Elenco aziendale

Belgio

Companies in Belgio

18.801 aziende registrate · Page 1 of 95

Financials

Company

Location & industry

Reset filters

18.801 results

#Company CityLegal formRevenue Employees Share capital Founded Status
1FrameriesN.V.31,7 Mln €—85K €1992 Active
2BruxellesN.V.4,2 Mln €—1,2 Mln €2024 Active
3Elsene—13,6 Mln €——2000—
4Bruxelles—8,1 Mln €e——2009—
5Sint-TruidenVZW6,1 Mln €——2005 Active
6WillebroekN.V.8 Mln €—149K €2012 Active
7BastogneN.V.8 Mln €—62K €2017 Active
8AntwerpenN.V.5,3 Mln €—12,5 Mln €2014 Active
9GentN.V.14,4 Mln €—500K €2017 Active
10WetterenN.V.6,5 Mln €—248K €2016 Active
11AalterBVBA24,7 Mln €—91K €2016 Active
12AalterBVBA16,5 Mln €—115K €2016 Dissolved
13Antwerpen—16,6 Mln €——2016—
14NieuwpoortN.V.19,4 Mln €—439K €1990 Active
15RoeselareN.V.23,6 Mln €—430K €1971 Active
16MiddelkerkeN.V.44,9 Mln €—500K €2013 Active
17OudergemN.V.2,6 Mln €—21,4 Mln €1880 Active
18PittemN.V.253,9 Mln €—394K €2020 Active
19MechelenVZW2,9 Mln €——2022 Active
20Sint-Katelijne-WaverN.V.54,8 Mln €—3,1 Mln €1982 Active
21ElseneB.V.1,8 Mln €e—280K €2016 Active
22WaterlooN.V.59,6 Mln €—62K €1987 Active
23Sint-Pieters-WoluweB.V.10,7 Mln €—19K €2007 Active
24Sint-Pieters-WoluweB.V.10,5 Mln €—19K €2006 Active
25Sint-Pieters-WoluweB.V.7,9 Mln €—19K €2023 Active
26Sint-Pieters-WoluweB.V.10,9 Mln €—19K €2023 Active
27Sint-Pieters-WoluweB.V.8,6 Mln €—19K €2023 Active
28Sint-Pieters-WoluweB.V.10,3 Mln €—19K €2023 Active
29Sint-Pieters-WoluweB.V.11,7 Mln €—19K €2011 Active
30KraainemB.V.12,1 Mln €—19K €2023 Active
31WaregemN.V.7,1 Mln €—99,7 Mln €1988 Active
32KontichN.V.7,1 Mln €—62K €2017 Active
33JalhayB.V.7,8 Mln €—127K €2003 Active
34AnderlechtN.V.8,1 Mln €—3,8 Mln €1983 Active
35VilvoordeN.V.98,2 Mln €—2,4 Mln €1998 Active
36AnhéeVZW8,6 Mln €——1923 Active
37BeerseB.V.2,1 Mln €—22K €2018 Dissolved
38MachelenN.V.207 Mln €—24,1 Mln €1969 Active
39ZaventemN.V.85,5 Mln €—6 Mln €2022 Active
40WavreN.V.105,6 Mln €—2,6 Mld €1948 Active
41MachelenB.V.54,4 Mln €—19K €2007 Active
42BeerselN.V.36,5 Mln €—5,8 Mln €2012 Active
43MechelenN.V.15 Mln €e—200K €2018 Active
44WavreN.V.265,6 Mln €—79,2 Mln €2020 Active
45StadenN.V.1,8 Mln €—62K €2021 Active
46MonsB.V.2,5 Mln €—50K €— Active
47HerstalB.V.15,7 Mln €—20K €2019 Active
48AndenneN.V.21,3 Mln €—10 Mln €2013 Active
49AntwerpenCVBA10,1 Mln €—8,3 Mln €1951 Dissolved
50AntwerpenB.V.1,4 Mln €—19K €2006 Active
51AntwerpenN.V.79,1 Mln €—8 Mln €1939 Active
52WevelgemN.V.77 Mln €—2,4 Mln €1985 Active
53ZaventemN.V.10,6 Mln €—10,4 Mln €1964 Active
54WevelgemN.V.2,5 Mln €—5 Mln €2023 Active
55BruxellesN.V.15,5 Mln €—2 Mln €2021 Active
56ZeleN.V.9,2 Mln €—81K €2014 Active
57CharleroiB.V.2,1 Mln €—502K €2019 Active
58MettetB.V.3,3 Mln €——2021 Active
59TienenB.V.1,4 Mln €—19K €2015 Active
60AntwerpenB.V.12,8 Mln €—7,5 Mln €2015 Active
61CineyB.V.3 Mln €——2021 Active
62BruxellesN.V.19,3 Mln €—744K €2000 Active
63BruxellesB.V.1,3 Mln €—500 €2023 Active
64LiègeB.V.3,1 Mln €—50K €2005 Active
65Knokke-HeistB.V.2,1 Mln €—19K €2007 Active
66ElseneB.V.1,1 Mln €—5K €2020 Active
67MonsN.V.81,6 Mln €—950K €2019 Active
68GentN.V.147,9 Mln €—161,9 Mln €2001 Active
69ZaventemB.V.16,7 Mln €—67K €2016 Active
70Sint-NiklaasN.V.4,9 Mln €—1,1 Mln €2014 Active
71CharleroiB.V.3,9 Mln €—10K €2022 Active
72FleurusN.V.29,7 Mln €—637K €1988 Active
73BilzenN.V.23,1 Mln €—63K €2025 Active
74AnsB.V.11 Mln €e—160K €2006 Active
75BruggeB.V.1,1 Mln €—19K €2006 Active
76LummenB.V.3,9 Mln €—1,4 Mln €2017 Active
77LummenN.V.89,8 Mln €—750K €2017 Active
78WetterenN.V.45,6 Mln €—223K €2011 Active
79GentN.V.106,5 Mln €—164,5 Mln €2002 Active
80GentN.V.17,8 Mln €—1 Mln €2016 Active
81LummenN.V.2,3 Mln €—62K €2017 Active
82OudenaardeN.V.74,2 Mln €—62K €2017 Active
83WaterlooN.V.22,4 Mln €—100K €2014 Active
84OudsbergenB.V.3,6 Mln €e—20K €2015 Active
85NivellesN.V.2,3 Mln €—460K €2021 Active
86KampenhoutB.V.1,4 Mln €—19K €2010 Active
87GemblouxN.V.33,3 Mln €—62K €2001 Active
88AnzegemN.V.59,8 Mln €—2,6 Mln €1985 Active
89KontichAB8,5 Mln €—1,1 Mln €1999 Active
90AartselaarBVBA1 Mln €—19K €2018 Active
91HalleN.V.45 Mln €e—62K €2009 Active
92NivellesB.V.3,6 Mln €—1 Mln €2019 Active
93LeuvenN.V.1,1 Mln €—62K €2015 Active
94Pont-ã-CellesB.V.9,1 Mln €e—19K €2008 Active
95RoeselareB.V.20,8 Mln €—118K €2011 Active
96OostendeB.V.140,7 Mln €—20K €2019 Active
97AntwerpenN.V.18 Mln €e—240K €2018 Active
98MaldegemN.V.4,9 Mln €—840K €2022 Active
99AntwerpenB.V.2,6 Mln €—1,3 Mln €— Active
100LiègeN.V.24,7 Mln €—322K €1992 Active
101BoomN.V.2,3 Mln €—150K €2019 Active
102BierbeekN.V.41,4 Mln €—269K €1968 Active
103HasseltB.V.7,1 Mln €—20K €2016 Active
104AnzegemN.V.13,4 Mln €—62K €1982 Active
105GentB.V.1,9 Mln €e—22K €2016 Active
106BeerseB.V.39,4 Mln €—74K €1998 Active
107BruxellesB.V.48,5 Mln €—26,9 Mln €2018 Active
108NandrinB.V.1,2 Mln €——2006 Active
109LokerenB.V.47,1 Mln €—1,7 Mln €2015 Active
110LeuvenCV14,5 Mln €—19K €1968 Active
111HasseltN.V.5,6 Mln €—11 Mln €2006 Active
112HasseltN.V.38,3 Mln €—62K €1989 Active
113ZaventemN.V.6,9 Mln €—878K €1959 Active
114Sint-Agatha-BerchemN.V.2,4 Mln €e—5,8 Mln €1986 Active
115DesselN.V.36,4 Mln €—685K €2018 Active
116Sint-Martens-LatemN.V.5,4 Mln €—6,5 Mln €2007 Active
117Sint-Martens-LatemN.V.39,7 Mln €—435K €2016 Active
118ZaventemN.V.2,9 Mln €—300K €1964 Active
119DendermondeN.V.32,4 Mln €—2,6 Mln €2014 Active
120WesterloB.V.18,1 Mln €—20K €2003 Active
121ZaventemN.V.46,9 Mln €—199K €1992 Dissolved
122BornemN.V.25,6 Mln €—1,5 Mln €2019 Active
123ZaventemN.V.95,2 Mln €—750K €2026 Active
124ZaventemN.V.22,9 Mln €—199K €2025 Active
125GentN.V.1,4 Mln €—62K €2006 Active
126HasseltB.V.50,9 Mln €—1,8 Mln €2010 Active
127RoeselareN.V.310 Mln €e—13,8 Mln €2012 Active
128AntwerpenN.V.5,8 Mln €—25,5 Mln €2021 Active
129RoeselareN.V.316,3 Mln €—13,7 Mln €1995 Active
130WevelgemN.V.35,3 Mln €—75,9 Mln €1985 Active
131BruxellesN.V.469,5 Mln €—556K €1989 Active
132BruxellesN.V.5,4 Mln €—5,7 Mln €2007 Active
133VorstB.V.5,9 Mln €—26K €2009 Active
134Saint-Josse-Ten-NoodeN.V.12 Mln €e—18,3 Mln €2005 Active
135WavreB.V.22,3 Mln €—318K €2001 Active
136ZaventemB.V.24,4 Mln €—2,4 Mln €2024 Active
137BruxellesN.V.30,5 Mln €—765,4 Mln €1973 Active
138AntwerpenBVBA7,4 Mln €—20K €1968 Dissolved
139ScherpenheuvelB.V.2,6 Mln €—3K €2009 Active
140SchaarbeekN.V.3,8 Mln €—62K €1983 Active
141LiègeVZW1,6 Mln €——1976 Active
142CogneléeVZW35,7 Mln €——2007 Active
143HalenB.V.23,6 Mln €—19K €2000 Active
144AywailleB.V.1,1 Mln €—19K €2008 Active
145EssenN.V.11,1 Mln €—62K €1989 Active
146AntwerpenB.V.7,1 Mln €—19K €2024 Active
147LummenN.V.11,2 Mln €—87K €1989 Active
148LiègeB.V.29,1 Mln €—5 Mln €1973 Active
149DiestN.V.12,4 Mln €—500K €1994 Dissolved
150GrimbergenB.V.38,5 Mln €—19K €2012 Active
151GrimbergenB.V.1,7 Mln €—2,7 Mln €2022 Active
152RiemstN.V.18,4 Mln €—153K €1996 Active
153Kontich—2,7 Mln €——2019—
154KontichN.V.6,9 Mln €—1,7 Mln €2023 Active
155BruxellesB.V.39,3 Mln €—1,3 Mln €1986 Active
156BruxellesVZW146,5 Mln €——2000 Active
157BruxellesVZW50,5 Mln €——1967 Active
158MouscronN.V.5,3 Mln €—62K €1997 Dissolved
159MerelbekeN.V.55,7 Mln €—248K €1969 Active
160HoegaardenB.V.1 Mln €—5 Mln €2021 Active
161CourcellesB.V.5 Mln €—5K €1921 Active
162AntwerpenN.V.24,4 Mln €—1,2 Mln €2000 Active
163AnderlechtN.V.1 Mln €—200K €2014 Active
164AntwerpenBVBA7 Mln €—19K €2019 Active
165BruggeB.V.13,3 Mln €—10K €2021 Active
166CharleroiN.V.14,8 Mln €—511K €1989 Active
167ElseneN.V.1,1 Mln €—100K €1991 Active
168AntwerpenN.V.5,7 Mld €—2,3 Mln €1924 Active
169GentN.V.94,1 Mln €—590K €1975 Active
170WavreB.V.5,2 Mln €—1 Mln €2015 Active
171GentN.V.57,5 Mln €—2,1 Mln €2014 Active
172IzegemB.V.63,9 Mln €—372K €2010 Active
173ChâteletB.V.1,6 Mln €—20K €1988 Active
174BruxellesN.V.15,2 Mln €—2,2 Mln €1990 Active
175AalstN.V.8,1 Mln €—100K €1992 Active
176HuyN.V.1,2 Mln €—200K €2005 Active
177LiègeN.V.5 Mln €—250K €2005 Active
178JetteB.V.1 Mln €—20K €2016 Active
179LubbeekN.V.11,3 Mln €—63K €2006 Active
180TernatN.V.2,4 Mln €—195K €2001 Active
181GeelB.V.114,8 Mln €—69,8 Mln €1994 Active
182RavelsN.V.17,2 Mln €—600K €1989 Active
183HerentalsN.V.1,5 Mln €—128K €2020 Active
184LokerenN.V.4 Mln €—15,9 Mln €2025 Active
185HoegaardenN.V.295,1 Mln €—5,9 Mln €1991 Active
186Bruxelles—11,3 Mln €——2013—
187LummenN.V.18 Mln €—62K €2002 Active
188LummenN.V.247,1 Mln €—113K €1988 Active
189LummenN.V.54,4 Mln €—2,7 Mln €1992 Active
190LummenN.V.37,6 Mln €—1 Mln €2020 Active
191ZaventemB.V.2,1 Mln €—19K €2002 Active
192GentN.V.17,9 Mln €——1968 Active
193SeraingCV2,5 Mln €—23K €2017 Active
194AsseB.V.1,5 Mld €—19K €2005 Active
195NamurVZW1,4 Mln €——1997 Active
196LiègeB.V.9,8 Mln €e—596K €1996 Active
197BlégnyVZW1,9 Mln €——1985 Active
198OttigniesN.V.17,7 Mln €—30,3 Mln €2000 Active
199EvereN.V.33 Mln €—2,3 Mln €1997 Active
200VorstN.V.4,7 Mln €—70K €2012 Active