyereség és az arra felhasznált kamatozó tőke arányát mutatja. Minél magasabb a befektetett tőke megtérülése, annál hatékonyabban gazdálkodik a vállalat és annál nagyobb a fontos Free Cash Flow. A Free Cash Flow azon nyereségek részét jelenti, amelyek egy időszak végén nem a vállalat bővítésére fordítandók, hanem az részvényesek rendelkezésére állnak.

A jó érték az iparágtól, gazdasági ciklustól és vállalati stratégiától függ. Mindig hasonlítsa össze a vállalat historikus értékeivel és a versenytársak benchmarkjaival.

Hasonlítsa össze a mutatókat az iparági átlagokkal, mivel a normák jelentősen eltérnek. Például a kiskereskedelmi marzsok általában alacsonyabbak, mint a szoftver marzsok.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Jövedelmezőség — 74Software

Összes kulcsmutató — 74Software