Arsenal zablistao u pretposljednjoj pripremnoj utakmici s uvjerljivom pobjedom 4:1 protiv Leverkusena

• Trener Arteta stječe vrijedne spoznaje prije početka Premier lige.
  • Arsenal pobjeđuje Bayer Leverkusen sa 4:1 u pretposljednjoj pripremnoj utakmici.

Eulerpool News·

FC Arsenal se vratio na Emirates Stadium u srijedu navečer na impresivan način, pobijedivši njemačkog prvaka Bayer Leverkusen rezultatom 4:1. Golove su postigli Oleksandr Zinchenko, Leandro Trossard, Gabriel Jesus i Kai Havertz. Ovaj susret je bio pretposljednja prijateljska utakmica u pripremi za sezonu, a trener Mikel Arteta iskoristio je priliku kako bi stekao dodatne uvide prije premijernog nastupa u Premier ligi protiv Wolvesa. Posebno se istaknula lijeva napadačka strana koja, nakon odlaska Granita Xhake u Leverkusen ovog ljeta, nije funkcionirala tako fluidno kao desna strana. Zinchenkova kretanja s pozicije lijevog beka u vezni red bila su prošle sezone često predvidljiva i ograničavala su Arsenal, dok Trossard nema istu brzinu kao Gabriel Martinelli kako bi na sličan način prijetio obrambenim linijama. Međutim, protiv Leverkusena korištena je suptilno izmijenjena strategija: Trossard se postavljao dublje na početku napada, što je omogućilo Zinchenku da zauzme šire i naprednije pozicije. Ova prilagodba dovela je i do prvog gola ukrajinskog igrača. U napadu je Arsenal dominirao defanzivnim presingom, što je rezultiralo ne samo Trossardovim golom, već je dodatno pojačalo konkurenciju između njega i Martinellija. Bit će zanimljivo pratiti kako će se desna i lijeva strana razvijati u nadolazećim utakmicama sezone, posebno kada nove akvizicije poput Riccarda Calafiorija budu spremne za igru. Gabriel Jesus i Kai Havertz natječu se za poziciju srednjeg napadača. Jesus je uglavnom bio u početnoj postavi tijekom pripremnih utakmica i impresionirao je svojom oštrinom, dok je Havertz briljirao u drugom dijelu prošle sezone s 13 ligaških golova, od kojih je osam postigao igrajući kao napadač. "Njihova kemija je očita i vrlo dobro surađuju," komentirao je Arteta suradnju Jesusa i Havertza. "Ove kombinacijske mogućnosti na lijevoj strani daju nam više opcija i konkurencija je velika." Angažiranjem Davida Raye, Williama Salibe, Bukayoa Sake i povratnika Declana Ricea u posljednjoj pripremnoj utakmici Arsenal je pokazao svoju spremnost za početak sezone. Raya je branio cijelih 90 minuta, dok su igrači u polju igrali po jedno poluvrijeme. Posebno se istaknuo Saka, koji je već pokazao formu koja daje nadu za snažan početak sezone. Drugo poluvrijeme također je pružilo navijačima uvid u perspektivna mladog igrača Arsenala Mylesa Lewisa-Skellyja i Ethana Nwanerija. Obojica su pokazali impresivne izvedbe, što je Arteta pozitivno komentirao. "Ako nastave ovako, neće biti važno dolaze li iz akademije ili su došli iz drugog kluba," rekao je trener Arsenala.